قالب منهول بتنی

  • قالب منهول بتنی
  • قالب منهول بتنی
  • قالب منهول بتنی
  • قالب منهول بتنی
  • قالب منهول بتنی
  • قالب منهول بتنی
  • قالب منهول بتنی
  • قالب منهول بتنی

قالب منهول بتنی عمران مارکت عرضه شده با کیفیت بالا و قیمت مناسب

عمران مارکت، عرضه و تامین کننده قالب بتن، اتصالات قالب بندی، داربست، جک سقفی، ماشین آلات و چوب ساختمانی با کیفیت بالا و قیمتی مناسب است. برای دریافت مشاوره رایگان، دریافت لیست قیمت روز محصولات و ثبت سفارش با کارشناسان ما در ارتباط باشید
۰۲۵ - ۳۳۵۵۸۸۸۸
تماس بگیرید Contact
ردیف محصول جنس وزن (kg) قطر داخلی (cm) ارتفاع (m) محل بارگیری
قالب منهول بتنی 1 متری قطر 60 فولاد مبارکه 90 60 1 قم
قالب منهول بتنی 1 متری قطر 70 فولاد مبارکه 105 70 1 قم
قالب منهول بتنی 1 متری قطر 80 فولاد مبارکه 120 80 1 قم
قالب منهول بتنی 1 متری قطر 90 فولاد مبارکه 135 90 1 قم
قالب منهول بتنی 1 متری قطر 100 فولاد مبارکه 150 100 1 قم
قالب منهول بتنی 1 متری قطر 120 فولاد مبارکه 180 120 1 قم
قالب منهول بتنی 1 متری قطر 150 فولاد مبارکه 225 150 1 قم
قالب منهول بتنی 1 متری قطر 170 فولاد مبارکه 255 170 1 قم

قالب منهول چیست؟

قالب منهول (manhole formwork) یا آدم رو یکی از انواع قالب های پیش ساخته و جز دسته قالب های خاص به حساب می آید. این قالب به اسم های گودال دسترسی، محفظه نگهداری، محفظه دسترسی و محفظه بازرسی نیز شناخته می شود. این قالب برای ساخت منهول های بتنی استفاده می شود. این قالب شبیه به قالب ستون گرد است با این تفاوت که قالب منهول دو جداره است و  استوانه ای تو خالی ایجاد می کند، در صورتی که قالب ستون گرد، استوانه ای توپر ایجاد می کند.

منهول بتنی

در ساخت قالب منهول از قالب گرد خاص استفاده می شود. منهول بتنی یک مقطع گرد و استوانه تو خالی بتنی است و برای ساخت ورودی های چاه آب و فاضلاب استفاده می شود. به دلیل اینکه این قالب جز دسته قالب های خاص می باشد، برای تهیه آن باید سفارش طراحی و تولید قالب منهول را با ابعاد طول، قطر و ضخامت مورد نظر به شرکت های تولیدی قالب بتن بدهید. البته منهول ها عموما ابعاد مشخصی دارند و قالب های منهول از پیش ساخته شده نیز در بازار موجود است. این قالب های منهول آماده را می توان برای پروژه های مختلف تا چندین بار استفاده کرد. برای استفاده چندین باره از قالب منهول، کیفیت حرف اول را می زند، در نتیجه اگر قالب بتن منهول کیفیت نامناسب و ضعیفی داشته باشد، نمی توان از آن در پروژه های متفاوت استفاده کرد. علاوه بر این خروجی نیز کیفیت مناسبی نخواهد داشت. قالب بتنی با کیفیت را می توان حدود 200 بار در صورتی که تغییر شکل ندهد، استفاده کرد. همچنین بعد از  استفاده آن را به صورت قالب منهول دست دوم و کارکرده خرید و فروش می کنند.

قالب منهول بتنی
قالب های رویه منهول بتنی
کاربرد قالب منهول بتنی

کاربرد قالب منهول

کاربرد قالب بتن منهول، گستردگی فراوانی دارد. برای مثال برای هدایت فاضلاب به یک مسیر یا چند مسیر، چندین خط لوله را که با قالب های منهول ساخته شده به یکدیگر وصل می کنند، همچنین برای مسیر کابل های مخابراتی، فیبر نوری و .. از این منهول های ساخته شده با قالب منهول استفاده می شود. می توان گفت قالب های منهول کاربردهای فراوانی داشته و این گستردگی استفاده از قالب های منهول را می توانید به راحتی در زندگی روزمره خود مشاهده کنید. تمام کانال های زیرزمینی در خیابان ها که با سرپوشی پوشانده شده اند مثالی دقیق از کاربرد قالب های منهول است. همانطور که بیان شد، نام دیگر منهول آدم رو می باشد، این سرپوش ها برای دسترسی افراد گذاشته شده است و کانال ها  به صورتی ساخته می شود که قابلیت رفت و آمد افراد را داشته باشد.

