گیره قالب (گیره متوسط - گیره بلند- گیره لوله به لوله)

  • گیره قالب (گیره متوسط - گیره بلند- گیره لوله به لوله)
  • گیره قالب (گیره متوسط - گیره بلند- گیره لوله به لوله)
  • گیره قالب (گیره متوسط - گیره بلند- گیره لوله به لوله)
  • گیره قالب (گیره متوسط - گیره بلند- گیره لوله به لوله)
  • گیره قالب (گیره متوسط - گیره بلند- گیره لوله به لوله)
  • گیره قالب (گیره متوسط - گیره بلند- گیره لوله به لوله)
  • گیره قالب (گیره متوسط - گیره بلند- گیره لوله به لوله)
  • گیره قالب (گیره متوسط - گیره بلند- گیره لوله به لوله)
  • گیره قالب (گیره متوسط - گیره بلند- گیره لوله به لوله)
  • گیره قالب (گیره متوسط - گیره بلند- گیره لوله به لوله)

گیره قالب بندی (گیره متوسط- گیره بلند- گیره لوله به لوله) عمران مارکت عرضه شده با کیفیت بالا و قیمت به صرفه

عمران مارکت، عرضه و تامین کننده قالب بتن، اتصالات قالب بندی، داربست، جک سقفی، ماشین آلات و چوب ساختمانی با کیفیت بالا و قیمتی مناسب است. برای دریافت مشاوره رایگان، دریافت لیست قیمت روز محصولات و ثبت سفارش با کارشناسان ما در ارتباط باشید
۰۲۵ - ۳۳۵۵۸۸۸۸
تماس بگیرید Contact
ردیف محصول طول (cm) ضخامت (mm) وزن محل بارگیری ثبت سفارش
گیره قالب متوسط 12 5 قم
گیره قالب بلند 18 5 قم
گیره قالب لوله به لوله 5 قم

گیره قالب بندی

گیره قالب بندی نیز یکی دیگر از اتصالات و تجهیزات قالب بندی می باشد. از گیره قالب برای متصل کردن پشت بند به قالب های فلزی استفاده می شود. این کار باعث ثابت و فیکس شدن قالب ها و پشت بند قالب می شود. به طور کلی گیره قالب، باعث در کنار هم قرار گرفتن قالب ها در کنار یکدیگر می شود.

نحوه ساخت این گیره های قالب بندی به صورتی است که می توانند به خوبی به قالب های فلزی متصل و شوند و لوله های پشت بند را به خوبی به قالب متصل کنند. همچنین لوله های پشت بند را به همراه گیره قالب، پشت بند می گویند.

در ادامه این متن با بیشتر با انواع، کاربرد، ابعاد و مشخصات، قیمت و نحوه خرید آن آشنا خواهید شد.

ابعاد گیره قالب بندی

ابعاد و مشخصات گیره قالب

همانطور که بیان شد، گیره قالب در دو مدل گیره متوسط (اتصال لوله به قالب) و گیره بلند (اتصال قوطی، ناودانی یا لوله به قالب) تولید می شود. پشت هر کدام از گیره ها یک پیچ برای سفت کردن و اتصال گیره به قالب تعبیه شده است

ابعاد گیره قالب متوسط 12 سانتی متر است و برای لوله های با حداکثر قطر 6 سانتی متر است می شود. گیره قالب بلند طول 18 سانتی متری دارد و برای قوطی، ناودانی و لوله استفاده می شود.

ضخامت این گیره های قالب بندی 4 یا 5 میل می باشد. گیره قالب های 5 میل در مقایسه با گیره قالب 4 میلی کیفیت و طول عمری بالاتری داشته و به همین دلیل قیمت بالاتری نیز دارند. گاهی گیره قالب با ضخامت 6 میل نیز تولید می شود. استفاده از گیره های قالب 5 میل در قالب بندی رواج بیشتری دارد. پیچ سفت کننده در هر کدام از گیره های قالب دارای مقطع 16 می باشد.

تعداد مصرفی از هر گیره قالب بسته به نوع قالب بندی و نظر مدیر پروژه یا پیمانکار متفاوت است.

