براکت قالب بندی

 • براکت قالب بندی
 • براکت قالب بندی
 • براکت قالب بندی
 • براکت قالب بندی
 • براکت قالب بندی
 • براکت قالب بندی
 • براکت قالب بندی
 • براکت قالب بندی

براکت قالب بندی عمران مارکت قابل عرضه در ابعاد و تعداد مورد نیاز با کیفیت بالا و قیمت مناسب

عمران مارکت، عرضه و تامین کننده قالب بتن، اتصالات قالب بندی، داربست، جک سقفی، ماشین آلات و چوب ساختمانی با کیفیت بالا و قیمتی مناسب است. برای دریافت مشاوره رایگان، دریافت لیست قیمت روز محصولات و ثبت سفارش با کارشناسان ما در ارتباط باشید
۰۲۵ - ۳۳۵۵۸۸۸۸
تماس بگیرید Contact
ردیف محصول جنس وزن (kg) ابعاد (cm) نوع محل بارگیری
براکت قالب 90 سانتی فولاد مبارکه 90×120 پروفیلی قم
براکت قالب 90 سانتی فولاد مبارکه 90×120 لوله ای قم
براکت قالب 100 سانتی فولاد مبارکه 100×120 پروفیلی قم
براکت قالب 100 سانتی فولاد مبارکه 100×120 لوله ای قم
براکت قالب 120 سانتی فولاد مبارکه 35 120×120 پروفیلی قم
براکت قالب 120 سانتی فولاد مبارکه 120×120 لوله ای قم
براکت قالب 160 سانتی فولاد مبارکه 40 160×120 پروفیلی قم
براکت قالب 160 سانتی فولاد مبارکه 160×120 لوله ای قم

براکت قالب بندی یکی از ابزارهای مورد استفاده در قالب بندی محسوب می شود. براکت قالب بندی در ساخت سازه های بلند و در قالب بندی سازه هایی که نیاز به دو مرحله یا بیشتر عملیات بتن ریزی وجود دارد، استفاده می شود. برای ساخت سازه های مرتفع امکان بتن ریزی تنها در یک مرحله وجود ندارد و برای ساخت سازه باید از قالب بندی های خاص مانند قالب لغزنده عمودی و قالب بالارونده استفاده شود.

برای تامین پایداری و نگهداری این قالب ها در ارتفاع نیاز به ابزار و تجهیزاتی مانند براکت قالب بندی وجود دارد. در ادامه این صفحه با نحوه براکت بندی، مشخصات براکت های قالب بندی ، نحوه قیمت گذاری و روش خرید براکت قالب بندی توضیح داده ایم.

کاربرد براکت قالب بندی

کاربرد براکت قالب بندی

براکت قالب بندی در قالب بندی های خاص، شبیه به یک سکوی موقت می باشد که باعث ایجاد پایداری و استحکام قالب بندی می شود. به صورت کلی سیستم های قالب بندی که برای ساخت سازه های بلند استفاده می شود مانند قالب لغزنده عمودی و قالب بالارونده نیاز به سکویی برای ایجاد پایداری قالب دارند که در اینجا براکت قالب بندی این کار را انجام می دهد.

در مجموع براکت قالب بندی یکی از اجزای قالب بندی های لغزنده (عمودی یا بالارونده) محسوب می شود که نمی توان قالب بندی و بتن ریزی دیوارهای بلند و مرتفع را بدون آن انجام داد.

وظایف و کاربردهای براکت قالب بندی را می توان موارد زیر دانست:

 • اتصال جان پناه
 • ارائه جایگاه برای شاقول کردن
 • داربست آویز

با توجه به اینکه براکت در سلامت و مقاومت قالب بندی نقش بسیار مهمی دارد، مهندسین باید توجه زیادی برای انتخاب براکت مناسب از بین براکت های موجود در بازار داشته باشند.

استفاده از براکت قالب بندی
نحوه نصب براکت قالب بندی به قال بتنی
نحوه اتصال و نصب براکت قالب بندی

نحوه استفاده از براکت قالب بندی

در مرحله ای که یک مرحله بتن ریزی انجام شده است، برای بتن ریزی مرحله بعدی، سیستم قالب بندی باید آماده بتن ریزی شود. برای این کار باید براکت به دیوار بتن ریزی شده اولی متصل شود و تمام قالب ها، سولجر ها و سکوی تردد بر روی براکت قالب بندی قرار می گیرد. روش کار به این صورت است که در مرحله اول برای اتصال براکت قالب بندی به دیواره، با استفاده از سوراخ هایی که از بولت در دیوار ایجاد شده است، و استفاده از انکر بولت و مهره بولت و همچنین قرار دادن پیچ درونی و مخروطی براکت درون بتن، یک ضلع براکت به دیوار بتنی متصل می شود و ضلع  دیگر براکت به صورت عمود بر دیوار قرار می گیرد که تخته های بنایی بر روی آن قرار داده می شود و جان پناه را ایجاد می کند. همچنین شاقول کننده و قالب نیز بر روی براکت متصل می شود.

در نهایت براکت قالب بندی به دیوار متصل می شود و با تکمیل قالب بندی، بتن ریزی انجام می شود. برای رفتن به مرحله بعد برای بتن ریزی براکت دمونتاژ می شودو. با بالاتر بردن اجزای قالب بندی مونتاژ مراحل قبلی تکرار می شود.

