قالب ستون گرد

  • قالب ستون گرد
  • قالب ستون گرد
  • قالب ستون گرد
  • قالب ستون گرد
  • قالب ستون گرد
  • قالب ستون گرد
  • قالب ستون گرد
  • قالب ستون گرد
  • قالب ستون گرد
  • قالب ستون گرد

قالب ستون گرد عمران مارکت عرضه شده با کیفیت بالا و قیمت مناسب

عمران مارکت، عرضه و تامین کننده قالب بتن، اتصالات قالب بندی، داربست، جک سقفی، ماشین آلات و چوب ساختمانی با کیفیت بالا و قیمتی مناسب است. برای دریافت مشاوره رایگان، دریافت لیست قیمت روز محصولات و ثبت سفارش با کارشناسان ما در ارتباط باشید
۰۲۵ - ۳۳۵۵۸۸۸۸
تماس بگیرید Contact
ردیف محصول جنس وزن (kg) قطر (cm) ارتفاع (m) محل بارگیری
قالب ستون گرد 1 متری قطر 30 فولاد مبارکه 52 30 1 قم
قالب ستون گرد 1 متری قطر 50 فولاد مبارکه 90 50 1 قم
قالب ستون گرد 1 متری قطر 100 فولاد مبارکه 175 100 1 قم
قالب ستون گرد 1 متری قطر 120 فولاد مبارکه 210 120 1 قم
قالب ستون گرد 1 متری قطر 150 فولاد مبارکه 260 150 1 قم
قالب ستون گرد 1 متری قطر 180 فولاد مبارکه 310 180 1 قم
قالب ستون گرد 2 متری قطر 30 فولاد مبارکه 105 30 2 قم
قالب ستون گرد 2 متری قطر 50 فولاد مبارکه 175 50 2 قم
قالب ستون گرد 2 متری قطر 100 فولاد مبارکه 350 100 2 قم
قالب ستون گرد 2 متری قطر 120 فولاد مبارکه 420 120 2 قم
قالب ستون گرد 2 متری قطر 150 فولاد مبارکه 520 150 2 قم
قالب ستون گرد 2 متری قطر 180 فولاد مبارکه 620 180 2 قم
قالب ستون گرد 3 متری قطر 30 فولاد مبارکه 155 30 3 قم
قالب ستون گرد 3 متری قطر 50 فولاد مبارکه 260 50 3 قم
قالب ستون گرد 3 متری قطر 50 فولاد مبارکه 520 100 3 قم

قالب فلزی ستون گرد

قالب ستون گرد یکی از انواع قالب های خاص محسوب می شود. این قالب برای سازه هایی استفاده می شود که قطر مقطع آن کمتر از 2 متر است. قالب ستون گرد از جنس ورق فولاد مبارکه با ضخامت 3 الی 4 میلی متر تولید می شود. برای سازه هایی که قطر مقطع بیشتر از 2 متر باشد از قالب بتن کمانی استفاده می شود. استفاده از قالب ستون گرد در صورتی که برای دفعات زیاد مورد استفاده قرار بگیرد، صرفه اقتصادی دارد. ساخت این قالب باید به صورتی باشد که سطح بتن در ستون صاف و اکسپوزه و بدون درز و شیار باشد.

روش استفاده از قالب ستون گرد

روش استفاده از قالب ستون گرد

قالب های ستون گرد از دو پنل نیم دایره 180 درجه تشکیل شده اند که دارای تسمه هایی در ردیف افقی و عمودی است که امکان متصل کردن این پانل ها را به یکدیگر به وجود می آورد. اتصال دو پانل در حالت عمودی با پین و گوه انجام شده و اتصال افقی دو قالب ستون به یکدیگر با پیج و مهره صورت می گیرد. در صورتی که نیاز به اتصال قالب ستون گرد با قالب های دیگر وجود داشته باشد. این کار توسط پیچ و مهره هایی با قطر 14 میلی متر انجام می شود.

برای اجرای قالب ستون گرد اول آرماتور بندی، بستن میلگردها، خاموت ها، سنجاق و نصب اسپیسر انجام شده و سپس قالب های ستون گرد نصب شده و شاقول می شوند و بعد بتن ریزی انجام می شود.

