قالب نیوجرسی بتنی

  • قالب نیوجرسی بتنی
  • قالب نیوجرسی بتنی
  • قالب نیوجرسی بتنی
  • قالب نیوجرسی بتنی
  • قالب نیوجرسی بتنی
  • قالب نیوجرسی بتنی
  • قالب نیوجرسی بتنی
  • قالب نیوجرسی بتنی
  • قالب نیوجرسی بتنی
  • قالب نیوجرسی بتنی

قالب نیوجرسی عمران مارکت عرضه شده با کیفیت بالا و قیمت مناسب

عمران مارکت، عرضه و تامین کننده قالب بتن، اتصالات قالب بندی، داربست، جک سقفی، ماشین آلات و چوب ساختمانی با کیفیت بالا و قیمتی مناسب است. برای دریافت مشاوره رایگان، دریافت لیست قیمت روز محصولات و ثبت سفارش با کارشناسان ما در ارتباط باشید
۰۲۵ - ۳۳۵۵۸۸۸۸
تماس بگیرید Contact

قالب نیوجرسی (قالب بتن نیوجرسی)

قالب بتنی نیوجرسی که با نام مانع بتنی نیز شناخته می شود، این قالب به صورت قطعات پیش ساخت نر و ماده در کنار یکدیگر قرار می گیرد. قالب نیوجرسی در آزاد راه ها و جاده ها به منظور جداسازی لاین ها به منظور جلوگیری از تصادفات قرار می گیرند. این قالب جز دسته های قالب خاص و از مدل های قالب پیش ساخته محسوب می شود، عموما نیوجرسی در کارگاه بتنی ریزی شده و به محل اجرا، منتقل می شود.

اگر تا به حال توجه کرده باشید، این قالب های نیوجرسی را به وفور در آزادراه ها و جاده ها، در ایست بازرسی ها و… وجود دارند. طراحی نیوجرسی ها برای استفاده در آزادراه ها و جاده ها به صورتی است که هنگام برخورد خودرو با آن به دلیل زاویه کم لبه نیوجرسی، خسارت کاهش پیدا می کند. قطعات نیوجرسی بتنی استحکام بالایی دارند و با برخورد خودرو به آن به راحتی تخریب نمی شود، به همین دلیل در بسیاری از جاده ها، الخصوص جاده های خطرناک، استفاده از نیوجرسی به جای گاردیل ارجحیت دارد.

قالب نیوجرسی بتنی

تاریخچه قالب بتن نیوجرسی

اولین تولید قالب نیوجرسی در آمریکا و در ایالت نیوجرسی اتفاق اقتاد، موسسه فناوری استیون در سال 1950 میلادی درخواست هایی در خصوص تولید وسیله ای برای چند بانده کردن آزادراه ها از دپارتمان های ایالت نیوجرسی در غرب آمریکا دریافت کرد و نیوجرسی بتنی را به این منظور طراحی و تولید کردند. به همین دلیل این قالب را نیوجرسی نامگذاری کردند.

اولین استفاده از قالب نیوجرسی در ایران در آزادراه قم-تهران بود، که برای اجرای آن 1400 قطعه نیوجرسی 6 متری استفاده شد.

جوشکاری و تولید قالب نیوجرسی بتنی
ساخت قالب نیوجرسی
روش تولید قالب نیوجرسی

روش تولید قالب بتن نیوجرسی

یکی از اولین فاکتورها برای طراحی قالب های نیوجرسی، تعیین ابعاد قالب است، همانطور که بیان شد، این قالب ها در ابعاد 3، 4 و 6 متری  و ارتفاع 80 تا 110 سانتی متری تولید می شوند، در صورتی که مشتری با توجه نیازهای پروژه نیاز به ابعاد دیگری داشته باشد، می تواند ابعاد را به شرکت تولیدی اعلام کند. بعد از تعیین ابعاد، باید نوع ورق و ضخامت مورد نیاز برای تولید ورق را نیز در نظر گرفت. ضخامت ورق متداول برای قالب نیوجرسی 4 میلی متر است، اما در صورتی که نیاز به ضخامت متفاوتی خارج از حال استاندارد باشد، باید در این مرحله در طراحی لحاظ شود و مشتری می تواند ضخامت مورد نظر را اعلام کند. بعد از مشخص شدن ابعاد و نوع ورق و به صورت کلی انجام طراحی های لازم، ورق های فلزی برش داده شده و با جوش کاری به هم متصل می شوند. نهایتا برای جلوگیری از نشت بتن از قالب، درزگیری انجام می شود.

