بست داربست

بست داریست عمران مارکت عرضه شده با کیفیت بالا و قیمت مناسب

عمران مارکت، عرضه و تامین کننده قالب بتن، اتصالات قالب بندی، داربست، جک سقفی، ماشین آلات و چوب ساختمانی با کیفیت بالا و قیمتی مناسب است. برای دریافت مشاوره رایگان، دریافت لیست قیمت روز محصولات و ثبت سفارش با کارشناسان ما در ارتباط باشید
۰۲۵ - ۳۳۵۵۸۸۸۸
تماس بگیرید Contact
ردیف محصول وزن (kg) بارگیری تعداد در کیسه قیمت ثبت سفارش
بست چهار پیچ سنگین فولاد بست قم
بست چهار پیچ سبک فولاد بست قم

بست داربست چیست؟

داربست ها با توجه به تنوع کاربرد، اهمیت بالایی در صنعت ساخت و ساز دارند. داربست از اجزای مختلفی همچون لوله داربست و انواع بست داربست تشکیل می شود و کیفیت این اجزا در ایجاد ایمنی و  بهبود  کیفیت نهایی کار نقش ویژه ای دارد. بست داربست وظیفه به هم متصل کردن لوله های داربست و ایجاد شکل نهایی داربست را بر عهده دارد. در صورتی که ایرادی همچون زنگ زدگی، شکستگی یا ساییدگی در بست ها وجود داشته باشد، تمام داربست ممکن است با مشکل مواجه شود و ایمنی کارگران یا عابرین به خطر می افتد.

بست های داربست عموما از جنس داکتیل و در مدل های مختلف تولید می شوند. در ادامه باانواع بست داربست، تولید داربست و قیمت و نحوه خرید بست داربست بیشتر آشنا می شویم.

 

انواع بست داربست

داربست ها انواعی متفاوتی دارند و برای بستن و مونتاژ کردن این داربست از بست های مختلفی استفاده می شوند. هر بستی برای یک مدل داربست استفاده می شود و نباید این بست ها را به جای یکدیگر استفاده کرد. استفاده از بست ها به جای یکدیگر می تواند منجر به خسارت های مالی و جانی شود. در ادامه می توان انواع داربست را نام برد:

بست داربست تک پیچ

بست تک پیچ از جنس چدن نشکن و دارای یک پیچ است، این بست ظاهری شبیه به بست دو پیچ دارد و وزن آن حدود 800 گرم می باشد. بست تک پیچ عموما برای مونتاژ داربست هایی استفاده می شود که فشار زیادی به آن ها وارد نمی شود. به همین دلیل کاربرد آن تنها محدود به اجرای داربست پروژه های ساختمانی کوچک، گلخانه و غرفه ها می شود. اجزای بست داربست تک پیچ برگ چدنی 4 میلی متری، پیچ چشمی، مهره، واشر و پرچ می باشد.

 

بست داربست دو پیچ

بست دو پیچ یکی از انواع پرکاربرد بست های داربست محسوب می شود که برای اتصال لوله های متقاطع استفاده می شود. جنس بست داربست دو پیچ عموما از چدن نشکن (داکتیل) است و وزن حدود آن 1.4 کیلوگرم است. برای مونتاژ کردن داربست با بست دوپیچ تنها نیاز به دو پیچ می باشد، در نتیجه زمان مونتاژ با استفاده از بست های دو پیچ کوتاه تر و همچنین آسان تر است. در پروژه هایی که زمان عاملی حیاتی است برای افزایش سرعت کار، از بست دو پیچ استفاده می شود.

بست داربست چهار پیچ

بست چهار پیچ یکی از پرکاربردترین و متداول ترین بست های مورد استفاده برای مونتاژ انواع سازه های داربستی می باشد. این بست از چدن نشکن (داکتیل) یا فولاد ساخته می شود. با توجه به اینکه این بست در دو نوع سبک و سنگین تولید می شود، از وزن 1.3 تا 1.85 کیلوگرم در بازار موجود است. اجزای بست چهار پیچ شامل دو برگ چدنی ،1 کنده چدنی و چهار عدد پیچ 6 سانتی متری، چهار مهره  ارتفاع 1.2 سانتی متری و چهار واشر به ضخامت 2.5 میلی متری می باشد. برای متصل کردن لوله ها با زاویه 90 درجه (متقاطع) از بست چهار پیچ استفاده می شود. دو مارک معروف بست چهار پیچ در ایران ، بست چهار پیچ فولاد بست و بست چهار پیچ ایران بست می باشد.

بست کفی گیر (تخته گیر)

بست تخته گیر یا بست کفی دیگر برای اتصال و محکم کردن تخته بنایی به داربست استفاده می شود. لغزش تخته بنایی بر روی داربست می تواند حوادث ناگواری را برای کارگران ایجاد کند، بسته کفی گیر با محکم کردن این تخته در جای خود، باعث حفظ ایمنی کارگران می شود. همچنین مصالح و ابزارهای قرار گرفته بر روی تخته نیز از سقوط ایمن می شوند. عموما وزن بست تخته گیر 750 گرم بوده و در بسته های 40 عددی به فروش می رود.

