قالب موج شکن

  • قالب موج شکن
  • قالب موج شکن
  • قالب موج شکن
  • قالب موج شکن
  • قالب موج شکن
  • قالب موج شکن

قالب موج شکن عمران مارکت عرضه شده با کیفیت بالا و قیمت مناسب

عمران مارکت، عرضه و تامین کننده قالب بتن، اتصالات قالب بندی، داربست، جک سقفی، ماشین آلات و چوب ساختمانی با کیفیت بالا و قیمتی مناسب است. برای دریافت مشاوره رایگان، دریافت لیست قیمت روز محصولات و ثبت سفارش با کارشناسان ما در ارتباط باشید
۰۲۵ - ۳۳۵۵۸۸۸۸
تماس بگیرید Contact

قالب موج شکن چیست؟

قالب موج شکن امروزه در انواع متفاوتی تولید می شود، این قالب به منظور ساخت انواع موج شکن بتنی کاربرد دارد. قالب های موج شکن از جنس فولادی هستند و بسته به نوع موج شکن، ضخامت و ابعاد متفاوتی دارند.

قالب های موج شکن

انواع قالب موج شکن

قالب های موج شکن با توجه به شکل، کاربرد و مصالح استفاده شده در آن ها، انواع مختلفی دارند. از انواع آن ها می توان به مدل های تتراپاد(tetrapod)، آکمن(akmon)، دالاس(dolos)، آنتی فر(antifer)، آکروپاد(accropode)، اتابیتلی، کوادری پاد، تریبار (tribar)، هارو(haro)، استبیت (stabit) و ایکس بلاک (xblock) نام برد. از این انواع نام برده شده برخی از قالب ها مانند آکروپاد، تتراپاد و xblock استفاده متداول تری در سطح ایران دارند.

یک پانل از قالب موج شکن تتراپاد
قسمتی از قالب موج شکن
انواع قالب موج شکن

تعریف و کاربرد موج شکن

موج شکن ها، سازه های حفاظتی دیواری برای مقابله با امواج دریا هستند و از تاسسیسات و مناطق ساحلی در مقابل امواج دریا و اقیانوس های محافظت می کنند. از دیگر کاربردهای این سازه می توان به ساخت دیواره های بتنی برای ورود امن کشتی و قابق ها به آبراه ها، بنادر و بندرگاه ها به منظور باراندازی و باربرداری اشاره کرد. علاوه بر این موج شکن ها می توانند مراحل رسوب گذاری را با توجه به هدایت جریان های دریایی، کنترل کنند.

موج شکن ها از بتن و سنگ ساخته می شوند ساخت موج شکن های بتنی، توسط قالب های موج شکن صورت می گیرد. گاها برخی از موج شکن ها را به صورت ترکیبی از بلوک های بتنی و سنگ نیز تولید می کنند.

استفاده از موج شکن

با توجه به اینکه موج شکن ها عموما ابعاد بسیار بزرگی دارند، استفاده از سنگ در ساخت این سازه صرفه اقتصادی ندارد و استفاده از بلوک های بتنی پیشنهاد می شود. عموما به دلیل در دسترس نبودن معادن و کیفیت پایین سنگ ها، از بلوک های بتنی به جای آرمورهای سنگی استفاده می شود. همچنین بلوک های سنگینی چند تنی به ندرت یافت می شوند.

تتراپاد چیست؟

قالب تتراپاد یکی از انواع قالب های موج شکن است. شکل این قالب به صورت 4 وجهی طراحی شده است، دلیل این طراحی اجازه ورود جریان آب و قفل شدن آن در بین حفره ها است، در نتیجه نیروی امواج آب شکسته شده و کاهش می یابد.

قالب موج شکن تتراپاد

نام تتراپارد ریشه یونانی دارد، تترا به معنی چهار و پود به معنای پا است. این قالب برای اولین بار توسط پیر دانل و پل آنگلس در گرنوبل فرانسه توسعه داده شد، این قالب در کازابلانکا، مراکش برای اولین بار در نیروگاه حرارتی برای محافظت از ورودی آب دریا استفاده شد.

قیمت قالب موج شکن

قیمت قالب موج شکن نیز همانند تمام قالب های فلزی تحت تاثیر فاکتورهای مختلفی قرار دارد. با توجه به این که قالب انواع مختلفی دارد و از انواع قالب های خاص محسوب می شود. نمی توان قیمت دقیقی برای آن مشخص کرد. قیمت قالب های موج شکن با توجه به نوع طرح، اختصاصی بودن، زمان و سختی تولید و … متفاوت است.