ابعاد قالب نیوجرسی

قالب نیوجرسی عموما در ابعاد 4 و 6 متری و با ضخامت ورق 4 میلی متری تولید می شود.ما در صورتی که نیاز به تولید در ابعاد دیگر باشد، با سفارش مشتری طراحی و تولید می شود.

اجزای قالب نیوجرسی بتنی

اجزای تشکیل دهنده قالب نیوجرسی شامل، دیوار اصلی، شاسی، درپوش، پایه ی زیرین، سولجر، جک های شاغول کننده، قوطی (پشت بند)، جک دو پیچ، مهره و بولت و… است.

انواع نیوجرسی بتنی

انواع قالب بتنی نیوجرسی

قالب بتنی نیوجرسی در ابعاد و شکل های مختلف با مصالح مختلفی ساخته می شود. قالب های نیوجرسی بر اساس نوع مواد اولیه، نوع ساخت و نوع اتصال تقسیم می شوند.

انواع قالب نیوجرسی با توجه به روش تولید و نوع مواد اولیه

قالب بتن نیوجرسی

قالب نیوجرسی پلاستیکی (پلیمری)

قالب نیوجرسی بتن آرمه (ترکیب میلگرد و بتن)

انواع قالب نیوجرسی بر اساس نوع اتصال

نیوجوسی بتنی بدون اتصال

قالب نیوجرسی ساده بدون اتصال

قالب نیو.جرسی مفصلی

قالب نیوجرسی مفصلی (اتصالات مفصلی)

قالب نیوجرسی مفصلی از ایمن ترین و پرکاربردترین نوع قالب در بین قالب های نیوجرسی است. در این قالب، نیوجرسی های تولید شده با استفاده از نری و مادگی به یکدیگر متصل می شود. دلیل محبوبیت آن مقاومت و کیفیت بالای آن است. این قالب بیشتر در دومدل طراحی می شود.

قالب نیوجرسی مفصلی 4 متری

قالب نیوجرسی مفصلی 6 متری

و از قالب های نیوجرسی مفصلی کمتر متداول می توان به موارد زیر اشاره کرد:

قالب نیوجرسی مفصلی ابتدا و انتها

قالب نیوجرسی مفصلی تغییر ارتفاع

قالب نیوچرسی مفصلی تغییر عرض

قال نیوجرسی مفصلی تیرچراغ برق

 نیوجرسی بتنی کام و زبانه

قالب نیوجرسی کام و زبانه (اتصالات کام و زبانه)

در انتهای قالب های نیوجرسی فاق و زبانه ای طوری طراحی شده است که این قالب ها در همدیگر قفل می شوند.

انواع نیوجرسی بتنی

روش تولید قطعات نیوجرسی

تولید قطعات نیوجرسی به چندین روش مختلف انجام می شود. روش اول تولید نیوجرسی به وسیله قالب نیوجرسی و روش بعدی استفاده از دستگاه های کارخانه ای تولید نیوجرسی است. هزینه تولید نیوجرسی با استفاده از دستگاه ها کارخانه ای بالاتر روش تولید آن با قالب است. هزینه راه اندازی کارخانه بالاتر از تولید قالب است، در نتیجه این تفاوت هزینه به این دلیل است.

اما به صورت کلی کارخانه ها و شرکت های تولید کننده قالب بتن، قالب نیوجرسی را به 4 روش تولید می کنند، این روش ها عبارتند از:

روش قالب ایستاده

در این روش قالب نیوجرسی به حالت ایستاده مونتاژ می شود و بتن ریزی از قسمت بالای قالب انجام می شود. در صورتی که بتن سفت شد می توان، قالب های دیواره را آزاد کرد و با استفاده از یک قالب کف دیگر، قالب نیوجرسی جدیدی را مونتاژ کرد و مجددا بتن ریزی می کنیم.