بست داربست گردان

بست گردان از انواع خاص بست های داربست است که به نام بست 360 درجه نیز در بازار شناخته می شود. بست گردان بر خلاف بست های دو پیچ و چهارپیچ برای همه زوایا استفاده می شود و لزوما نیازی نیست که دو لوله متقاطع یا 90 درجه باشند. در نتیجه به همین علت به نام بست 360 درجه نیز شناخته می شود.  جنس بست گردان چدن نشکن است و در انواع 2، 4 ، 6 و 8 پیچ در بازار وجود دارد. وزن بست گردان حدود 1.75 کیلوگرم است و نسبت به سایر بست های موجود در بازار وزن بالاتری دارد. عمده استفاده از بست گردان در پالایشگاه و پتروشیمی است.

بست کمکی یا نگهدارنده

بست کمکی یا بست نگهدارنده در داربست های ساده، معلق یا در کف داربست های فلزی استفاده می شود. عموما از این بست در داربست هایی استفاده می شود که نیاز به تحمل وزن بالایی وجود دارد. بست کمکی باعث بهبود مقاومت و استحکام داربست می شود، این داربست وزنی حدود 600 گرم دارد. استفاده از بست کمکی در داربست ساده باعث افزایش

بست زبانه ای (پیوندی)

بست زبانه ای از جنس چدن و با قطر یک و نیم سانتی متر تولید می شود. برای متصل کردن لوله های داربست افقی استفاده می شود. این بست نیز مقاومت کششی بالایی داشته و استحکام و تحمل فشار داربست را تا 4500 کیلوگرم افزایش می دهد. وزن بست زبانه ای حدود 1.65 کیلوگرم است.

بست فلزی چرخشی

بست فلزی چرخشی برای متصل کردن لوله های مورب و گذری کاربرد دارد. این بست از دو قسمت مجزا تشکیل شده که به وسیله یک پین فولادی به هم وصل می شوند. این بست مانند بست گردون قابلیت چرخش 360 درجه ای دارد و برای اتصال لوله های داربست در انواع جهات به کار می رود. وزن بست داربست چرخشی عموما 1.7 کیلوگرم است و تحمل فشار داربست را تا 1000 کیلوگرم بالا می برد.

بست لوله رابط

زمانی که نیاز است برای اجرای داربست دو لوله ای که در امتداد هم قرار می گیرند به هم متصل شوند (ارتفاع های بالاتر از 6 متر) و یا طول لوله ها کوتاه است و نیاز به رابط برای اتصال وجود دارد، از لوله رابط داربست استفاده می شود. این بست در ابعاد 17 و 20 سانتی متری و از لوله 6 میل تولید می شود. وزن لوله رابط 17 سانتی متری 650 گرم و وزن لوله رابط 20 سانتی متری 800 گرم می باشد.

از اجزای مورد استفاده در بست رابط می توان به پیچ و مهره 1.2 و واشر 12 اشاره کرد. بست رابط داربست در انواع داربست ها کاربرد دارد.

این دو بست از نظر کاربرد تفاوتی با یکدیگر ندارند و تنها از نظر ابعاد و وزن با یکدیگر با هم فرق دارند.

بست مغزی داربست

مغزی یا بست مغزی داربست از جنس چدن نشکن و در ابعاد 12 سانتی متری تولید می شود. در وسط مغزی یک رینگ با  ضخلمت 6 میلی متر و  قطر دایره ای 5.47 میلی متر قرار داده می شود تا زمانی که درون دو لوله قرار گرفت، مانع درهم رفتن لوله ها نشود. وزن مغزی داربست حدود 800 گرم است.

بست مغزی برای افزایش استحکام لوله های داربست درون لوله داربست و در تقاطع لوله ها قرار داده می شود. مغزی داربست از پیچیدن و خم شدن لوله های داربست جلوگیری می کند و به صورت یکپارچه مقاومت را در امتداد لوله افزایش می دهد. عموما در اجرای داربست در ارتفاع های بالاتر از 6 متر برای افزایش مقاومت داربست از بست مغزی داربست استفاده شود. به همین علت مغزی داربست در لوله های عمودی بیشتر از لوله های افقی استفاده می شود.

بست h (آهنگیر)

بست آهنگیر که به اسم آهنگیر h نیز شناخته می شود در سازه های خرپایی  و به صورت کلی سازه هایی که نیاز به تکیه گاه دارند،استفاده می شود. این بست از یک طرف به تیر آهن و از طرف دیگر به لوله داربست متصل می شود، به همین علت به اسم بست آهنگیر شناخته می شود. این بست در اجرای داربست های پالایشگاه ها و پتروشیمی ها کاربرد بالایی دارد.

بست کلاهکی(مخصوص ایجاد سقف)

داربست های فلزی که مسقف هستند و نیاز به چادرکشی دارند، از بست کلاهکی استفاده می شود. این بست نیز از جنس چدن است و وزنی حدود 860 گرم دارد.

پیچ T بست داربست

پچی T  بست داربست مناسب براری انواع بست 4 پیچ، در ابعاد 6، 6.5 و 7 سانت می باشد.

