بولت قالب بندی

  • بولت قالب بندی
  • بولت قالب بندی
  • بولت قالب بندی
  • بولت قالب بندی

بولت قالب بندی عمران مارکت قابل عرضه با کیفیت بالا و قیمت مناسب

عمران مارکت، عرضه و تامین کننده قالب بتن، اتصالات قالب بندی، داربست، جک سقفی، ماشین آلات و چوب ساختمانی با کیفیت بالا و قیمتی مناسب است. برای دریافت مشاوره رایگان، دریافت لیست قیمت روز محصولات و ثبت سفارش با کارشناسان ما در ارتباط باشید
۰۲۵ - ۳۳۵۵۸۸۸۸
تماس بگیرید Contact
ردیف محصول طول (cm) ضخامت (mm) وزن محل بارگیری
بولت عصایی 40-50-60 cm 16 mm قم
بولت تمام روزه 70-400 cm 16 mm قم
بولت تمام روزه 70-400 cm 22 mm قم
بولت دو سر رزوه 70-400 cm 16 mm قم
بولت دو سر رزوه 70-400 cm 22 mm قم
بولت بیرونی 70-400 cm 16 mm قم

بولت چیست؟

بولت یک نوع بست و نوعی پیج از جنس میلگرد است. بولت ها انواع متفاوتی دارند و در صنعت ساخت و ساز، مکانیکی، دکل های برقی و… کاربردهای فراوانی دارند. بولت هایی که در زمینه قالب بندی استفاده می شود را بولت قالب بندی می نامند. که در ادامه با این بولت و انواع آن بیشتر آشنا می شویم:

بولت قالب بندی چیست؟

بولت های قالب بندی یکی از انواع بولت ها و جز اتصالات قالب بندی محسوب می شوند. بولت های قالب بندی را به اسم فاصله نگه دار نیز می شناسند. فاصله نگهدار به معنی ایجاد فاصله بین دو قالب در یک حد مشخص است. فشار وارد شده به قالب ها با استفاده از بولت های قالب بندی مهار می شود.

بولت قالب بندی

ابعاد و مشخصات بولت قالب بندی

همانطور که گفتیم بولت قالب بندی از جنس میلگرد ساخته می شود، اما ابعاد بولت قالب بندی بسته به نوع بولت متفاوت است. بولت های قالب بندی را معمولا از میلگرد 16 و میلگرد 22 می سازند و بسته به طول مورد نیاز مشتری برش می دهند.

طول بولت قالب بندی بسته به ضخامت دیوار مشخص می شود. برای مثال اگر ضخامت دیوار 30 سانت باشد، از بولت قالب بندی 1 متری برای آن استفاده می شود.

عموما بولت عصایی در ابعاد 40، 50 و 60 سانتی متر استفاده می شود. بولت تمام روزه و بولت دو سر روزه نیز از ابعاد 70 سانتی متر تا 400 سانتی متر تولید می شود.

بولت تمام روزه قالب بندی
ابعاد و مشخصات بولت قالب بندی

انواع بولت قالب بندی

بولت های قالب بندی انواع مختلفی دارند و هر کدام از آن ها کارایی متفاوتی دارند. در ادامه به انواع بولت قالب بندی پرداخته ایم.

بولت عصایی

بولت تمام رزوه (دو سر دنده)

بولت دو سر دنده

بولت بیرونی

بولت عصایی

بولت عصایی یک نوع بولت به شکل عصا و در ابعاد 40 یا 50 سانتی متر می باشد که برای مهار فشار بتن ریزی و به عنوان نگهدارنده قالب استفاده می شود.

بولت عصایی را به اسم گیره سولجر نیز می شناسند، دلیل این نامگذاری، استفاده از بولت عصایی برای اتصال سولجر به لوله های پشت بند می باشد. به طور کلی بولت عصایی در کنار سولجر، لوله های پشت بند، واشرکاس و مهره خروسکی استفاده می شود.

بولت تمام رزوه (دو سر دنده)

بولت تمام روزه یا بولت دو سر دنده یکی دیگر از انواع بولت و اتصالات قالب بندی محسوب می شود و به نام های دیگری همچون پیچ دو سر روزه یا پیچ دو سردنده و پیچ متری نیز شناخته می شود.

