دستگاه خاموت زن اتوماتیک (خاموت زن هیدرولیکی)

دستگاه خاموت زن اتوماتیک (خاموت زن هیدرولیکی) عمران مارکت با کیفیت بالا، قیمت مناسب، سرعت بالای ارسال به همراه پشتیبانی و مشاوره کارشناسان

عمران مارکت، عرضه و تامین کننده قالب بتن، اتصالات قالب بندی، داربست، جک سقفی، ماشین آلات و چوب ساختمانی با کیفیت بالا و قیمتی مناسب است. برای دریافت مشاوره رایگان، دریافت لیست قیمت روز محصولات و ثبت سفارش با کارشناسان ما در ارتباط باشید
۰۲۵ - ۳۳۵۵۸۸۸۸
تماس بگیرید Contact

میلگرد از اصلی‌ترین مصالح ساختمانی است که در قطر‌های مختلفی وجود دارد. میلگرد و خاموت به طور گسترده در صنعت ساختمان سازی و پروژه‌های عمرانی به کار می‌روند. برای آنکه میلگرد برای استفاده در بتن آماده شود، لازم است تغییراتی روی آن صورت گیرد. این تغییرات توسط دستگاه‌هایی به نام  دستگاه خاموت زن انجام می‌شود. دستگاه‌های خاموت زن می‌توانند دستی و یا اتوماتیک باشند. این دو نوع دستگاه خاموت زن از نظر قیمت، حداکثر قطر میلگردی که می‌توانند خم کنند، هزینه نگهداری، دقت خمکاری و … با هم تفاوت دارند و هر یک برای شرایط خاصی مناسب هستند. در ادامه در مورد خاموت زن تمام اتوماتیک (خاموت زن هیدرولیکی) صحبت کنیم و به انواع، مشخصات فنی، نحوه استفاده، کاربرد و مزایای آن بپردازیم. در واقع اگر به دنبال اطلاعات جامعی پیرامون دستگاه اتوماتیک خاموت زن هستید، ادامه مطلب را مطالعه کنید.

دستگاه خاموت زن تمام اتوماتیک

خاموت زن تمام اتوماتیک (خاموت زن هیدرولیکی)، دستگاهی است که کار خمکاری میلگرد و تولید خاموت را به صورت کاملا اتوماتیک و بدون دخالت مستقیم دست انجام می‌دهد. سایز و شکل خاموت‌های تولید شده توسط دستگاه خاموت زن تمام اتوماتیک، کاملا دقیق و محاسبه شده می‌باشد. دستگاه خاموت زن اتوماتیک، به خوبی قابل برنامه ریزی است و می‌تواند انواع خاموت را در شکل‌ها و سایزهای مختلف تولید نماید. به دلیل استفاده از پمپ هیدرولیکی در خاموت زن تمام اتوماتیک، به آن خاموت زن هیدرولیکی نیز می‌گویند. استفاده از پمپ هیدرولیک باعث مصرف انرژی کمتر و افزایش ایمنی این دستگاه می‌شود. خاموت زن‌های هیدرولیکی می‌توانند کار خمکاری میلگردهای نمره ۴ تا ۳۲ میلیمتر را انجام دهند.

انواع دستگاه خاموت زن هیدرولیکی (تمام اتوماتیک)

دستگاه‌های خاموت زن اتوماتیک بر حسب حداکثر قطر میلگردی که می‌توانند خم کنند، در ۴ دسته قرار می‌گیرند:

 • دستگاه خاموت زن تمام اتوماتیک با توانایی حداکثر خم میلگرد ۱۶
 • دستگاه خاموت زن تمام اتوماتیک با توانایی حداکثر خم میلگرد ۱۸
 • دستگاه خاموت زن تمام اتوماتیک با توانایی حداکثر خم میلگرد ۲۰
 • دستگاه خاموت زن تمام اتوماتیک با توانایی حداکثر خم میلگرد ۲۵

مشخصات فنی دستگاه‌های خاموت زن تمام اتوماتیک

دستگاه‌های خاموت زن تمام اتوماتیک با در نظر گرفتن توانایی‌های فنی و قدرت خمکاری در دو تیپ تک فاز و سه فاز قرار می‌گیرند. خاموت زن‌های تک فاز برای خمکاری میلگردهای نمره ۴ تا ۲۰ به کار می‌روند. برای خمکاری میلگردهایی که قطر بالاتر از ۲۰ میلیمتر دارند، از دستگاه‌های خاموت زن تمام اتوماتیک سه فاز استفاده می‌شود. خاموت زن‌های هیدرولیکی می‌توانند خمکاری را با زاویه‌های مختلف ( از ۱۰ تا ۱۸۰ درجه) انجام دهند و امکان تغییر سریع زاویه با استفاده از دسته تعویض نیز وجود دارد. دستگاه‌های خاموت زن تمام اتوماتیک می‌توانند چندین میلگرد را به صورت همزمان خمکاری کنند؛ هر چه قطر میلگردها کمتر باشد، خمکاری تعداد بیشتری از میلگردها به صورت همزمان امکان پذیر خواهد بود.