قالب موج شکن تتراپاد نسبت به سایر قالب های موج شکن در ایران استفاده بیشتری دارد و به همین دلیل هزینه تولید آن به نسب قالب های موج شکن دیگر مناسب تر است. هم چنین از عوامل مهم در تعیین قیمت قالب موج شکن می توان به قیمت مواد اولیه، دستمزد کارگران و مهندسین و هزینه تولید با دستگاه ها را نام برد.

اگر نیاز به اطلاع دقیق از قیمت قالب های موج شکن دارید می توانید با استفاده از شماره  02533558888 با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

سفارش خرید قالب موج شکن

قالب های موج شکن همانطور که بیان شد، دارای انوع مختلفی هستند. عموما سفارش و خرید این قالب توسط شرکت های خاص و دولتی می باشد. شرکت های تولید کننده، قالب های موج شکن را با توجه به نقشه ارائه شده توسط شهرداری و شرکت ها تولید می کند.

برای سفارش قالب های موج شکن باید مراحل زیر طی شود:

تعیین نوع و ارائه نقشه قالب موج شکن با ابعاد دقیق

در صوت درخواست برای تولید قالب موج شکن، نقشه و طرح دقیق قالب را برای ما ارسال کنید. برای نحوه ارسال اطلاعات با کارشناسان ما در ارتباط باشید. نقشه و طرح درخواستی قالب موج شکن باید شامل اطلاعات و ابعاد دقیق باشد.

تایید نقشه قالب توسط مهندسین سازه

بعد از دریافت نقشه، مهندسین نقشه را از نظر قابلیت اجرایی بررسی می کنند و در صورتی که هر گونه مشکلی در طرح ارسالی وجود داشته باشد، طرح اصلاح می شود و طرح تایید می شود.

تعیین روش تولید قالب موج شکن

هر کدام از قالب های موج شکن با روش متفاوتی تولید می شوند. همچنین برای روند ساخت و نوع مواد اولیه مورد استفاده باید تصمیم گیری شود.

محاسبه وزن و هزینه تولید قالب موج شکن و ارائه پیش فاکتور

بعد از تایید طرح و تعین روش تولید و اعمال تمام درخواست های مشتری، هزینه های کلی و جانبی برای  تولید قالب موج شکن بررسی شده و پیش فاکتور برای مشتری ارائه می شود.

شروع تولید قالب موج شکن وارائه فاکتور نهایی

بعد از ارائه پیش فاکتور، تولید قالب موج شکن شروع شده و فاکتور نهایی بعد از ساخت برای مشتری ارسال می شود.

قالب موج شکن با توجه به این که جز دسته قالب های خاص محسوب می شود و نیاز به دستگاه های اختصاصی برای تولید دارد. تنها توسط برخی از شرکت های تولید کننده در ایران قابل تولید است. با توجه به اینکه این قالب ها برای استفاده در ابعاد بالا و بیشتر برای شرکت های دولتی ساخته می شود، حساسیت بالایی برای تولید و رعایت استانداردها و کیفیت آن ها وجود دارد. ما در عمران مارکت، سفارش تولید قالب های موج شکن را توسط بهترین شرکت های مطرح در این زمینه ثبت می کنیم .  برای ثبت سفارش قالب موج شکن و مشاوره در زمینه روند سفارش با استفاده از شماره 02533558888  با کارشناسان ما در عمران مارکت در ارتباط باشید.

مشاوره، سفارش و خرید فقط با یک تماس

تنها با یک تماس ساده با کارشناسان با تجربه ما در عمران مارکت ارتباط بگیرید و مشاوره، دریافت قیمت روزانه، سفارش و خرید را در سریع ترین و با کیفیت ترین روش ممکن تجربه کنید.

۰۲۵ - ۳۳۵۵۸۸۸۸

تماس بگیرید

دسته بندی محصولات عمران ماركت

مشاوره سریع خرید محصولات

برای خرید قالب، تجهیزات و اتصالات قالب بتنی مورد نیاز پروژه خود با ما در ارتباط باشید و از مشاوره رایگان کارشناسان ما بهره مند شوید.