مزایای استفاده از براکت قالب بندی

مزایای براکت قالب بندی

براکت قالب بندی مزیت های بسیار بالایی برای قالب بندی دارد که عبارتند از:

 • ایجاد تکیه گاه مناسب برای قالب بندی
 • حفظ امنیت و امکان حرکت و کار برای کارگران
 • مونتاژ و دمونتاژ آسان
 • اقتصادی و به صرفه
 • مناسب استفاده در ارتفاع

ابعاد و مشخصات براکت قالب بندی

عموما براکت های قالب بندی شکل L مانند یا مثلثی دارند و با  توجه به نوع پروژه باید از یکی از انواع آن ها استفاده کرد. براکت قالب بندی دارای دو ضلع  و ابعاد  90، 100،120 و 160 سانتی متری در 120 سانتی متری آن تولید می شود. وزن حدودی براکت های قالب بندی 24 تا 45 کیلوگرم است. همچنین برای برخی از پروژه ها، ابعاد براکت سفارشی است.

اجزای براکت قالب بندی

اجزای براکت قالب بندی

براکت قالب بندی از اجزای مختلفی به شرح زیر تشکیل شده است:

بدنه براکت قالب بندی

بدنه براکت قالب بندی که یا به شکل L یا مثلثی مانند است و در دو نوع پروفیلی و لوله ای تولید می شود.

پیچ درونی براکت

پیچ درونی براکت قالب بندی جز قطعاتی است که به اتصال بدنه براکت به دیوار بتنی کمک می کند و  در بتن دفن می شود، مخروطی برکت به این قطعه متصل می شود.

 

مخروطی براکت

مخروطی براکت بعد از قرار گرفتن پیچ درونی براکت در دیوار، بر روی آن نصب می شود و بعد بادمک و پیچ بیرونی براکت بر روی آن نصب می شود. این قطعه به روش ریخته گری و از جنس چدن نشکن داکتیل می باشد.

بادامک براکت

بادامک در براکت قالب بندی از یک طرف به مخروطی براکت و از طرف دیگر به پیچ بیرونی براکت متصل می شود. بادمک براکت قالب بندی نیز از جنس چدن نشکن داکتیل و با استفاده از روش ریخته گری تولید می شود.

 

پیچ بیرونی براکت

پیچ بیرونی براکت قالب بندی بادمک و مخروطی را به براکت متصل می کند و باعث اتصال براکت به دیوار می شود.

 انواع براکت قالب بندی

انواع براکت ساختمانی

براکت قالب بندی باید با توجه به نوع قالب بندی انتخاب شود. هر نوع قالب بندی در ارتفاع، احتیاج به یک نوع براکت با جنس خاص دارد. از انواع این براکت های ساختمانی می توان به دو نوع براکت پروفیلی و براکت لوله ای اشاره کرد. براکت پروفیلی به دلیل استفاده آسان، کاربرد بیشتری در قالب بندی ها دارد.

عمده تفاوت این دو براکت در وزن آن هاست که با توجه به نوع قالب بندی و نظر پیمانکار یکی از این دو براکت قالب بندی برای پروژه انتخاب می شود.

 

قیمت براکت قالب بندی

قیمت براکت قالب بندی با توجه به چند عامل مشخص می شود. براکت های قالب بندی انواع متفاوتی دارند و جز محصولات فلزی قالب بتن محسوب می شود. با توجه به اینکه براکت قالب بندی، فلزی است، نوسانات قیمتی فلزات اساسی بر آن تاثیرگذار است و قیمت براکت قالب بندی در روزهای مختلف متغییر است. همچنین انواع لوله ای و پلیمری براکت قالب بندی با توجه به روش ساخت، وزن و جنس متفاوت، باعث تفاوت در قیمت براکت می شود.

در صورتی که قیمت براکت در سایت درج نشده باشد، برای اطلاع از لیست قیمت براکت قالب بندی های عمران مارکت با استفاده از شماره  02533558888 با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

خرید براکت قالب بندی

براکت قالب بندی از اجزای مهم در اجرای قالب بندی در ارتفاع می باشد به همین دلیل در خرید و سفارش آن باید دقت کافی را اعمال کرد. در خرید براکت قالب بندی اولین و مهم ترین عاملی که باید در نظر گرفت، کیفیت و جنس آن است. همانطور که بیان شد، همه اجزای قالب برای قالب بندی در ارتفاع باید بر روی براکت قالب بندی نصب شود و کیفیت نامناسب براکت قالب بندی می تواند منجر به خطر جانی برای کارگران و همچنین ضررهای مالی به پروژه شود. سفارش و خرید براکت قالب بندی باید از  کارخانه و تامین کننده های معتبر و قابل اطمینان تهیه کنید.

عمران مارکت از عرضه کننده های برتر در کشور، انواع براکت قالب بندی را کیفیت بالا و قیمتی مناسب ارائه می کند. برای خرید و سفارش براکت قالب بندی از سایت عمران مارکت می توانید از طریق شماره  02533558888 با کارشناسان عمران مارکت تماس بگیرید و با اعلام تعداد و ابعاد براکت قالب بندی، سفارش خود را ثبت کنید.

مشاوره، سفارش و خرید فقط با یک تماس

تنها با یک تماس ساده با کارشناسان با تجربه ما در عمران مارکت ارتباط بگیرید و مشاوره، دریافت قیمت روزانه، سفارش و خرید را در سریع ترین و با کیفیت ترین روش ممکن تجربه کنید.

۰۲۵ - ۳۳۵۵۸۸۸۸

تماس بگیرید

دسته بندی محصولات عمران ماركت

مشاوره سریع خرید محصولات

برای خرید قالب، تجهیزات و اتصالات قالب بتنی مورد نیاز پروژه خود با ما در ارتباط باشید و از مشاوره رایگان کارشناسان ما بهره مند شوید.