اجزای دستگاه خاموت زن هیدرولیکی

خاموت زن تمام اتوماتیک (خاموت زن هیدرولیکی) از بخش‌های مختلف فنی تشکیل شده است. اجزای مختلف یک دستگاه خاموت زن هیدرولیکی به نحوی کنار هم قرار گرفته‌اند که بتوانند سه ویژگی سرعت عمل، دقت و قدرت را به طور همزمان فراهم سازند.

یک دستگاه خاموت زن هیدرولیکی از اجزای زیر تشکیل شده است:

 • الکتروموتور: نیروی دستگاه خاموت زن تمام اتوماتیک را فراهم می‌کند که می‌تواند توان و برندهای مختلفی داشته باشد.
 • شفت چرخ دنده: این جزء، قدرت دستگاه را به چنگال‌های مرکزی منتقل می‌کند.
 • پمپ هیدرولیکی: نیروی مورد نیاز به منظور خمکاری میلگرد در دستگاه خاموت زن تمام اتوماتیک از طریق الکتروموتور به پمپ هیدرولیک منتقل می‌شود.
 • دیسک کار (صفحه کار): صفحه کار خاموت زن هیدرولیکی، محل قرار گرفتن شابلون‌ها و تنظیم ابعاد خاموت است.
 • پدال: هر دستگاه خاموت زن هیدرولیکی، دو عدد پدال دارد که با فشردن آنها ابتدا موتور و به دنبال آن پمپ هیدرولیکی و سپس بازوی مکانیکی خم کننده فعال خواهد شد.
 • غلتک
 • قفسه
 • گیج توقف
 • پمپ روغن
 • بدنه یا میز کار

نحوه استفاده از دستگاه خاموت زن تمام اتوماتیک

پدال، نقش کلیدی را در کار با دستگاه خاموت زن تمام اتوماتیک ایفا می‌کند. با فشار دادن پدال، الکتروموتور فعال می‌شود و گشتاور لازم به منظور انجام عملیات خمکاری را ایجاد می‌کند. سپس پمپ هیدرولیکی که در امتداد الکتروموتور نصب است، قدرت مورد نیاز برای خمکاری را به چنگال‌های مرکزی منتقل می‌نماید. با حرکت کردن چنگال‌ها، پروسه خمکاری میلگرد در زاویه تعیین شده توسط نصب شابلون روی دیسک گردان آغاز می‌شود.

کاربرد دستگاه خاموت زن هیدرولیکی

کاربرد اصلی دستگاه خاموت زن تمام اتوماتیک، خمکاری سریع و دقیق میلگردهای مختلف و تولید انواع خاموت است. از آنجایی که خاموت به صورت گسترده در سازه‌های آرماتوربندی شده به کار می‌رود، بنابراین ضرورت استفاده از دستگاه خاموت زن هیدرولیکی در پروژه‌های عمرانی بزرگ، بدیهی به نظر می‌رسد. در پروژ‌های عمرانی کوچک نیازی به استفاده از دستگاه خاموت زن تمام اتوماتیک نیست زیرا خاموت مورد نیاز اینگونه پروژه‌ها محدود است و می‌تواند به صورت آماده از بازار تهیه شده و یا توسط دستگاه خاموت زن دستی آماده شود. اما برای سازه‌های عمرانی بزرگ که به خاموت در حجم زیاد و شکل‌های مختلف نیاز دارند، بهره گیری از یک دستگاه خاموت زن اتوماتیک منطقی به نظر می‌‌رسد.

موارد زیر، مهم‌ترین کاربردهای دستگاه خاموت زن اتوماتیک هستند:

 • کارگاه‌های تولید کننده خاموت
 • پروژه‌های عمرانی بزرگ که شامل ساخت و سازهای گسترده هستند؛ به عنوان مثال ساخت سد، ساخت برج و …
 • در آن دسته از پروژه‌های عمرانی که لازم است در زمان کوتاهی انجام شوند.
 • برای احداث ساختمان‌های بزرگ درون شهری
 • در کارگاه‌هایی که ساختارهای از پیش ساخته شده بتنی تولید می‌کنند؛ مانند کارگاه‌های تولید تیرچه و کرومیت.

