چوب چهار تراش

خرید و سفارش چوب چهار تراش با کیفیت بالا و قیمت مناسب

عمران مارکت، عرضه و تامین کننده قالب بتن، اتصالات قالب بندی، داربست، جک سقفی، ماشین آلات و چوب ساختمانی با کیفیت بالا و قیمتی مناسب است. برای دریافت مشاوره رایگان، دریافت لیست قیمت روز محصولات و ثبت سفارش با کارشناسان ما در ارتباط باشید
۰۲۵ - ۳۳۵۵۸۸۸۸
تماس بگیرید Contact
ردیف محصول قطر (cm) عرض (cm) طول (cm) جنس محل بارگیری قیمت
چوب چهارتراش روسی 5*5 5 5 400 روسی قم تماس بگیرید
چوب چهارتراش روسی 5*10 5 10 400 روسی قم تماس بگیرید
چوب چهارتراش روسی 10*10 10 10 400 روسی قم تماس بگیرید
چوب چهارتراش روسی 5*5 5 5 600 روسی قم تماس بگیرید
چوب چهارتراش روسی 5*10 5 10 600 روسی قم تماس بگیرید
چوب چهارتراش روسی 10*10 10 10 600 روسی قم تماس بگیرید

چوب چهار تراش که به تخته چهار تراش  یا چهار تراش چوبی نیز معروف است به تخته، پروفیل با الوارهایی می گویند که از هر 4 طرف برش خورده و هر وجه کاملا صاف شده و صیقل می خورد. چوب چهار تراش در  صنعت ساختمان سازی کاربرد بسیاری دارد. عموما این قطعه از چوب کاج ساخته می شود. چوب چهار تراش با توجه به کاربرد، انواع متفاوتی دارد و  ابعاد و ضخامت های مختلفی را در برمی گیرد. بسته به نوع چوب چهار تراش برخی را با رنگ های گیاهی مخصوصی رنگ می زنند و برخی را به صورت خام عرضه می کنند.

کاربرد چوب چهارتراش

کاربرد چوب چهار تراش موارد مختلفی و صنایع مختلفی را در بر می گیرد. از کاربردهای چوب چهار تراش می توان به استفاده در صنعت ساخت و ساز ساختمان، صنعت مبلمان و صنایع چوبی، صنعت ساخت اسباب بازی های چوبی و .. می باشد.

استفاده  و کاربرد چوب چهار تراش در صنعت ساخت و ساز برای مواردی همچون ساخت نماهای ساختمان ها، ویلاها، کلبه ها و آلاچیق ها می باشد.  چوب چهار تراش در صنعت مبلمان نیز بسیار کاربرد است و برای ساخت انواع مبلمان و لوازم چوبی درون منزل مورد استفاده قرار می گیرد. از دیگر کاربردهای این محصول می توان به ساخت اسباب بازی های چوبی برای کودکان نام برد، از آن جهت که چوب چهار تراش سطحی صیقلی و صاف دارد، بسیار مناسب برای ساخت اسباب بازی های  کودکان می باشد.

برخی از چوب های چهار تراش نیز به عنوان زیر ساز استفاده می شوند و مناسب برای ظریف کاری یا روکار نیستند.

در صنعت ساخت و ساز، از چوب چهار تراش برای اسکلت ساختمان استفاده می شود، از چوب های چهار تراش، تیرهای چوبی تولید می کنند و در اسکلت ساختمان از آن استفاده می کنند. اما با توجه به اینکه اینکه چوب تحمل فشار خیلی زیاد را ندارد، از  این چوب تنها در سازه های کوچک که نیازی به فونداسیون ندارند، استفاده می شود. در این سازه ها برای سقف و پی ساختما از کلاف کشی یا شناژ استفاده می شود.

نحوه ساخت چوب چهار تراش

برای تولید چوب چهار تراش، در ابتدا نوع چوب را مشخص کرده و بعد ابعاد مورد نظر را بر روی الوارها اندازه می زنند، سپس با استفاده از دستگاه درشت، برش ها را ایجاد می کنند. زاویه ها در برش باید درجه (گونیا) باشد و برش ها باید با دقت و کاملا تمیز انجام شود.

بعد از برش سطح های چوب چهار تراش سمباده می خورد و در نهایت بسته به کاربرد یا به صورت خام عرضه شده و یا با استفاده از رنگ های گیاهی مخصوص چوب رنگ زده می شوند. با وجود ماشین های جدید، الوارها در یک مرحله و با سرعت می توانند به چوب چهار تراش تبدیل می شوند.

انتخاب چوب چهار تراش مناسب

برای انتخاب چوب چهار تراش متناسب با کارکرد  مورد نیاز خود باید مواردی را مد نظر داشته باشید.