گیره قالب بندی
گیره قالب متوسط و بزرگ
انواع گیره قالب بندی

انواع گیره قالب بندی

گیره قالب بندی را بر اساس کاربرد و اندازه به 3 دسته زیر تقسیم می کنند:

گیره متوسط. گیره قالب بتن متوسط. گیره قالب بندی متوسط

گیره متوسط (گیره لوله به قالب)

گیره متوسط از اتصالات بسیار پرکاربرد در قالب بندی محسوب می شود. در قالب بندی دیوارهای بتنی برای ثابت نگه داشتن دیوار قالب برای بتنی ریزی، از لوله های پشت بند و گیره متوسط قالب بندی استفاده می شود. گیره متوسط دو قالب مجاور هم را به همراه لوله پشت بند به هم متصل می کند.

به صورت کلی هر زمان برای پشت بندی قالب از لوله استفاده شود از گیره متوسط قالب برای برای اتصال افقی پشت بند به قالب بتن استفاده می شود. گیره متوسط را با نام های گیره دو پا، گیره شاخ بزی و گیره لوله به قالب نیز می شناسند.

نحوه استفاده از گیره متوسط به این صورت است که بعد از قرارگیری لوله ها برای پشت بندی، گیره قالب را در پشت لوله ها قرار داده و قلاب های گیره را در سوراخ های قالب بتن قرار داده و بعد با سفت کردن پیچ های موجود بر روی گیره، گیره متوسط به قالب متصل شد و پشت بند با لوله در جای خود ثابت می شود.

گیره بلند. گیره قالب بتن. گیره قالب بندی

گیره بلند

گیره بلند نیز در ساخت برخی از سازه ها نقش مهمی را دارد. تفاوت گیره بلند و گیره متوسط در ابعاد دهنه قلاب و نحوه استفاده آن ها می باشد. گیره متوسط برای پشت بندی قالب با استفاده از لوله استفاده می شود، اما اندازه دهانه گیره بلند به صورتی است که برای پشت بندی قوطی (پروفیل)، ناودانی و لوله به صورت عمودی یا افقی  استفاده می شود.

به طور کلی زمانی که در پشت بندی قالب به جای لوله از ناودانی یا قوطی استفاده شود، از گیره های بلند استفاده می شود.

گیره قالب لوله به لوله

گیره لوله به لوله

گیره دو لوله برای اتصال دو لوله به صورت افقی با عمودی به پشت بند استفاده می شود. گیره دو لوله ابعادی مشابه گیره بلند دارد، اما قلاب های کشیده تری دارد و برای قرار گیری دولوله دارای انحنای اختصاصی است. همچنین برای بستن دو لوله به صورت متقاطع و قائم بر هم (محل تلاقی قیدهای لوله ای) از این گیره استفاده می شود.

استفاده از گیره قالب

کاربرد گیره قالب بندی

وظیفه و کاربرد گیره قالب بندی، جلوگیری از باز شدن قالب بندی و مهار فشار های قالب در هنگام بتن ریزی است. همچنین گیره قالب به عنوان یک ابزار برای تثبیت قالب در جای خود استفاده می شود.

در کل گیره قالب بندی نقش مهمی را در ثبات قالب و پشت بندها اجرا می کند.

نحوه استفاده از گیره قالب بتن

نحوه استفاده از گیره قالب

هر کدام از گیره های قالب به روش تقریبا مشابه ای استفاده می شوند. به صورت کلی گیره قالب یکی از ابزارهای پشت بندی قالب است. در ابتدا دو قالب را در کنار یکدیگر قرار داده و با پین و گوه دو قالب را به همدیگر متصل می کنیم، برای ثابت کردن دو قالب در جای خود ، بعد لوله یا پروفیل را در پشت قالب قرار داده و با استفاده از  گیره قالب بندی لوله یا یا پروفیل را به قالب متصل می کنیم. برای اتصال گیره به قالب، قلاب هایی در سر گیره قالب بندی تعبیه شده است که در سوراخ های قالب قرار می گیرد و بعد با سفت کردن پیچ قرار گرفته در انتهای گیره، لوله یا پروفیل به صورت محکم و ایمن به قالب متصل می شود.

کاربرد گیره های لوله به لوله کمی متفاوت است و برای بستن دو لوله به صورت متقاطع استفاده می شود. 