مزایای استفاده از دستگاه خاموت زن تمام اتوماتیک

استفاده از دستگاه خاموت زن هیدرولیکی در پروژه‌های عمرانی بزرگ، یک تصمیم منطقی و کاملا مقرون بصرفه می‌باشد زیرا با مزایای زیر همراه است.

 • دستگاه خاموت زن تمام اتوماتیک، گوشه کوچکی از یک کارگاه را اشغال می‌کند اما می‌تواند تعداد زیادی خاموت در ابعاد و شکل‌های مختلف تولید کند که این امر باعث سرعت بخشیدن به روند کار در پروژه‌های عمرانی خواهد شد.
 • خاموت‌های تولید شده دقیقا مطابق با سایز‌های از پیش تعیین شده توسط شابلون‌ها هستند و اندازه‌های آنها کاملا درست و دقیق است.
 • خاموت زن تمام اتوماتیک می‌توانند انواع خاموت را در اشکال و سایزهای مختلف تولید کند. فقط کافی است تنظیمات کلی دستگاه را تغییر دهید و از تنوع خاموت‌های تولید شده لذت ببرید.
 • استفاده از خاموت زن تمام اتوماتیک باعث صرفه جویی در مصرف میلگرد و خاموت می‌شود. زیرا تعداد دقیق خاموت‌های مورد نیاز یک پروژه عمرانی بزرگ به طور دقیق مشخص نیست و تنها می‌توان یک پیش بینی کلی انجام داد. تهیه خاموت آماده بر حسب پیش بینی انجام شده می‌تواند به بلااستفاده ماندن تعداد زیادی از خاموت‌ها در پایان پروژه و هدر رفتن هزینه منجر شود. اما با کمک دستگاه خاموت زن هیدرولیکی می‌توانید به صورت لحظه‌ای و به میزان مورد نیاز پروژه به تولید خاموت بپردازید و از هدر رفتن هزینه و اتلاف میلگرد جلوگیری کنید.
 • از آنجایی که خاموت زن تمام اتوماتیک قادر است حجم زیادی از خاموت را در مدت کوتاهی تهیه کند، نیازی نیست برای جلوگیری از کمبود خاموت در مسیر پیشرفت پروژه از همان ابتدای پروژه به تهیه خاموت و ذخیره کردن آن در انبار بپردازید و زحمت تیم اجرایی را بیشتر کنید. با قابلیت تولید سریع و انبوه خاموت توسط خاموت زن‌های تمام اتوماتیک دیگر نیازی نیست نگران تأمین به موقع خاموت در پروژه عمرانی خود باشید.
 • در تمام قطعات دستگاه خاموت زن تمام اتوماتیک از آلیاژ فولادی استفاده شده است که باعث افزایش مقاومت آن در شرایط کارگاهی می‌شود.

نکات استفاده از دستگاه خاموت زن هیدرولیکی

در هنگام استفاده از دستگاه خاموت زن هیدرولیکی به نکات زیر توجه نمایید.

 • همانطور که می‌دانید توانایی حداکثر خم میلگرد در هر دستگاه خاموت زن اتوماتیک، متفاوت است. توجه داشته باشید که به طور دائم از حداکثر توانایی خمکاری دستگاه استفاده نکنید؛ به عنوان مثال اگر توانایی حداکثر خم میلگرد یک دستگاه ۱۶ است، به طور مداوم میلگرد سایز ۱۶ را با آن خمکاری نکنید زیرا این کار می‌تواند به عملکرد دستگاه صدمه بزند.
 • هرگز از میلگردهای بزرگتر از ظرفیت تعریف شده دستگاه خاموت زن اتوماتیک استفاده نکنید.
 • از خاموت زن هیدرولیکی در فضاهای سرپوشیده و یا پر از گرد و غبار استفاده نکنید.
 • قبل از هر بار استفاده از خاموت زن هیدرولیکی لازم است سطح روغن هیدرولیک چک شود. زیرا کم بودن روغن هیدرولیک باعث وارد آمدن فشار به پمپ و سایر بخش‌های مکانیکی دستگاه خواهد شد.
 • منبع برق متصل به دستگاه باید مطمئن، دارای کابل کشی ثابت و دور از مصالح خصوصا میلگردها باشد. زیرا میلگردها تیز و برنده هستند و در صورت برخورد با کابل برق دستگاه می‌توانند به پارگی آن و اتصالی و برق گرفتگی منجر شوند.
 • به مرور زمان ممکن سات برخی از قطعات الکتریکی در تابلو برق دستگاه خاموت زن هیدرولیکی خراب شوند. در اینصورت لازم است در اسرع وقت، این قطعات خراب را تعویض نمایید.
 • برای جلوگیری از افت کیفیت دستگاه خم کاری اتوماتیک همواره متناسب با قدرت و توان دستگاه از آن استفاده کنید.

