میان بولت آب بند

 • میان بولت آب بند
 • میان بولت آب بند
 • میان بولت آب بند
 • میان بولت آب بند
 • میان بولت آب بند
 • میان بولت آب بند
 • میان بولت آب بند
 • میان بولت آب بند
 • میان بولت آب بند
 • میان بولت آب بند

میان بولت آب بند عمران مارکت قابل عرضه در کیفیت بالا و قیمت مناسب

عمران مارکت، عرضه و تامین کننده قالب بتن، اتصالات قالب بندی، داربست، جک سقفی، ماشین آلات و چوب ساختمانی با کیفیت بالا و قیمتی مناسب است. برای دریافت مشاوره رایگان، دریافت لیست قیمت روز محصولات و ثبت سفارش با کارشناسان ما در ارتباط باشید
۰۲۵ - ۳۳۵۵۸۸۸۸
تماس بگیرید Contact

میان بولت آب بندی چیست؟

میان بولت های یکی از قطعات پرمصرف و کاربردی در قالب بندی بتن و از اتصالات قالب بندی محسوب می شوند. از میان بولت برای آب بندی مقاطع، دیواره و سازه های بتنی استفاده می شود، به صورتی که میان بولت فضایی برای عبور بلت فراهم می کند یا به عبارتی بولت را در هنگام بتن ریزی پوشش می دهد.

میان بولت آب بند انواع متفاوتی دارد از انواع آن می توان به میان بولت آب بند پلاستیکی، میان بولت آب بند فلزی (فنری) و میان بولت آب بند چدنی اشاره کرد.

انواع میان بولت آب بند

انواع میان بولت آب بند

میان بولت آب بند انواع متفاوتی دارد که عبارتند از:

 • میان بولت آب بند چدنی
 • میان بولت آب بند فلزی (فنری)
 • میان بولت آب بند پلاستیکی
  • آب بند کننده لاستیکی لبه دار (استاپرT)
  • آب بند کننده پلاستیکی ساده (استاپر U)
  • لوله آجدار Pvc
  • مخروطی میان بولت پلاستیکی
  • رابط میان بولت پلاستیکی

میان بولت آب بند چدنی- مغزی آب بند چدنی
انواع میان بولت آب بند پلاستیکی
کاربرد میان بولت آب بند در سازه های بتنی

کاربرد میان بولت

میان بولت ها نیز همانند بولت ها کاربردهای تقریبا یکسانی دارند. میان بولت ها نیز برای نگهداری دو قالب در فاصله یکسان از یکدیگر و به عنوان نگهدارنده استفاده می شوند. تنها تفاوت میان بولت ها با بولت ها، آب بندی محل بولت است. در سازه هایی که نیاز داریم مقطع آب بند باشد، بولت های مانند بولت عصایی یا بولت دو سر روزه قابل استفاده نیست و حتما باید از انواع میان بولت آب بند استفاده شود.

زمانی که از بولت های معمولی مانند بولت عصایی یا بولت تمام رزوه استفاده می کنیم، بعد از اتمام بتن ریزی و باز کردن قالب ها، سوراخ هایی که به واسطه بلت ها ایجاد شده است باقی می ماند، این سوراخ ها در مراحل بعدی نازک کاری ساختمان کاملا با استفاده از گچ یا سیمان پر می شود. در ساخت ساختمان های مسکونی و تجاری این سوراخ ها هیچ مشکلی برای سازه ایجاد نمی کنند. اما در ساخت سازه هایی مانند کانال های، استخرها، مخازن آب و  به طور کلی سازه هایی که آب از آن عبور می کند، باقی ماندن هر سوراخی باعث مشکلاتی خواهد شد. در نهایت برای ساخت این سازه ها از میان بولت های آب بند استفاده می کنیم.

میان بولت آب بند پلاستیکی

میان بولت آب بند پلاستیکی

میان بولت آب بند پلاستیکی یکی از پرکابردترین و مقرون به صرفه ترین میان بولت های موجود است.  از میان بولت آب بند پلیمری برای آب بندی کردن بسیاری از سازه ها استفاده می شود. سازه هایی مانند استخر ها، مخازن آب بتنی، کانال های بتنی، سدها و… از میان بولت پلاستیکی استفاده می کنند. این میان بولت از 5 جز اصلی و 8 قطعه تشکیل شده است. 5 جز اصلی میان بولت آب بند پلاستیکی، شامل، لوله آجدار پلاستیکی، رابط میان بولت، مخروطی میان بولت، استاپر یو و استاپر T می شود.