برخی از کابردهای این قالب عبارتند از:

ساخت و اتصال راه ها و مجاری (شبکه ها) درصنعت آب و فاضلاب

مدیریت آب های زیر زمینی و زیر ساخت های فاضلابی

ساخت دیوار چاه در شبکه های زیرزمینی

در فرآیند تعمیر و نگهداری شبکه های توزیع برق، فیبر نوری مخابرات، شبکه گازرسانی

ساخت ورودی برای فاضلاب، فضای تصفیه خانه ها و آب های زهکشی

معابر انسانی در معادن

ایجاد فضا برای ایستگاه ها پمپاژ و دسترسی به بالابر

استفاده می شود. همچنین به دلیل اینکه این قالب ها استحکام، نفوذناپذیری بالایی داشته و عایق حرارتی مناسبی نیز می باشد، نقش مهمی در ساخت سازه های مختلف دارد.

روش استفاده از منهول بتنی

نکاتی در مورد قالب منهول بتنی

در تولید قالب داخلی منهول با توجه به فضای بسته از فیلرهای پخی و قطعات بیس برای جداسازی آسان تر قالب از یکدیگر استفاده می شود.

محل قرارگیری قالب منهول باید طبق استانداردها و دستورالعمل های از پیش تعیین شده باشد.

قالب منهول به صورت 3 تیکه ساخته می شود که شامل دو بخش بدنه قالب معمولی و بچه قالب می شود. (دیواره به طول 25،50،75 ، دال در قسمت انتهایی دیواره، دریچه) در صورتی که قالب منهول برای ساخت لوله بتنی ساخته شود، برای ابتدا و انتهای قالب باید رینگ قرار داده شود، این رینگ ها برای اتصال لوله ها به یکدیگر قرار داده می شوند.

عموما ورق رویه قالب منهول از  ورق ST 37 تهیه می شود. ضخامت ورق قالب رویه قالب منهول، عموما 3 میلی متر است، تسمه های پانچ شده روی قالب ضخامت 5 میلی متری و تسمه های داخل کار قالب بتن منهول از ورق 8 میلی متری است.

انواع منهول بتنی

انواع منهول

منهول های بتنی بر اساس مواد اولیه مورد استفاده برای تولید به 5 دسته منهول بتنی، منهول آجری، منهول پلی اتیلن، منهول بتنی، منهول کامپوزیتی دسته بندی می شود.

منهول بتنی

منهول بتنی یکی از پرکاربردترین نوه منهول در ایران و در بسیاری از کشورهای دیگر است. این منهول با استفاده از قالب منهول بتنی تولید می شود. این منهول به دو صورت منهول بتنی پیش ساخته و منهول بتنی درجا تولید می شود. منهول بتنی درجا در ایران کاربرد بالایی دارد و بیشتر برای پروژه های فاضلابی استفاده می شود.

منهول آجری (قالب منهول سنتی)

منهول آجری در کشورهای توسعه یافته کمتر استفاده می شود. در ساخت این منهول از آجر، سیمان و بتن استفاده می شود. این منهول بیشتر در سیستم های مخابراتی استفاده می شود. هزیه بالای حمل و نقل، راه اندای و نصب، خوردگی در برابر مواد شیمیایی، عدم مقاومت در برابر ضربات و … از دلایلی هستند که امروزه از این منهول کمتر استفاده می شود.

منهول پلی اتیلن

این نوع قالب پیشرفتی در صنعت ساخت قالب های خاص محسوب می شود، از آن جهت که این قالب باعث آب بندی کامل شبکه و جلوگیری از نفوذ آب و فاضلاب می شود. این منهول ها در برابر خوردگی مقاومت بالایی داشته و به راحتی قابل تعمیر است.

منهول کامپوزیتی(GPR)

منهول کامپوزیت از پلی استر و ماسه ساخته می شود. در این منهول لوله ها و ورق ها با چسب به هم متصل شده و ممکن است آب بندی به درستی رعایت نشود. هزینه تولید برای ساخت منهول کامپوزیتی با کیفیت بالاتر از هزینه تولید منهول پلی اتیلن است. همچنین هزینه های حمل و نقل برای منهول کامپوزیتی نیز بالا می باشد.