بولت دو سر دنده از میلگرد 16 میلی متری و در ابعاد 1 تا 3 متری تولید می شوند.  هر طرف این بولت به اندازه 25 سانتی متر رزوه شده است، به همین دلیل به بولت دو سر رزوه معروف شده است. این بولت نیز از لوله پولیکهایی که از میان دو قالب سوراخدار رد شده است عبور داده می شود و بعد از هر طرف با استفاده از واشر و مهره بولت بسته و سفت می شود.

در نهایت امکان حرکت کردن و فاصله گرفتن قالب ها وجود ندارد و قالب ها در جای خود فیکس می شوند. بعد از اتمام بتن ریزی، بولت دو سر رزوه از درون لوله های پولیکا خارج شده و به صورت چندباره قابل استفاده است.

بولت بیرونی

بولت بیرونی در دیوارهایی که نیاز به آب بندی دارند و همراه با میان بولت آب بند استفاده می شود.

خرید بولت قالب بندی

خرید بولت قالب بندی

قبل از خرید بولت قالب بندی باید بدانید که برای پروژه شما چه نوع بولت قالب بندی مورد نیاز است. بولت قالب بندی انواع متفاوتی دارد برای هر پروژه یک مدل از این بولت ها استفاده می شود. بولت تمام روزه و بولت دو سر روزه برای دیوارهای دو طرفه، یک طرفه و دیوارهای برشی استفاده می شود. در حالی که بولت بیرونی برای دیوارهایی که نیاز به آب بندی دارند استفاده می شود. بولت عصایی نیز در پشت بندی قالبی که از سولجر استفاده می شود، کاربرد دارد.

پیمانکاران برای خرید بولت قالب بندی باید دقت بالایی صرف کنند. کیفیت و قیمت دو اصل مهم در خرید بولت قالب بندی است. بنابراین کیفیت پایین بولت قالب بندی یا قیمت بالا می تواند به ضرر پروژه تمام شود.

علاوه بر انتخاب نوع بولت قالب بندی، قبل از خرید باید به ابعاد بولت قالب بندی نیز توجه کرد. ابعاد بولت قالب بندی با توجه به نوع بولت متفاوت است. اما عموما بر اساس عرض بین دو قالب و عرض قالب، اندازه و ابعاد بولت قالب بندی مشخص می شود.

بولت قالب بندی با مقطع و طول بزرگ تر قیمت بالاتری دارد. با توجه به اینکه تعداد بولت قالب بندی مورد استفاده در پروژه های مختلف رقم بالایی است. به صرفه است که از بولت قالب بندی با قیمت مناسب و کیفیت بالا استفاده شود.

تمام بولت های ارائه شده در عمران مارکت، با کیفیت بالا و قیمت مناسب ارائه می شوند و خیال شما را بابت خریدی مطمئن آسوده کرده ایم. برای خرید انواع بولت قالب بندی می توانید با شماره 02533558888  بار کارشناسان ما در بخش فروش و پشتیبانی عمران مارکت در ارتباط باشید.

قیمت بولت قالب بندی

قیمت بولت قالب بندی

قیمت بولت قالب بندی بسته به نوع آن متفاوت است و بسته به معیارهای مختلفی همچون مقطع و طول بولت مشخص می شود.

شرکت سازنده و کیفیت بولت قالب بندی نیز بر قیمت آن موثر است. همچنین قیمت فلزات اساسی در سال ها و روزهای اخیر روند نوسانی زیادی داشته است و نمی توان قیمت ثابتی برای بولت قالب بندی در نظر گرفت. در صورتی که قیمت بولت های قالب بندی در سایت درج نشده است. می توانید با شماره 02533558888 تماس بگیرید و قیمت روز بولت قالب بندی مورد نظر خود را استعلام بگیرید.

مشاوره، سفارش و خرید فقط با یک تماس

تنها با یک تماس ساده با کارشناسان با تجربه ما در عمران مارکت ارتباط بگیرید و مشاوره، دریافت قیمت روزانه، سفارش و خرید را در سریع ترین و با کیفیت ترین روش ممکن تجربه کنید.

۰۲۵ - ۳۳۵۵۸۸۸۸

تماس بگیرید

دسته بندی محصولات عمران ماركت

مشاوره سریع خرید محصولات

برای خرید قالب، تجهیزات و اتصالات قالب بتنی مورد نیاز پروژه خود با ما در ارتباط باشید و از مشاوره رایگان کارشناسان ما بهره مند شوید.