قیمت گیره قالب بندی

قیمت گیره قالب بندی

قیمت گیره قالب با توجه به چند فاکتور مشخص می شود. اولین فاکتور اساسی برای تعیین قیمت گیره قالب، جنس و ضخامت آن است. کیفیت بالاتر در همه اتصالات قالب بندی، باعث افزایش قیمت کالا می شود. در نتیجه واضح است که گیره قالب که با مواد اولیه با کیفیت مناسب و ضخامت بیشتر (5 و 6 میل) تولید شده باشد، قیمتی بالاتری دارد. گیره قالب 5 میل کاربردی بیشتری در قالب بندی دارد و از نظر قیمتی تفاوت چندانی با گیره قالب 4 میل ندارد. گیره قالب 6 میل نیز تولید می شود، اما به اندازه گیره قالب 5 میل کاربرد ندارد. به دلیل اینکه ضخامت 5 میلی متر، استحکام کافی را دارد، نیازی به گیره قالب با ضخامت بالاتر نمی باشد.

خرید گیره قالب متوسط- خرید گیره قالب بلند- خرید گیره قالب لوله به لوله

همچنین نحوه تولید گیره و پیچ آن نیز بسیار اهمیت دارد، هر گونه مشکلی در ساخت می تواند باعث باز شدن گیره قالب و از هم باز شدن پشت بند قالب شده و در نهایت قالب بندی را با مشکل مواجه می کند. واحد اندازه گیری و محاسبه قیمت گیره قالب به صورت کیلویی می باشد. همچنین این نکته واضح است که قیمت گیره متوسط،  قیمت گیره بلند و قیمت گیره لوله به لوله به دلیل ابعاد و وزن مختلف، متفاوت است.

یکی از دیگر فاکتورهای مهم برای تعیین قیمت گیره قالب نوسانات موجود در بازار فلزات اساسی است و با این تغییرات، قیمت گیره قالب نیز در روزهای مختلف متفاوت است. در بازه های زمانی که این نواسانات قیمتی بازار بالا باشد، قیمت در سایت قابل درج نیست. برای اطلاع دقیق از قیمت گیره قالب بندی می توانید با شماره 0533558888 با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

خرید گیره قالب بتن

خرید گیره قالب بندی

خرید هر اتصال قالب بندی اهمیت خاصی خود را دارد و گیره قالب نیز از این قاعده مستثنی نیست. به همین دلیل برای خرید گیره قالب نیز باید مواردی در نظر گرفت. دو مورد مهم در خرید گیره قالب بندی، کیفیت و قیمت آن است. کیفیت نامناسب گیره قالب که می تواند به دلیل جنس ضعیف یا ضخامت نامناسب آن می باشد، می تواند در قالب بندی شما مشکل ایجاد کند. همچنین برخی از قیمت های پایین شاید وسوسه انگیز باشند، اما هیچ ارزانی بی دلیل نیست. گاهی قیمت های بسیار پایین شما را در دام می اندازد و کیفیت نامطلوب گیره های قالب بندی با قیمت بسیار ارزان شما را در نهایت به دردسر می اندازد. همیشه این مورد را در نظر داشته باشید، که کیفیت در ردجه اول اهمیت برای شما قرار دارد و بعد از آن باید به قیمت توجه کنید.

در خرید گیره قالب، باید موارد دیگری همچون، نوع و ابعاد لوله پشت بندی، مساحت پی، نوع قالب و … را در نظر گرفت.

گیره های قالب بندی در شرکت عمران مارکت، با کیفیت بالا و قیمتی مناسب و منصفانه عرضه می شود. تمام گیره های قالب بندی با ضخامت های 5 و 6 سانت قابل عرضه است. همچنین در صورتی که در انتخاب گیره قالب نیاز به مشاوره دارید، کارشناسان عمران مارکت آماده پاسخگویی به شما هستند.

برای خرید و سفارش انواع گیره قالب می توانید از طریق شماره 02533558888 با کارشناسان عمران مارکت تماس بگیرید و با اعلام تعداد گیره قالب مورد نیاز، سفارش خود را ثبت کنید.

مشاوره، سفارش و خرید فقط با یک تماس

تنها با یک تماس ساده با کارشناسان با تجربه ما در عمران مارکت ارتباط بگیرید و مشاوره، دریافت قیمت روزانه، سفارش و خرید را در سریع ترین و با کیفیت ترین روش ممکن تجربه کنید.

۰۲۵ - ۳۳۵۵۸۸۸۸

تماس بگیرید

دسته بندی محصولات عمران ماركت

مشاوره سریع خرید محصولات

برای خرید قالب، تجهیزات و اتصالات قالب بتنی مورد نیاز پروژه خود با ما در ارتباط باشید و از مشاوره رایگان کارشناسان ما بهره مند شوید.