• مهره خروسکی قالب بندی (مهره بولت)
  • مهره خروسکی قالب بندی (مهره بولت)
  • مهره خروسکی قالب بندی (مهره بولت)
  • بدنه مهره خروسکی
  • مهره خروسکی قالب بندی (مهره بولت)
  • مهره خروسکی قالب بندی (مهره بولت)

مهره خروسکی قالب بندی (مهره بولت)

مهره خروسکی یا مهره بولت قالب بندی عمران مارکت عرضه شده با کیفیت بالا و قیمت به صرفه

Feature جنس: چدن نشکن داکتیل

Feature وزن: 300 گرم

Feature استاندارد: Din 315

Feature تعداد در بسته: 100 عدد

عمران مارکت، عرضه و تامین کننده قالب بتن، اتصالات قالب بندی، داربست، جک سقفی، ماشین آلات و چوب ساختمانی با کیفیت بالا و قیمتی مناسب است. برای دریافت مشاوره رایگان، دریافت لیست قیمت روز محصولات و ثبت سفارش با کارشناسان ما در ارتباط باشید
۰۲۵ - ۳۳۵۵۸۸۸۸
تماس بگیرید Contact

مهره خروسکی (wings nut) یکی از مهره های پرکاربرد در صنعت ساخت و ساز و صنایع دیگر می باشد و انواع متفاوتی دارد.

از این مهره در قالب بندی انواع سازه استفاده می شود و یکی از اتصالات قالب بندی می باشد. از این قطعه برای مهار بولت و مهار وزن وارده به قالب در هنگام بتن ریزی استفاده می شود.

مهره خروسکی به نام مهره بولت نیز شناخته می شود، علت این نامگذاری به این دلیل است که در قالب هایی که برای پشت بند از سولجر استفاده می شود، مهره خروسکی از بولت رد شده و باعث فیکس شدن قالب می شود.

مهره خروسکی عمران مارکت
مهره خروسکی در بولت
همه ابعاد مهره خروسکی عمران مارکت
بدنه مهره خروسکی

مشاوره، سفارش و خرید فقط با یک تماس

تنها با یک تماس ساده با کارشناسان با تجربه ما در عمران مارکت ارتباط بگیرید و مشاوره، دریافت قیمت روزانه، سفارش و خرید را در سریع ترین و با کیفیت ترین روش ممکن تجربه کنید.

۰۲۵ - ۳۳۵۵۸۸۸۸

تماس بگیرید

نحوه استفاده از مهره خروسکی درکنار، بولت، میان بولت چدنی و واشرکاس

کاربرد مهره خروسکی

مهره خروسکی از قطعات مهم و پرکاربرد در قالب بندی سازه های مختلف می باشد.

از انواع کاربردهای مهره خروسکی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

متصل کردن قالب و تجهیزات قالب بتنی به یکدیگر

اتصال سولجر، لوله های پشت بند، واشر کاس، واشر دو لوله به قالب

برای مثال در قالب بندی دیوارهای دو طرفه، بولت به صورت افقی از دو قالب و واشر کاس رد می شود و بسته به نوع قالب بندی که با سولجر یا لوله پشت بند انجام شود، بولت از واشر کاس یا واشر دو لوله نیز عبور داده می شود، و برای ثابت کردن تمام اجزا، از مهره خروسکی استفاده می شود. مهره خروسکی به سهولت و با استفاده از دست در بولت پیچانده می شود و واشر ها و پشت بندها را به قالب فیکس می کند.

ابعاد و مشخصات مهره خروسکی قالب بندی

مهره خروسکی قالب بندی عموما از جنس چدن نشکن یا داکتیل ساخته می شود. در نتیجه به همین دلیل مهره خروسکی چدنی یا داکتیل در برابر ضربه و فشار، رطوبت و زنگ زدگی مقاومت بالایی دارد. در صورتی که مهره بولت کیفیت مناسبی داشته باشد می توان به دفعات و در پروژه های مختلف از آن استفاده کرد.

یکی از نکات مهم در ساخت مهره خروسکی جلوگیری از زنگ زدگی آن است، به دلیل اینکه این مهره در مجاورت هوا و در فضای آزاد قرار داده می شود باید از جنس های فولاد، آلومینیوم، استیل و... ساخته شود و برای جلوگیری از زنگ زدگی حتما آبکاری شود.

آهن، استیل، استنلس استیل با کلاس 304 و 316 و گالوانیزه سفید نیز  از جنس های دیگری است که برای ساخت مهره خروسکی استفاده می شوند.

مهره خروسکی قابل استفاده برای قالب های بتنی به صورت استوانه ای و ضخیم رزوه می شود. دلیل این ضخامت، قابلیت تحمل هر چه بیشتر مهره در مقابل فشارهای وارده از طرف بدنه قالب است. روزه و شیارهای گام های رزوه مهره خروسکی قالب بندی برای افزایش سرعت و راحتی در باز کردن و بستن، بلند گرفته می شود.