ابعاد قالب منهول بتنی فاضلاب

قالب منهول عموما با قطر داخلی 30 الی 150 و با طول 1 الی 1.5 متر ساخته می شود. ابعاد قالب منهول مورد استفاده در ایران، به طور معمول دارای قطر داخلی  1.2 متر و قطر خارجی 1.44 متر دارد. در صورتی که ابعاد یا جزئیاتی متفاوت نیاز باشد باید قالب منهول بتنی سفارشی سازی شود.

قمیت قالب منهول بتنی

قیمت قالب منهول با توجه به عوامل مختلفی همچون روش ساخت، قیمت مواد اولیه مورد استفاده (ورق، رنگ، الکترود)، هزینه نیروی کار، هزینه های جانبی، کیفیت قالب و شرکت سازنده محاسبه می شود. با توجه به اینکه قالب منهول نسبت به قالب های مدولار ساخت پیچیده تری دارد، قیمت آن نسبت به قالب های مدولار بالاتر است. به صورت کلی قالب منهول هزینه ساخت بالایی دارد، اما از نظر اینکه به تعداد دفعات زیادی قابل استفاده است، به صرفه است.

همچنین با توجه به نوسانات قیمت مواد اولیه و نیروی کار، قیمت قالب منهول بتنی نیز متغیر است .

قیمت سربند و کف بند قالب منهول از قیمت قالب رینگ منهول بیشتر است.

با توجه به اینکه قالب منهول جز دسته قالب های خاص محسوب می شود برای سفارش ساخت یا خرید این قالب می توانید از طریق شماره 02533558888  با کارشناسان ما در ارتباط باشید. با توجه به اینکه کیفیت قالب منهول اهمیت بالایی دارد، شرکت عمران مارکت، قالب های منهول را با کیفیتی مطلوب و قیمتی منصفانه عرضه کرده است.

سفارش قالب منهول بتنی

سفارش خرید قالب منهول

قالب منهول با توجه به اینکه جز دسته قالب های خاص محسوب می شود و عموما در ابعاد های سفارشی مشتری تولید می شود. نیاز به سفارش گیری و تولید دارد. به همین دلیلی در صورتی که نیاز به سفارش قالب منهول بتن دارید باید مراحل زیر را برای ثبت سفارش طی کنید.

ارائه نقشه قالب منهول

بعد از درخواست سفارش، نقشه و طرح دقیق قالب منهول قالب از طریق راه های ارتباطی ارائه شده توسط کارشناسان توسط مشتری ارسال می شود.

تایید نقشه توسط منهدسین اجرایی

بعد از دریافت نقشه، مهندسین اجرایی، نقشه را برای اجرا و تولید بررسی می کنند، در صورت نیاز به اصلاح، نقشه بازبینی و اصلاح می شود و در صورتی که مشکلی وجود نداشته باشد نقشه تایید می شود.

محاسبه وزن و هزینه تولید قالب منهول و ارائه پیش فاکتور

بعد از تایید نقشه، هزینه های تولید کلی و جانبی برآورد شده و پیش فاکتور ارائه می شود.

شروع تولید قالب قالب منهول و ارائه فاکتور نهایی

بعد از تایید پیش فاکتور توسط مشتری، سفارش تولید قالب به کارگاه داده می شود و بعد از تولید قالب منهول، فاکتور نهایی برای مشتری ارسال می شود.

قالب منهول جز دسته قالب های پیش ساخته خاص است و تولید این قالب توسط برخی از شرکت ها در ایران انجام می شود. با توجه به حساسیت استفاده از این قالب ها، کیفیت و رعایت استانداردهای موجود بسیار ضروری است. عمران مارکت، سفارش تولید قالب منهول را توسط بهترین شرکت های موجود ثبت می کند. برای ثبت سفارش و خرید قالب منهول بتنی با  استفاده از شماره 02533558888 با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

مشاوره، سفارش و خرید فقط با یک تماس

تنها با یک تماس ساده با کارشناسان با تجربه ما در عمران مارکت ارتباط بگیرید و مشاوره، دریافت قیمت روزانه، سفارش و خرید را در سریع ترین و با کیفیت ترین روش ممکن تجربه کنید.

۰۲۵ - ۳۳۵۵۸۸۸۸

تماس بگیرید

دسته بندی محصولات عمران ماركت

مشاوره سریع خرید محصولات

برای خرید قالب، تجهیزات و اتصالات قالب بتنی مورد نیاز پروژه خود با ما در ارتباط باشید و از مشاوره رایگان کارشناسان ما بهره مند شوید.