روش قالب برعکس

در این روش قالب نیوجرسی به صورت بر عکس مونتاژ می شود و بتن ریزی از کف قالب انجام می شوند. بعد از بتن ریزی و سفت شدن و گیرایی اولیه بتن، قالب را به وسیله جرثقیل از مرکز ثقل چرخانده و روی کف قرار می دهند.

روش دستگاه اتوماتیک

روش تولید نیوجرسی با دستگاه اتوماتیک را سیستم لاینینگ نیز می نامند. برخی از پیمانکاران ترجیح می دهند، به جای تولید پیش ساخته قطعات نیوجرسی و انتقال آن ها به محل پروژه، از ماشین های اتوماتیک درجا ریز در محل پروژه استفاده کنند. این دستگاه اتوماتیک سرعت اجرای پروژه را بالا می برد، اما هزینه اجرایی بالایی دارد. همچنین تولید این قطعات بتنی نیاز به آب زیادی دارد، که امکان فراهم کردن این میزان آب در پروژه ها کار دشواری است. در این روش نیروی انسانی در حداقل ترین حالت ممکن بوده و تمام مراحل تولید اتوماتیک و مکانیزه شده است.

بتن ریزی درجا

روش بتن ریزی درجا نیوجرسی، یک روش سنتی و دستی است. در این روش تمام مراحل به صورت دستی و با استفاده از نیروی انسانی صورت می گیرد. تمامی این مراحل با نطارت مهندس ناظر انجام می شود.

 

سفارش و خرید قالب نیوجرسی بتنی

قالب نیوجرسی در صورتی که کاربری خاصی داشته باشد و با توجه به قالب های آماده آن نیاز مشتری برطرف نشود، نیاز به سفارش قالب نیوجرسی در طرح و ابعاد خاص است. خریدار قالب نیوجرسی عموما شهرداری یا شرکت های خاصی می باشد و شرکت های قالب بتن، این قالب را بر اساس نقشه های ارائه شده شهرداری یا این شرکت ها تولید می کنند.

برای سفارش قالب نیوجرسی بتنی باید مراحل زیر را انجام داد:

تعیین نقشه قالب نیوجرسی با نمایش طرح و ابعاد دقیق

اگر برای پروژه ای نیاز به طراحی جدی از قالب بتن نیوجرسی دارید، می توانید با عکس، نقشه مورد نظر خود را برای ما ارسال کنید تا طراحی نقشه قالب نیوجرسی بر اساس عکس، نقشه، ابعاد و الزامات ارائه شده انجام شود.

تایید نقشه قالب توسط مهندسین سازه

بعد از طراحی مهندسین، نقشه طراحی شده را از نظر قابلیت اجرا بررسی کرده و در صورتی که مشکلی وجود نداشته باشد، طرح تایید می شود.

تعیین روش ساخت با قالب با ورق مورد نظر

یکی دیگر از المان های قابل تغییر در قالب نیوجرسی، ورق استفاده شده است، در صورتی که شما نیز به استفاده از ورق فولادی با ضخامتی متفاوت و خارج از حالت استاندارد (4 میلی متر) داشته باشید، در این مرحله قابل اجرا است. در نتیجه قالب نویجرسی به یکی از ورش های موجود، ساده، مفصل دار یا با اتصالات کام و زیانه تولید می شود.

محاسبه وزن و هزینه تولید قالب نیوجرسی و ارائه پیش فاکتور

بعد از انجام طراحی های و اعمال همه درخواست های مشتری، وزن و هزینه های جانبی تولید قالب نیوجرسی بررسی شده و پیش فاکتور برای مشتری ارائه می شود.

شروع به تولید قالب بتن و ارائه فاکتور نهایی

بعد از گذراندن مراحل قبلی، تولید طرح سفارشی مشتری شروع شده و فاکتور نهایی برای مشتری ارسال می شود.