برای مثال در صورتی که چوب چهار تراش را برای زیرساز نیاز دارید، باید از چوب های چهار تراش با ابعاد 2*3*300 استفاده کنید. به دلیل اینکه این ابعاد چوب های زیرساز عموما برای زیرسازی استفاده می شوند، سازندگان این چوب های چهار تراش را بادقت و کیفیت بالا تولید نمی کنند.

اما در صورتی که نیاز به چوب چهار تراش با ابعاد 2*3 برای مصارف ظریف و دقیق مانند ساخت قاب و… دارید باید سفارش ساخت چوب چهارتراش 2*3 را با گرید مناسب و کیفیت بالاتر به تولید کننده بدهید.

پس در نهایت در خرید و سفارش چوب چهار تراش همیشه هدف و کاربردتان در نظر داشته باشید و بر اساس آن سفارش و خرید خود را انجام دهید. برای این کار قبل از سفارش و خرید به عرضه کننده و تولید کننده، توضیح بدهید که چوب چهار تراش را برای چه نوع مصرفی می خواهید و چوب چهار تراش مورد نیاز خود را دریافت کنید.

برای انتخاب چوب چهار تراش مناسب با کاربردتان از عمران مارکت، کار شما بسیار آسان است، با شماره  02533558888  با کارشناسان ما تماس بگیرید و مشاوره مورد نیاز برای سفارش، خرید و انتخاب چوب چهار تراش مناسب خود را دریافت کنید.

مزایای چوب چهار تراش

چوب چهار تراش با توجه به کاربرد بالا صنعت در ساختمان سازی و دکوراسیون داخلی مزایایی نیز در پی دارد. در ادامه با برخی از مزایای چوب چهار تراش آشنا می شوید:

کار با چوب چهار تراش آسان است و می توان به راحتی از آن در بسیاری از پروژه های کوچک تا بزرگ استفاده شود.

استفاده از چوب چهار تراش در اسکلت ساختمان، باعث می شود سرما  و گرما درون ساختمان بماند و از اتلاف انرژی تا حد زیادی جلوگیری می کند.

چوب چهار تراش نسبت به دیگر انواع چوب، قیمت مناسبی دارد و باعث صرفه جویی در هزینه های پروژه های ساختمانی و غیره می شود.

اتصال چوب های چهار تراش آسان است و تنها با استفاده از چسب چوب و چند پیچ و مهره است.

با توجه به سطح صاف این چوب در صورتی که به خوبی سیقل خورده باشد می توان در دکوراسیون داخلی استفاده شود و ظاهری مدرن و جذاب به محیط می بخشد

چوب چهار تراش از چوب طبیعی است و به همین دلیل در صورتی که در دکوراسیون خانگی استفاده شود، حس و حال طبیعت را به محیط می آورد.

چوب چهار تراش بخصوص چوب چهار تارش ساخته شده از درختان سوزنی استحکام بالایی در مقابل ضربه و مقاومت بالایی در برابر آب دارد.

انواع چوب چهار تراش از نظر ابعاد

چوب های چهار تراش در ابعاد مختلف برای کاربردهای متفاوتی تولید می شوند، ابعاد طولی چوب های چهار تراش موجود در بازار از 1 متر تا 6 متر است و ابعاد تراش از 2 سانتی متر تا 10 سانتی متر است. پرفروشترین ابعاد چوب چهار تراش عبارتند از:

چوب چهار تراش 5*5

چوب چهار تراش 5*10

چوب چهار تراش 10*10

انواع چوب چهار تراش بر اساس کشور سازنده

در بازار ایران، چوب چهار تراش ایرانی و چوب چهار تراش روسی تقاضای زیادی دارند. با توجه به تقاضای بالای چوب چهار تراش، چوب چهار تراش ایرانی توانایی پاسخگویی و تامین این تقاضا را نداشته و به همین دلیل از کشورهای روسیه، چین، مالزی و اندونزی نیز وارد می شود. چوب چهار تراش روسی در برندها و ابعاد مختلفی وارد ایران می شوند و چوب چهار تراش روسی، بهترین کیفیت را در بین انواع خود دارد و تقاضای بالایی در ایران دارد.

چوب چهار تراش روسی

بیشتر چوب های چهار تراش در ایران در کشورهای دیگر تولید شده ودر بازار ایران عرضه می شوند، از جمله بهترین آن ها چوب چهار تراش روسی می باشد. برای افرادی که کیفیت و مقاومت چوی چهار تراش برایشان اولیت دارد، توصیه می شود که از چوب چهار تراش روسی استفاده کنند. هر چند قیمت چوب چهار تراش روسی نسبت به دیگر انواع این دسته گران تر است، اما کارایی و مقاومت بالای آن ارزش پرداخت هزینه بالاتر را دارد.