مهره خروسکی دارای دو زائده بالا آمده، بال یا پره می باشد که برای راحت تر پیج خوردن و باز و بسته کردن آسان به وسیله دست کاربرد دارد. دلیل قرار گیری این بال برای پیچ خوردن با دست است وبرای باز و بسته کردن آن نیاز به هیچ آچاری وجود ندارد.

مهره خروسکی در ابعاد مختلفی تولید می شود، این ابعاد و سایزهای مهره ها دارای استاندارد های بین المللی تعریف شده ای مانند DIN و ISO هستند. پرکاربردترین استاندارد مهره خروسکی را می توان استاندارد Din 315 دانست.

نحوه استفاده از مهره خروسکی در کنار واشر کاس و بولت عصایی

نحوه ساخت مهره خروسکی

مهره خروسکی با استفاده از چدن نشکن یا داکتیل ساخته می شود، این مهره به صورت استوانه ای رزوه می شود.

نحوه استفاده از مهره خروسکی

از مهره خروسکی در روش های مختلفی از قالب بندی استفاده می شود.

استفاده از مهره خروسکی در قالب بندی با سولجر

روش استفاده از مهره خروسکی به این صورت است که قالب فلزی باید در جای خود فیکس شود، برای این کار ابتدا سولجر در پشت قالب قرار داده می شود و بعد بولت عصایی یا بولت تمام رزوه از سوراخ موجود در قالب ها و واشر کاس رد شده و بعد واشر کاش عبور کرده از بولت عصایی با استفاده از مهره خروسکی یا همان مهره بولت در جای خود ثابت می شود.

استفاده از مهره خروسکی در روش قالب بندی با لوله پشت بند

در این روش بعد از قرار دادن لوله های دوتایی پشت بند به جای سولجر، با استفاده از واشر دو لوله، بولت و مهره بولت (خروسکی) قالب ثابت می شود. برای اینکار بولت را از سوراخ قالب و واشر ها رد می کنیم و در آخر مهره خروسکی را در بولت چرخانده و لوله های پشت بند فیکس می شوند.

قیمت مهره خروسکی قالب بندی

قیمت مهره خروسکی، با توجه به عامل هایی مانند جنس و کیفیت آن می توان تعیین کرد. مهره بولت یا مهره خروسکی از چدن نشکن یا داکتیل ساخته می شود و برای جلوگیری از زنگ زدگی و دوام بیشتر آبکاری می شود. همچنین اگر نحوه کیفیت و ساخت آن مناسب باشد، قیمت بالاتری خواهد داشت. علاوه بر این موارد به دلیل تغییرات زیاد قیمتی در بازار فلزت اساسی، قیمت مهره بولت نیز تحت تاثیر قرار می گیرد. با توجه به تغییرات شدید قیمتی در بازار فلزات اساسی، در برخی از بازه های زمانی امکان درج نشدن قیمت مهره خروسکی در سایت وجود دارد. به همین دلیل برای اطلاع از قیمت مهره بولت با شماره 02533558888  با مشاوران ما در ارتباط باشید.

همه ابعاد مهره خروسکی عمران مارکت

خرید مهره خروسکی قالب بندی

مهره خروسکی از جمله محصولات مهم اتصالات قالب بندی می باشد و بار اصلی مهار بار و فشار وارده در هنگام بتن ریزی را برعهده دارد. بنابراین برای خرید مهره خروسکی باید به برخی از نکات توجه کنید. مهم ترین نکته در خرید مهره بولت توجه به کیفیت آن است. کیفیت پایین و جنس نامرغوب مهره خروسکی باعث شکستن آن و ایجاد حادثه های هزینه بردار برای شما خواهد شد. بنابراین سعی کنید. مهره خروسکی را با کیفیت مناسب تهیه کنید. هم چنین در صورتی که مهره بولت آبکاری نشده باشد، به مرور زمان زنگ زده شده و ممکن است برای باز و بسته کردن آن در بولت دچار مشکل شوید.

علاوه بر این مهره بولت جز اتصالات هست که در تعداد زیاد برای استفاده در پروژه مورد نیاز است و قیمت مناسب آن می تواند در کل به سود شما باشد. بنابراین خرید مهره خروسکی با قیمتی منصفانه و کیفیت مناسب به نفع شما خواهد بود.

شما می توانید مهره خروسکی را در بالاترین کیفیت و بهترین قیمت از عمران مارکت تهیه کنید. برای خرید مهره بولت از سایت عمران مارکت می توانید از طریق شماره 02533558888  با کارشناسان عمران مارکت تماس بگیرید و با اعلام مهره بولت مورد نیاز، سفارش خود را ثبت کنید.

لطفا دیدگاهتان را با ما درمیان بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره سریع خرید محصولات

برای خرید قالب، تجهیزات و اتصالات قالب بتنی مورد نیاز پروژه خود با ما در ارتباط باشید و از مشاوره رایگان کارشناسان ما بهره مند شوید.

محصولات عمران مارکت

دسته بندی محصولات عمران ماركت