داربست چکشی (داربست ستاره ای)

داربست چکشی (داربست ستاره ای) عمران مارکت قابل عرضه در تعداد و ابعاد مورد نیاز با کیفیت بالا و قیمت مناسب

عمران مارکت، عرضه و تامین کننده قالب بتن، اتصالات قالب بندی، داربست، جک سقفی، ماشین آلات و چوب ساختمانی با کیفیت بالا و قیمتی مناسب است. برای دریافت مشاوره رایگان، دریافت لیست قیمت روز محصولات و ثبت سفارش با کارشناسان ما در ارتباط باشید
۰۲۵ - ۳۳۵۵۸۸۸۸
تماس بگیرید Contact
ردیف محصول جنس ابعاد (cm) وزن (kg) محل بارگیری ثبت سفارش
پایه 0.5 متری فولاد مبارکه 0.5 2.1 قم
پایه 1 متری فولاد مبارکه 1 4.5 قم
پایه 1.5 متری فولاد مبارکه 1.5 7.2 قم
پایه 2 متری فولاد مبارکه 2 9 قم
پایه 2.5 متری فولاد مبارکه 2.5 11.5 قم
پایه 3 متری فولاد مبارکه 3 14 قم
مهار 0.5 متری فولاد مبارکه 0.5 0.5 قم
مهار 0.75 متری فولاد مبارکه 0.75 3.5 قم
مهار 1 متری فولاد مبارکه 1 4.5 قم
مهار 1.2 متری فولاد مبارکه 1.2 5 قم
مهار 1.5 متری فولاد مبارکه 1.5 5.5 قم
مغزی داربست چدن داکتیل 0.12 1.2 قم
پین داربست چدن داکتیل 0.12 0.4 قم
پایه جک قابل رگلاژ 40 سانتی متری فولاد مبارکه 0.4 4.5 قم
پایه جک قابل رگلاژ 50 سانتی متری فولاد مبارکه 0.5 5.6 قم
پایه جک قابل رگلاژ 60 سانتی متری فولاد مبارکه 0.6 6.6 قم
پایه جک قابل رگلاژ 70 سانتی متری فولاد مبارکه 0.7 7.8 قم

داربست چکشی که به داربست ستاره ای یا داربست کاسه ای نیز شناخته می شود، یکی از پرفروشترین و پرطرفدارترین داربست های موجود است.

این داربست، از پایه داربست عمودی، مهارهای افقی، پایه و سرجک قابل رگلاژ  تشکیل  شده است و در ابعاد 0.5، 1، 1.5، 2، 2.5 و 3 متری ساخته می شود. بعد از اتصال پایه های مهاری ها، پایه جک قابل رگلاژ به پایین لوله های قائم و سرجک قابل رگلاژ نیز به بالاترین قسمت پایه های قائم متصل شده و در نهایت به وسیله آن ها ارتفاع داربست تنظیم می شود.

این داربست چکشی به آسانی و با سرعت اجرا می شود، به دلیل اینکه در این داربست نیازی به پیچ و مهره، بست و سایر اتصالات وجود ندارد. تنها برای مونتاژ لوله های داربست چکشی با چکش باید مهارها را به پایه های عمودی متصل کرد. به همین علت این داربست را داربست چکشی نامگذاری کرده اند.

تنها پایه جک و سرجک قابل رگلاژ برای اتصال به داربست نیاز به مغزی و پین برای اتصال دارند. در نتیجه مونتاژ (باز و بسته کردن) داربست چکشی بسیار آسان تر از روش های دیگر است.

به دلیل یکپارچکی و به هم پیوستگی بیشتر داربست چکشی برای ساخت سازه های سنگین مانند پل ها با حجم بتن ریزی زیاد، کاربردی تر است. این به هم پیوستگی، مقاومت داربست را افزایش می دهد و در هنگام بتن ریزی دچار لرزش و خمیدگی نمی شود.

بنابراین از داربست ستاره ای به دلیل مقاومت بالا می توان در بسیاری از سازه های بتنی استفاده کرد.

اجزای داربست چکشی (ستاره ای)

داربست های چکشی شامل اجزای مختلفی هستند.این اجزا عبارتند از:

  • مهاری داربست چکشی
  • پایه های عمودی (قائم)
  • پایه داربست قابل رگلاژ
  • سرجک قابل رگلاژ
  • مغزی داربست
  • پین داربست
  • کفشک یایه داربست
  • پایه داربست
  • حلقه ثابت چهارجانبه

مهاری داربست چکشی

مهاری های داربست چکشی که به مهار افقی گوه دار نیز معروف است ، در ابعاد مختلف 50، 75، 100، 150، 200 سانتی متر و از لوله 5 داربستی نیمه سنگین تولید می شوند. انتخاب مهاری داربست چکشی بسته به نوع پروژه و نسبت به بار مرده سازه انتخاب می شود. مهاری گوه دار با استفاده از چکش و با ضربه به قسمت گوه به پایه های عمودی متصل می شود.