پیچ و مهره و واشر داربست

برای بستن و مونتاژ کردن انواع بست های داربست از پیچ، مهره و واشر استفاده می شود.

نکاتی در مورد بست داربست

جنس تمام بست های داربست برای ایجاد مقاومت بیشتر از چدن نشکن (داکتیل) است. چدن نشکن به دلیل اینکه از آلیاژهای آهن تولید می شود، مقاومت کششی بالایی داشته و فشار وزن های بالا را به راحتی تحمل می کند.

بست های داربست در ابعاد، اندازه و مدل های متفاوت در محدوده وزنی 1.2 تا 1.85 کیلوگرم تولید می شوند.

عموما برای ساخت بست های داربست از روش ریخته گری استفاده می شود.

روش تولید بست داربست

برای تولید بست داربست همانطور که اشاره شد از چدن نشکن استفاده می شود. این بست ها در کارخانه های مختلف و به روش های متفاوتی تولید می شوند.

بست های داربست به دو روش فورج و ریخته گری تولید می شوند که در ادامه به این روش های تولید پرداخته ایم:

 

تولید بست داربست با روش فورج

در این روش جنس بست ها از آهن است، این آهن گداخته می شود و با استفاده از دستگاه در قالب های مخصوص شکل گرفته و سپس پرس کاری می شوند. همچنین برای استحکام بیشتر بست ها آن ها را گالوانیزه می کنند. بست هایی که با این روش تولید می شوند. در مقابل ضربه مقاومت بالایی دارند و در مقابل ضربه و سقوط مقاوم هستند.

تولید بست داربست با روش ریخته گری

بست های داربست در ایران عموما به روش تولید می شوند. در این روش، بست از جنس چدن که آلیاژهای مختلفی از آهن است تولید می شود. مقاومت بستهای ریخته گری شده مناسب است، اما نسبت به بست های تولید شده به روش فورج مقاومت کمتری دارند.

 

با توجه به اینکه بست چهارپیچ از پرکاربردترین بست های موجود است، در ادامه مراحل و روش تولید این بست را  به روش ریخته گری نام برده ایم. بست چهار پیچ دارای دو برگ و کنده است که این اجزا به وسیله 4 مهره ، 4 واشر و 4 پیچ به یکدیگر وصل می شوند.

مراحل ساخت و تولید بست داربست چهار پیچ عبارت است از:

ریخته گری برگ ها و کنده

خرد کردن و جداسازی قطعات

ماشین کاری و فرز کاری قطعات جدا شده

شات کردن قطعات بست داربست

پلیسه گری قطعات

کنترل کیفی قطعه ها

مونتاژ قطعات

کنترل کیفیت نهایی، بسته بندی و عرضه به بازار

قیمت بست داربست

بست داربست و اجزای بست داربست از مهم ترین اجزای یک داربست محسوب می شوند. کیفیت داربست به تنهایی نمی تواند سلامت و امنیت جانی افراد و کارگران را تامین کند و کیفیت بست داربست و اجزای آن نیز اهمیت بالایی دارد. قیمت بست داربست شرکت های مختلف با توجه به کیفیت و اسم برند تعیین می شود. معروف ترین بست در ایران بست ایران بست می باشد که قیمت بالاتری نسبت به بست فولاد گستر، بست تهران بست و بست جهان فولاد  دارد.

به صورت کلی فاکتورهای مختلفی همچون بدنه، اندازه، سایز بست، نرخ ارز و شرکت سازنده بر قیمت بست داربست تاثیر گذار است.

با توجه به نوسانات شدید ارز در بازار در صورتی که قیمت ها در سایت درج نشده است، برای اطلاع از لیست قیمت روز بست داربست با شماره   در تماس باشید.

خرید بست داربست

عمران مارکت تمامی بست های داربست (شامل بست تک پیچ، بست دو پیچ، بست چهار پیچ، بست گردون، بست h آهنگیر و…. ) را با بالاترین کیفیت و مناسب ترین قیمت تامین می کند.

شما می توانید برای خرید داربست با شماره با کارشناسان ما در ارتباط باشید و بعد از استعلام قیمت ها، سفارش خود را نهایی کنید. کارشناسان ما، تمام اطلاعات لازم همچون قیمت دقیق و به روز، شرایط پرداخت، مشخصات محصول و زمان بارگیری و تحویل کالا را به شما اعلام می کنند.

مشاوره، سفارش و خرید فقط با یک تماس

تنها با یک تماس ساده با کارشناسان با تجربه ما در عمران مارکت ارتباط بگیرید و مشاوره، دریافت قیمت روزانه، سفارش و خرید را در سریع ترین و با کیفیت ترین روش ممکن تجربه کنید.

۰۲۵ - ۳۳۵۵۸۸۸۸

تماس بگیرید

دسته بندی محصولات عمران ماركت

مشاوره سریع خرید محصولات

برای خرید قالب، تجهیزات و اتصالات قالب بتنی مورد نیاز پروژه خود با ما در ارتباط باشید و از مشاوره رایگان کارشناسان ما بهره مند شوید.