قالب بالارونده

قالب بالارونده عمران مارکت عرضه شده با کیفیت بالا و قیمت به صرفه

عمران مارکت، عرضه و تامین کننده قالب بتن، اتصالات قالب بندی، داربست، جک سقفی، ماشین آلات و چوب ساختمانی با کیفیت بالا و قیمتی مناسب است. برای دریافت مشاوره رایگان، دریافت لیست قیمت روز محصولات و ثبت سفارش با کارشناسان ما در ارتباط باشید
۰۲۵ - ۳۳۵۵۸۸۸۸
تماس بگیرید Contact

قالب بالا رونده یا قالب رونده (climbing form) از دست قالب های رونده و یک نوع قالب خاص محسوب می شود. نصب قالب در سازه های با ارتفاع های بسیار بالا؛ یکی از مشکلات پیمانکاران و مهندسین سازه است. علاوه بر این هزینه بالا و وزن زیاد قالب نیز دردسرساز است. در نتیجه قالب بالارونده یک راه حل مناسب در پاسخ به این مشکلات قالب بندی در ارتفاع است.

مشاوره، سفارش و خرید فقط با یک تماس

تنها با یک تماس ساده با کارشناسان با تجربه ما در عمران مارکت ارتباط بگیرید و مشاوره، دریافت قیمت روزانه، سفارش و خرید را در سریع ترین و با کیفیت ترین روش ممکن تجربه کنید.

۰۲۵ - ۳۳۵۵۸۸۸۸

تماس بگیرید

این قالب برای بتن ریزی در مکان ها و سازه های مرتفع به کار می رود. قالب بالارونده هر زمانی که نیاز به بتن ریزی باشد، در محل مورد نظر در ارتفاع بسته می شود و بعد از بتن ریزی، میلگرد گذاری و سفت شدن بتن، قالب ازسطح بتن فاصله گرفته و به وسیله جک یا با استفاده از کارگر یا جرثقیل  به صورت رونده جابه جا می شود.

در این روش نیازی به اجرای داربست نیست و قالب جا به جا شده، به بتن گرفته شده مرحله قبل تکیه داده شده و بتن ریزی انجام می شود، در نتیجه دیوار مرحله به مرحله کامل تر می شود.

اجرای قالب بالارونده

قالب های بالارونده به دو صورت یک طرفه و دو طرفه ساخته می شوند. برای اجرای قالب بالارونده، از دو دسته قالب استفاده می شود. برای شروع نصب سوراخ هایی در دیوار ایجاد می شو، که فضا برای نصب براکت باشد، عموما این سوراخ ها از آخرین سوراخ های استفاده شده برای بولت ها ایجاد می شود.

بالای هر قالب در فاصله 51-71 سانتی متری آن یک سوراخ زده شده است. جرثقیل از طریق این سوراخ، قالب را جابه جا کرده و در موقعیت قرار می دهد. سپس قالب با استفاده از بولت در سوراخ ثابت می شود و بعد این قالب ها توسط جک شاقول کننده در جای خود محکم می شوند. این مراحل طی شده را لیفت (Lift) می نامند. در نتیجه هر لیفت دارای یک سوراخ است، تا لیفت بعدی بر روی لیفت قبلی امکان قرار گیری داشته باشد. این روش به دفعات قابل اجرا می باشد.

به صورت کلی، قالب های بالارونده با سیستم پیشران کار کرده و با استفاده از نیروهای مکانیکی قالب در مدت زمان کم از یک قسمت به قسمت دیگر جابه جا شده و درنتیجه سرعت ساخت سازه افزایش پیدا کرده و مجموع هزینه ها کاهش پیدا می کند.

مشخصات قالب های بالارونده

این قالب ها در ابعاد 3 متر در 4 متر تولید می شوند.

قالب های بالارونده که برای ساخت سد استفاده می شوند را می توان برای سطوح شیب دار نیز استفاده کرد.

برای ساخت رویه این قالب ها، عموما از ورق فولادی یا روکش پلی وود استفاده می شود.

ساخت قالب بالارونده نیازمند طراحی بر اساس تحلیل های استاتیکی و دینامیکی است.

قالب های بالارونده ضریب ایمنی بالایی دارند

مزایای قالب بالارونده

از مزایای قالب بالا رونده می توان به موارد زیر اشاره کرد:

امنیت بالا

قابلیت باربری

سرعت اجرای بالا

ساخت دیوارهای بلند

استفاده در دفعات متعدد

نصب آسان بدون استفاده از داربست بندی

قابلیت استفاده در سطوح و شیب های گوناگون

قابلیت استفاده در سازه های با سطوح و شیب های مختلف

کاربرد قالب بالارونده

این قالب عموما در ساخت سد، اجرای دیوارهای برشی با مقاطع بسته، ساخت دیوار سیلوها و... کاربرد دارد. در ساخت بدنه سد باید از بتن مسلح استفاده کرد و به همین منظور این دیوارها با استفاده از قالب های یک طرفه بالارونده ساخته می شود.

قیمت و خرید قالب بالارونده

قیمت قالب بالارونده با توجه به استفاده از اجزای مختلف و همچنین سفارشی سازه اجزا بر اساس نوع سازه مورد نظر قابل تغییر است. در صورتی که برای اجرای پروژه عمرانی، نیاز به استفاده از قالب بالارونده دارید، می توانید سفارش خرید قالب بالارونده را از طریق شماره* توسط کارشناسان عمران مارکت ثبت کنید.

لطفا دیدگاهتان را با ما درمیان بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره سریع خرید محصولات

برای خرید قالب، تجهیزات و اتصالات قالب بتنی مورد نیاز پروژه خود با ما در ارتباط باشید و از مشاوره رایگان کارشناسان ما بهره مند شوید.

محصولات عمران مارکت

دسته بندی محصولات عمران ماركت