خرید دستگاه خاموت زن هیدرولیکی

قبل از خرید یک دستگاه خاموت زن هیدرولیکی مناسب ابتدا لازم است نیازهای پروژه عمرانی نظیر حجم خاموت مورد نیاز، حداکثر قطر میلگردهای مورد استفاده، ظرفیت تولید خاموت هر دستگاه و … را در نظر بگیرید. بدین ترتیب قادر خواهید بود یک خاموت زن تمام اتوماتیک با قدرت و توان ایده آل برای سازه‌های عمرانی‌تان انتخاب کنید. خرید دستگاه خاموت زن هیدرولیکی مورد نظرتان را می‌توانید به صورت حضوری و یا آنلاین انجام دهید. در هر صورت برای خرید خاموت زن تمام اتوماتیک (خاموت زن هیدرولیکی) به فروشگاه‌های حضوری و آنلاین معتبر و خوش نام مراجعه کنید تا از بابت کیفیت محصول و سلامت فیزیکی دستگاه خریداری شده مطمئن باشید. شما می توانید تمام دستگاه های خاموت زن هیدرولیکی یا اتوماتیک را با کیفیت بالا و قیمت مناسب از عمران مارکت تهیه کنید. برای خرید انواع دستگاه خاموت زن هیدرولیکی می توانید با شماره 02533558888 با کارشناسان ما در عمران مارکت تماس بگیرید و بعد از مشاوره برای خرید دستگاه مورد نیازتان، سفارش خود را ثبت کنید.

لیست قیمت خاموت زن تمام اتوماتیک

با وجود آنکه قیمت خاموت زن هیدرولیکی نسبت به نوع دستی آن بسیار بالاتر است اما با در نظر گرفتن مزایای متعددی که ارائه می‌دهد، حضور آن در پروژه‌های ساخت و ساز سنگین مانند سد سازی، ساخت برج و ساختمان‌های شهری بزرگ از جهات مختلف به نفع کارفرما می‌باشد. دقت بالای این دستگاه در خمکاری میلگرد در زاویه و سایز مناسب، تولید حجم زیادی از خاموت در یک مدت زمان کوتاه و جلوگیری از اتلاف هزینه و هدر رفتن میله گرد از مزایای استفاده از دستگاه خاموت زن هیدرولیکی می‌باشند.

همانطور که می‌دانید قیمت خاموت زن تمام اتوماتیک، بالاتر از خاموت زن‌های دستی می‌باشد. در میان خاموت زن‌های تمام اتوماتیک نیز قیمت دستگاه با بالا رفتن حداکثر خم میلگرد افزایش می‌یابد؛ این بدان معناست که گران‌ترین خاموت زن تمام اتوماتیک، نوعی است که توانایی حداکثر خم میلگرد ۳۲ را دارد. برای آشنایی بیشتر شما با محدوده قیمت انواع خاموت زن تمام اتوماتیک و دریافت لیست قیمت به روز این دستگاه ها می توانید با شماره 02533558888 با کارشناسان ما در بخش فروش عمران مارکت تماس بگیرید.

مشاوره، سفارش و خرید فقط با یک تماس

تنها با یک تماس ساده با کارشناسان با تجربه ما در عمران مارکت ارتباط بگیرید و مشاوره، دریافت قیمت روزانه، سفارش و خرید را در سریع ترین و با کیفیت ترین روش ممکن تجربه کنید.

۰۲۵ - ۳۳۵۵۸۸۸۸

تماس بگیرید

دسته بندی محصولات عمران ماركت

مشاوره سریع خرید محصولات

برای خرید قالب، تجهیزات و اتصالات قالب بتنی مورد نیاز پروژه خود با ما در ارتباط باشید و از مشاوره رایگان کارشناسان ما بهره مند شوید.