پایه های قائم (عمودی)

در داربست های چکشی به لوله هایی که بر روی آن گل قرار گرفته و به صورت عمودی در داربست اجرا می شود، پایه داربست گفته می شود. پایه های عمودی در داربست چکشی وظیفه انتقال بار به زمین را برعهده دارند و در ابعاد 1، 1.5، 2، 2.5 و 3 متری با لوله های 5 سانتی متری با ضخامت 2.5 میلی متر تولید می شوند.

پایه داربست قابل رگلاژ

این ابزار نیز در کنار سرجک سقفی برای تنظیم ارتفاع و تراز داربست استفاده می شود و ابعاد آن به دلیل قابل رگلاژ بودن قابل تغییر است. پایه داربست قابل رگلاژ در ابعاد 40، 50، 60  و 70 سانتی متر تولید می شود.

سرجک قابل رگلاژ

سرجک ها وسیله ای برای تنظیم ارتفاع هستند و از سه قطعه بولت، مهره و ورق U شکل تشکیلی می شوند، این ابزار در بالاترین قسمت داربست مونتاژ می شود و در ابعاد 40، 50، 60 و 70 سانتی متری تولید می شود.

مغزی داربست

برای وصل کردن لوله های داربست به یکدیگر از مغزی داربست استفاده می شود. این مغزی ها عموما از جنس چدن داکتیل و فولاد ساخته می شوند و به دو شکل دایره ای و چهارگوش تولید می شوند. وسط این مغزی های داربست رینگی فولادی قرار دارد. طول مغزی داربست 12 سانتی متر و وزن آن 1.2 کیلوگرم است.

این مغزی ها برای داربست های با ارتفاع بیش از 6 متر و تحت فشار زیاد استفاده می شود. همچنین مغزی داربست در لوله های عمودی بیشتر از لوله های افقی استفاده می شود.

پین داربست

در لوله های قائم داربست چکشی ، سوراخ هایی قرار می دهند، این لوله ها برای زمانی که لوله ها بر روی یکدیگر قرار می گیرند، استفاده می شود. با استفاده از پین داربست و سوراخ های موجود روی لوله داربست، این دو لوله قائم به هم متصل می شود.

کفشک پایه داربست

حلقه ثابت چهارجانبه

اجرای داربست چکشی ستاره ای

برای اجرای داربست چکشی، در ابتدا باید بدنه اصلی سازه به وسیله پایه های عمودی و مهارهای افقی ایجاد شود. قبل از ایجاد این باکس های مستطیلی از پایه و مهار، باید با توجه به ارتفاع و حجم بتن ریزی، تعداد اجزای مورد نیاز داربست و فواصل استاندارد پایه ها را مشخص کنید. می توان گفت برای اجرای داربست چکشی، الگویی استاندارد وجود ندارد و برای هر سازه، تعداد و اندازه پایه داربست و مهاری باید مشخص شود.

در ابتدا با استفاده از پیچ های تنظیم یا گل داربست، می توان ارتفاع را مشخص کرد. عموما فاصله این گلها از یکدیگر 50 سانتی متر می باشد. بعد از تنظیم این پیچ ها (گل ها) باید مهاری را به پایه های داربست متصل کرد و این کار با استفاده از چکش و ضربه به گوه و قرار گیری درون پیچ های تنظیم، اتصال انجام می شود. در نتیجه به علت استفاده نکردن از پیچ ومهره واتصالات، کار با سرعت پیشتری پیش می رود.

در نهایت پایه و سرجک قابل تنظیم با استفاده از پین و مغزی به پایین و بالای داربست مونتاژ شده و ارتفاع مورد نیاز به وسیله این دو قسمت تنظیم می شود.