قالب های ستون گرد
قالب های فلزی ستون گرد
کاربرد قالب ستون گرد

کاربرد قالب ستون گرد

ستون ها در بسیاری از سازه ها به عنوان جزئی اساسی و پرکاربرد استفاده می شوند. از ستون های گرد برای ساخت پل، پارکینگ، انواع ساختمان های اداری و تجاری، هتل، مساجد، ساختمان های بلند و… استفاده می شود.

انواع قالب ستون گرد

انواع قالب ستون گرد

قالب ستون گرد را بر اساس ابعاد به چند دسته زیر تقسیم می کنند:

قالب ستون گرد با قطر کوچک

قالب ستون گرد با قطر متوسط

قالب ستون گرد با قطر زیاد

انواع قالب ستون گرد- قالب ستون گرد یکپارچه- قالب ستون گرد دو تیکه

همچینین قالب های ستون بر اساس تعداد پانل های تشکیل دهنده به صورت زیر تقسیم می شوند.

قالب ستون گرد دو تیکه

همانطور که بیان شد، قالب های ستون گرد از دو پانل نیم دایره تشکیل شده اند که با پین و گوه و پیچ و مهره به هم متصل می شوند.

قالب ستون گرد یکپارچه

قالب های ستون یکپارچه به جای متصل شدن دو پانل به یکدیگر از یک پانل دایره ای ساخته می شود، این قالب متداول نیست. اما برای برخی از پروژه ها استفاده می شود. این قالب را بعد از آرماتور بندی به وسیله جرثقیل جابه جا می کنند و بتن ریزی انجام می شود.

 ابعاد و مشخصات قالب ستون گرد

قالب های ستون گرد عموما با قطر 30 الی 180 سانتی مترو در طول 1 متر تا 3 متری ساخته می شوند. برای ساخت قالب ستون گرد از فولاد با ضخامت 3 میلی متری استفاده می شود، همچنین استیفنرهای نورد شده قالب از تسمه 60×80 میلی متری است .

نکات طراحی و ساخت قالب ستون گرد

نکات طراحی و ساخت قالب ستون گرد

برای سفارش و ساخت قالب ستون گرد چند نکته مهم وجود دارد که عبارتند از:

ارتفاع ستون و ارتفاع بتن ریزی

ارتفاع بتن ریزی و ارتفاع ستون باید قبل از شروع کار مشخص شود و تجهیزات مورد نیاز نیز فراهم شود.

 قطر ستون قالب گرد

برای قالب های ستون گرد با قطر بیشتر از یک متر برای جلوگیری از تابیدگی و تغییر شکل مقطع از کلاف فولادی استفاده می شود و کلاف به مقطع جوش می خورد و بهترین محل برای نصب تجهیزات جانبی و قلاب جرثقیل می باشد.

تعداد دفعات استفاده از قالب ستون گرد

در طراحی و ساخت قالب ستون گرد، تعداد دفعاتی که از این قالب استفاده می شود، اهمیت بالایی دارد. با توجه به اینکه قالب ستون گرد باید به دفعات بالا استفاده شود، نوع ساخت و مواد اولیه مورد استفاده تغییر می کند.

قابلیت جابه جایی و وجود جرثقیل و ….

با توجه به اینکه قالب ستون گرد به صورت یکپارچه یا دو قسمتی ساخته شود، امکانات مورد نیاز برای اجرای قالب تغییر می کند. قالب ستون گرد دو قسمتی توسط کارگران به راحتی قابل اجرا است و تنها برای قالب های سنگین نیاز به جرثقیل وجود دارد. اما در صورت استفاده از قالب ستون گرد یکپارچه نیاز به استفاده از جرثقیل ضروری است.

اضافه شدن سرستون و مشخصات فنی

عموما قالب سرستون به صورت جدا از ستون ساخته می شود.در صورت وجود سر ستون نیاز به مشخصات فنی و هندسی آن برای ساخت وجود دارد.

 نوع استفاده از قالب ستون گرد

با توجه به ا نوع کاربرد قالب ستون گرد و نوع سازه، طراحی و نوع ورق مورد استفاده برای ساخت آن متفاوت است.