در اصل چوب های چهار تراش روسی به دلیل اینکه کم گره هستد، کیفیت بالاتری دارند، به همین دلیل طرفدارهای بسیاری دارند.

تخته چهار تراش روسی در عموما در ابعاد 2.5 تا 7.5 در عرض های 15، 20 و 25 به طول 400 و 600 عرضه می شود.

 انواع چوب چهار تراش بر اساس نوع درخت

چوب های چهار تراش با استفاده از چوب درخت های مختلفی تولید می شوند و چوب های چهار تراش با توجه به نوع درختی که از آن ساخته می شوند، عبارتند از:

چوب چهار تراش درخت برگ سوزنی

چوب چهار تراش درخت پهن برگ

چوب چهار تراش سبک

چوب چهار ترش ضایعات چوبی

قیمت چوب چهار تراش

قیمت چوب چهار تراش قبل از هر فاکتوری بستگی به نوع چوب دارد و در ادامه فاکتورهایی مانند مرغوبیت چوب و نحوه تولید نیز بر قیمت چوب چهار تراش اثرگذار هستند.

چوب های مورد استفاده برای تخته چهار تراش نیز دارای گریدهای مختلفی از درجه یک تا درجه 3 هستند و این گرید ها در قیمت چوب چهار تراش تاثیر می گذارد. یکی  از موارد مهم دیگری که باید در قیمت چوب چهار تراش در نظر داشت، نوسانات قیمتی در بازار چوب است.

چوب های چهار تراش با ابعاد بسیار متنوعی در بازار ارائه می شوند و این تنوع بر قیمت آن تاثیر گذار است.

در صورتی که نوسانات قیمت چوب در بازار بالا باشد، امکان درج قیمت روزانه چوب چهار تراش ممکن نیست و برای قیمت لحظه ای باید با شماره  02533558888 با کارشناسان عمران مارکت در ارتباط باشید.

 چوب چهار تراش دست دوم

در برخی از پروژه ها به صرفه تر است که از چوب چهار تراش دست دوم استفاده کرد. در صورتی که تعداد مصرفی چوب چهارتراش بالا باشد، می توان برای کاهش هزینه ها از چوب چهار تراش دست دوم استفاده کرد. قیمت چوب چهار تراش دست دوم نسبت به چهار تراش نو، مناسب تر است.

ما در عمران مارکت، چوب های چهارتراش دست دوم را با کیفیت مناسب ارائه می کنیم. برای تهیه و خرید چوب چهار تراش دست دوم و اطلاع از قیمت چوب چهار تراش دست دوم با کارشتاسان ما در ارتباط باشید.

خرید چوب چهار تراش

برای خرید چوب های چهار تراش در ابتدا باید به کاربرد چوب چهار تراش توجه داشته باشید، تا چوب چهار تراش متناسب با نیاز خود را خریداری کنید. علاوه بر کاربرد باید متوجه گرید چوب نیز باشید و در هنگام خرید چوب چهار تراش گرید آن را به شما اطلاع دهد.

همچنین در خرید چوب چهار تراش باید به ابعاد آن نیز توجه کنید. در بسیاری از مواقع ابعاد اسمی با ابعاد واقعی تخته چهار تراش یکسان نیست. برای مثال ممکن است یک تخته ابعاد 8*8*100 باشد، اما مقدار واقعی ابعاد 7.9*7.8*98 باشد. به همین دلیل قبل از خرید ابعاد دقیق تخته را از خریدار دریافت کنید.

ما در عمران مارکت سعی داریم نزدیک ترین عدد به ابعاد واقعی تخته ای چهار تراش موجود را درج کنیم. و در صورتی که قسط خرید داشته باشید، می توانید ابعاد دقیق تخته ها را به صورت کامل از مشاورین ما دریافت کنید.

برای خرید انواع چوب چهار تراش 5*10 و چوب چهار تراش 10*10 و دیگر ابعاد چوب چهار تراش با شماره 02533558888 با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

مشاوره، سفارش و خرید فقط با یک تماس

تنها با یک تماس ساده با کارشناسان با تجربه ما در عمران مارکت ارتباط بگیرید و مشاوره، دریافت قیمت روزانه، سفارش و خرید را در سریع ترین و با کیفیت ترین روش ممکن تجربه کنید.

۰۲۵ - ۳۳۵۵۸۸۸۸

تماس بگیرید

دسته بندی محصولات عمران ماركت

مشاوره سریع خرید محصولات

برای خرید قالب، تجهیزات و اتصالات قالب بتنی مورد نیاز پروژه خود با ما در ارتباط باشید و از مشاوره رایگان کارشناسان ما بهره مند شوید.