در طراحی قالب نیوجرسی به دلیل حساسیت های کاربردی، رعایت کیفیت و استانداردهای مورد نظر اهمیت بالایی دارد. عمران مارکت توجه بالایی به عرضه قالب ها با کیفیت بالا و مطلوب دارد. شماره   راه ارتباطی ما با شماست. در صورتی که نیاز به سفارش قالب نیوجرسی بتنی دارید، کارشناسان ما شما را در کمال صبر راهنمایی خواهند کرد.

کاربرد نیوجرسی بتنی

کاربرد نیوجرسی بتنی

نیوجرسی بتنی کاربردهای زیادی دارد. از انواع کاربردهای آن می توان به

چند مسیره کردن جاده ها و آزادراه ها(جداسازی خطوط ترافیکی)

امن سازی حاشیه جاده ها و حداقل کردن خسارت های وارده با افراد و خودروها (جلوگیری از سقوط و …)

هدایت کردن قسمتی از رودخانه به مسیر جدید

استفاده به عنوان مانع در برابر سیل در کنار رودخانه ها

استفاده به عنوان مانع برای مهار آتش سوزی در جنگل

موانع موقت در جاده ها برای ایست و بازرسی و کاربردهای ترافیکی

اعمال در حاشیه مسیرهای پرتردد خودرو برای محافظت از عابرین پیاده

استفاده در مسیر رفت و آمد خودرو برای محافظت از کارگران پروژه های عمرانی

تفکیک فضای پارکینگ های سر باز و مسقف

تعیین محدوده برای ایستگاه های تاکسی و اتوبوس

تفکیک محوطه کارخانه ها یا کارگاه های تولیدی

و….

قیمت قالب نیوجرسی

قیمت قالب نیوجرسی تحت تاثیر فاکتورهای مختلف می تواند متغییر باشد. در صورتی که قالب طبق ابعاد و مدل های مرسوم در بازار تولید شود، هزینه پایین تری نسبت به قالب بتن نیوجرسی سفارشی دارد. ابعاد، طرح، نوع ورق و.. در قیمت قالب نیوجرسی تاثیرگذار است. از طرفی به دلیل نوسان شدید قیمت مواد اولیه (ورق فولادی) و همچنین دستمزد کارگران، هزینه تولید هر روز در حال تغییر است و نمی توان قیمت دقیقی از قالب نیوجرسی ارائه داد.

قالب نیوجرسی سفارشی نیز به دلیل طراحی جدید و اختصاصی، پروسه زمان بر و سختتر تولید و ساخت قالب، نسبت به قالب های آماده نیوجرسی هزینه بیشتری در بردارد.

همچنین همانطور که بیان شد، قالب نیوجرسی در انواع متفاوتی تولید می شود، هر کدام از این انواع قالب نیوجرسی هزینه تولید متفاوتی دارند و با قیمت های متفاوتی در بازار به فروش می روند.

اگز نیاز به اطلاع دقیق تر از نحوه سفارش و خرید قالب نیوجرسی و لیست قیمت به روز دارید، با شماره 02533558888 با کارشناسان ما درگروه پشتیانی در ارتباط باشید.

قالب نیوجرسی دست دوم

قالب های نیوجرسی در صورت تولید با کیفیت تا سال ها بدون مشکل قابل استفاده هستند. قالب نیوجرسی دست دوم، عموما قیمت مناسبی دارد. به منظور استعلام موجودی قالب نیوجرسی دست دوم و کارکرده می توانید با شماره  02533558888 تماس بگیرید، کارشناسان عمران مارکت شما را در این زمینه راهنمایی می کنند.

مشاوره، سفارش و خرید فقط با یک تماس

تنها با یک تماس ساده با کارشناسان با تجربه ما در عمران مارکت ارتباط بگیرید و مشاوره، دریافت قیمت روزانه، سفارش و خرید را در سریع ترین و با کیفیت ترین روش ممکن تجربه کنید.

۰۲۵ - ۳۳۵۵۸۸۸۸

تماس بگیرید

دسته بندی محصولات عمران ماركت

مشاوره سریع خرید محصولات

برای خرید قالب، تجهیزات و اتصالات قالب بتنی مورد نیاز پروژه خود با ما در ارتباط باشید و از مشاوره رایگان کارشناسان ما بهره مند شوید.