قیمت قالب ستون گرد

قیمت قالب ستون گرد

قالب ستون گرد از دسته قالب های خاص است. برای تولید این قالب از ورق فولاد مبارکه استفاده می شود. با توجه به اینکه تحریم ها و نوسانات نرخ ارز، قیمت فلزات اساسی نیست در سالهای اخیر تغییرات زیادی داشته و نمی توان قیمت قالب ستون گرد را قبل از تولید به صورت دقیق بر آورد کرد. هم چنین هزینه های دیگری، همچون نیروی کار و استفاده از ماشین آلات نیز در قیمت قالب گرد تاثیر گذار است. ارتفاع، ضخامت و نوع ورق، قطر قالب و… نیز در تعیین قیمت نهایی قالب بتن موثر است. در نهایت  برای اطلاع از قیمت روز قالب گرد می توانید با شماره   با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

سفارش ساخت و خرید قالب ستون گرد

سفارش خرید قالب ستون گرد

در صورتی که نیاز به سفارش و خرید قالب ستون گرد دارید، ما برای راحتی هرچه بیشتر شما، جدولی شامل قطر و ارتفاع و وزن حدودی قالب های ستون گرد را در این صفحه قرار داده ایم. اما با توجه به اینکه شرایط هر پروژه با پروژه دیگر متفاوت است و میزان بار وارده به قالب و ستون در هر پروژه یکسان نیست. شما می توانید بعد از محاسبات دقبق، قطر و ارتفاع و نوع قالب ستون گرد مورد نیاز خود را به کارشناسان ما اعلام کنید. ستون ها از اجزای اصلی و مهم یک سازه محسوب می شوند و کیفیت هر چه بهتر سازه به استفاده از مصالح با کیفیت تر مرتبط است. عمران مارکت عرضه کننده با کیفیت ترین قالب های بتنی در سراسر کشور است و دغدغه شما را از تامین قالب بتنی با کیفیت بر طرف می کند.

 نحوه سفارش قالب ستون گرد

روند سفارش قالب ستون گرد عبارت است از:

ارائه نقشه یا اطلاعات قالب ستون گرد

برای سفارش قالب ستون گرد، در ابتدا با شماره با کارشناسان ما تماس گرفته و اطلاعات عددی یا نقشه مورد نظر برای ساخت قالب را ارائه کنید.

تایید داده ها، محاسبات هزینه های تولید و ارائه پیش فاکتور

در صورتی که اطلاعات و محاسبات قالب ستون گرد مورد تایید مهندس های اجرایی باشد، محاسبات هزینه برای ساخت قالب انجام می شود و پیش فاکتور برای خریدار ارسال می شود.

تولید قالب ستون گرد و ارائه فاکتور نهایی

بعد از تایید مشتری برای تولید قالب، سفارش تولید به کارگاه داده می شود و بعد از ساخت قالب ستون گرد، تمام هزینه ها برآورد شده و فاکتور نهایی برای خریدار ارسال می شود.

قالب ستون گرد دست دوم

قالب ستون گرد دست دوم

برخی از پروژه های ساخت و ساز با توجه به نوع سازه و بودجه ساخت، نیاز به استفاده از قالب ستون گرد دست دوم دارند. با وجود اینکه هر پروژه نیاز به بررسی و محاسبات ابعاد ستون دارد و گاها باید از قالب سفارشی ستون گرد استفاده شود. اما در برخی از پروژه های استاندارد می توان از قالب های ستون گرد دست دوم نیز استفاده کرد. خرید قالب ستون گرد دست دوم در کاهش هزینه های ساخت و ساز در پروژه کمک کننده است. علاوه بر آن در صورتی که قالب ستون گرد دست دوم کیفیت مناسبی داشته باشد،بعد از استفاده از قالب ها می توان آن ها را با قیمت مناسب و افت قیمت کمتری نسبت به قالب های ستون گرد نو برای فروش گذاشت. عموما این قالب ها بیشتر برای پروژه های کوچک استفاده می شوند. به منظور ثبت سفارش و اطلاع از موجودی و قیمت قالب های ستون گرد دست دوم می توانید با شماره    با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

مشاوره، سفارش و خرید فقط با یک تماس

تنها با یک تماس ساده با کارشناسان با تجربه ما در عمران مارکت ارتباط بگیرید و مشاوره، دریافت قیمت روزانه، سفارش و خرید را در سریع ترین و با کیفیت ترین روش ممکن تجربه کنید.

۰۲۵ - ۳۳۵۵۸۸۸۸

تماس بگیرید

دسته بندی محصولات عمران ماركت

مشاوره سریع خرید محصولات

برای خرید قالب، تجهیزات و اتصالات قالب بتنی مورد نیاز پروژه خود با ما در ارتباط باشید و از مشاوره رایگان کارشناسان ما بهره مند شوید.