میان بولت آب بند فلزی (فنری)

میان بولت آب بند فلزی یکی دیگر از انواع میان بولت های آب بند است، این میان بولت به اسم میان بولت فنری نیز شناخته می شود. همچون دیگر میان بولت ها، میان بولت آب بند فنری نیز برای آب بندی مقاطع مختلفی مانند مخازن آب؛ سدها، کانال های آب و استخرها استفاده می شود. این میان بولت در سایزهای مختلفی تولید می شود اما از نظر ابعاد رزوه تنها در دو مدل روزه دنده ریز و دنده درشت استفاده می شود. در وسط میان بولت یک ورق دایره ای شکل قرار دارد که ضخامت 3 میلی متر و قطر 7 سانتی متر دارد و بعد از بتن ریزی و مدفون شدن میان بولت در بتن، از عبور آب و مایعات از طریق سوراخ به جا مانده از بولت، جلوگیری می کند.

میان بولت آب بند چدنی

میان بولت آب بند چدنی

میان بولت آب بندی چدنی یا مغزی آب بند چدنی، از مهم ترین و پرکابردترین اتصالات قالب بندی است، در مقایسه با میان بولت پلاستیکی و فلزی، میان بولت چدنی در میان پیمانکاران شناخته شده تر است و کاربردهای بیشتری دارد. این قطعه با استفاده از روش ریخته گیری و از جنس چدن داکتیل ساخته می شود. بر خلاف دو میان بولت دیگر، میان بولت چدنی در ابعاد ثابت با طول 12 سانتی متر و  پلیت 7 الی 8 سانتی متری تولید می شود.

قیمت میان بولت آب بند

هر کدام از میان بولت ها، با توجه به ساختار، تعداد قطعات، جنس و.. قیمت مخصوص به خودشان را دارند. به صورت دقیق نمی توان گفت کدام یک از میان بولت ها قیمت به صرفه تری دارند. زیرا فاکتورهای مختلفی در این امر دخیل هستند. اما به صورت کلی می توان گفت میان بولت پلاستیکی نسبت به میان بولت چدنی و فلزی ارزان تر است. به میزانی که استفاده از فلز در میان بولت بیشتر باشد، قیمت آن نیز بالاتر خواهد رفت.

قیمت میان بولت ها به عوامل دیگری نیز مانند، شرکت سازنده و هزینه های تولید نیز بستگی دارد. در صورتی که نوسان بالایی در قیمت های بازار وجود نداشته باشد، قیمت میان بولت ها در سایت درج می شود. در غیر این صورت برای دریافت لیست قیمت میان بولت های آب بند با تماس با شماره 02533558888 با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

خرید میان بولت آب بند

میان بولت ها در مقاطع و سازه هایی که نیاز به آب بندی وجود دارند استفاده می شوند،  هر گونه مشکلی در میان بولت می توند باعث عبور آب از دیوار و سازه شود. عبور آب و نشتی دیوار، هزینه تعمیرات بالایی را در بردارد و برای شما دردسرساز خواهد شد. در  نتیجه برای انتخاب میان بولت، کیفیت حرف اول را می زند. بنابراین سعی کنید میان بولت را به شرکت های معتبر سفارش دهید.

ما در عمران مارکت، تمام اتصالات قالب بندی و قالب های بتنی را با کیفیت بالا و قیمت های منصفانه عرضه می کنیم و رضایت بالای از سمت مشتریان خود دریافت کرده ایم. برای خرید و سفارش میان بولت می توانید ، سفارش میان بولت آب بند (پلاستیکی، چدنی و فلزی) را در  تعداد و ابعاد مورد نیاز خود با تماس با کارشناسان ما با شماره 02533558888 ثبت نمایید.

مشاوره، سفارش و خرید فقط با یک تماس

تنها با یک تماس ساده با کارشناسان با تجربه ما در عمران مارکت ارتباط بگیرید و مشاوره، دریافت قیمت روزانه، سفارش و خرید را در سریع ترین و با کیفیت ترین روش ممکن تجربه کنید.

۰۲۵ - ۳۳۵۵۸۸۸۸

تماس بگیرید

دسته بندی محصولات عمران ماركت

مشاوره سریع خرید محصولات

برای خرید قالب، تجهیزات و اتصالات قالب بتنی مورد نیاز پروژه خود با ما در ارتباط باشید و از مشاوره رایگان کارشناسان ما بهره مند شوید.