مزایای استفاده از داربست چکشی

مونتاژ و دمونتاژ آسان و سریع بدون نیاز به تجهیزات پیشرفته و تنها با چکش، پین و مغزی

قابل استفاده برای هم ارتفاع ها و سازه های موجود، حتی سازه های مرتفع، بدون مهار بندی در ارتفاع های بالا

استفاده نکردن از اتصالاتی مانند بست های تک پیچ تا 4 پیچ

قابل استفاده برای سازه های مختلف مانند ایجاد نمای ساختمان تا ساخت پل های سنگین

مقاومت و استحکام بالای داربست به دلیل یکپارچگی

عدم نیاز به تخصص خاص برای مونتاژ قطعات

سبک بودن قطعات داربست و حمل و نقل و جابه جایی آسان

مونتاژ و حمل و نقل توسط کارگر ساده

استفاده برای قالب بندی سقف های قوسی و سطح های غیر هم سطح

اقتصادی بودن و کاهش هزینه ها به دلیل استفاده از حداقل تجهیزات با کیفیت بالا

قابل ترکیب با دیگر روش های داربست

لرزش حداقلی و عدم خمیدگی در فشارهای زیاد بتن ریزی

قیمت داربست چکشی

قیمت داربست چکشی با توجه به چندین عامل مشخص می شود. ابعاد و وزن، جنس مواد اولیه، نحوه تولید و ابعاد سازه از عوامل تاثیرگذار در قیمت داربست چکشی می باشد. داربست های چکشی، اجزای متفاوتی دارند و هر جز نیز ابعاد مختلفی را شامل می شود، علاوه بر این برای اجرای هر سازه یا پروژه جدید نیاز به استفاده از تعداد متفاوتی از این اجزا دارد. و نمی توان قیمت دقیقی برای داربست چکشی داد. مود اولیه استفاده شده در داربست چکشی از جنس فولاد است و با توجه به تغییر قیمت بسیار پرنوسان فلزات، قیمت روزانه داربست چکشی نیز دستخوش تغییرات لحظه ای است.

همچنین نحوه تولید و کیفیت مواد اولیه نیز در تعیین قیمت نهایی تاثیر بسزایی دارد. بنابراین قیمت نهایی داربست چکشی با توجه به موارد ذکر شده تعیین می شود و قمیت واحد و معینی ندارد. شما می توانید به منظور تعیین قیمت دقیق داربست چکشی برای پروژه یا سازه مورد نظر خود با کارشناسان ما مشاوره دریافت کنید و قیمت روز داربست چکشی را متناسب با نیازتان استعلام کنید. برای این منظور با شماره با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید.

خرید داربست چکشی

برای خرید داربست چکشی باید چندین نکته مهم را در نظر داشته باشید. یکی از مهم ترین این موارد، تجریه کافی شرکت عرضه یا تولید کننده داربست می باشد، شرکت های بسیاری نمی توانند میزان مورد نیاز اجزای داربست را به شما اعلام کنند و یاری دهنده شما در این زمینه باشند، در این خصوص شرکت عمران مارکت نسبت به سایر شرکت های حاضر در این زمینه مطلوب تر عمل کرده است.

از طرفی داربست چکشی در انواع سازه، بخصوص سازه و پروژه های بزرگ با حجم بتن ریزی زیاد استفاده می شود، بنابراین اجزای مختلف داربست چکشی باید کیفیت و مقاومت خوبی داشته باشند. شما به عنوان پیمانکار یا مدیر پروژه باید کیفیت را در اولیت خود قرار دهید.

عمران مارکت، از برترین های این عرصه در ارائه داربست ها با کیفیت مناسب می باشد و تمام محصولات عرضه شده در شرکت عمران مارکت از بهترین و با کیفیت ترین مواد ساخته می شوند.

هم چنین در  کنار کیفیت، قیمت مناسب نیز باید در کنار فاکتورهای دیگر قرار بگیرد. تنها در صورتی که داربست چکشی را با قیمت مناسب تهیه کنید می توانید هزینه های تمام شده پروژه را کاهش داده و به حداقل ترین حالت ممکن برسانید.

به منظور خرید و سفارش داربست چکشی، کارشناسان عمران مارکت همیشه آماده پاسخگویی به شما هستند. شما می توانید با تماس با شماره    با کارشناسان ما ارتباط برقرار کرده و برای پروژه های خود مشاوره لازم را برای میزان مورد نیاز اجزای داربست چکش دریافت کنید و در نهایت سفارش خرید داربست چکشی را نهایی کنید.

مشاوره، سفارش و خرید فقط با یک تماس

تنها با یک تماس ساده با کارشناسان با تجربه ما در عمران مارکت ارتباط بگیرید و مشاوره، دریافت قیمت روزانه، سفارش و خرید را در سریع ترین و با کیفیت ترین روش ممکن تجربه کنید.

۰۲۵ - ۳۳۵۵۸۸۸۸

تماس بگیرید

دسته بندی محصولات عمران ماركت

مشاوره سریع خرید محصولات

برای خرید قالب، تجهیزات و اتصالات قالب بتنی مورد نیاز پروژه خود با ما در ارتباط باشید و از مشاوره رایگان کارشناسان ما بهره مند شوید.