قالب تیر برق بتنی

  • قالب تیر برق بتنی
  • قالب تیر برق بتنی
  • قالب تیر برق بتنی
  • قالب تیر برق بتنی
  • قالب تیر برق بتنی
  • قالب تیر برق بتنی

قالب تیر برق بتنی عمران مارکت عرضه شده با کیفیت بالا و قیمت مناسب

عمران مارکت، عرضه و تامین کننده قالب بتن، اتصالات قالب بندی، داربست، جک سقفی، ماشین آلات و چوب ساختمانی با کیفیت بالا و قیمتی مناسب است. برای دریافت مشاوره رایگان، دریافت لیست قیمت روز محصولات و ثبت سفارش با کارشناسان ما در ارتباط باشید
۰۲۵ - ۳۳۵۵۸۸۸۸
تماس بگیرید Contact

قالب تیر برق بتنی

قالب تیر برق بتنی پیش ساخته یکی از انواع قالب های خاص است و برای تولید تیر برق استفاده می شود. تیر برق ها برای متصل کردن کابل های برق و ایجاد روشنایی برای معابر کاربرد دارد. عموما جنس تیر برق ها بتنی، فلزی و چوبی است، برای تولید تیر برق های بتنی از قالب تیر برق بتنی استفاده می شود. این تیر ها به صورت پیش ساخته در کارگاه یا شرکت های تولید قالب بتنی تولید شده و بعد به محل نصب انتقال پیدا می کنند. این قالب ها در ابعاد متفاوت و متناسب با کاربری ساخته می شوند.

تولید قالب تیر برق بتنی

تولید قالب تیر برق بتنی

برای تولید قالب تیر برق عوامل مختلفی را باید در نظر گرفت. ابعاد تیر برق، نحوه بتن ریزی، تعداد دفعات استفاده از قالب، تجهیزات و….می تواند در تولید قالب تیر برق تاثیر گذار باشد.

به منظور افزایش مقاومت تیر برق، از اسکلت فولادی به صورت میلگرد یا سیم فولادی در قالب قبل از بتن ریزی استفاده می شود، که  این روش پایه های تیر را تقویت کرده و به همین دلیل قالب تیر برق را به اسم قالب تیر برق توپر با پایه سیمانی مسلح نیز می شناسند.

قالب تیر برق H
قالب تیر برق گرد
قالب تیر برق بتنی

انواع قالب تیر برق بتنی

قالب تیر برق بتنی بسته به نوع کاربری و محیط مورد استفاده به دو نوع زیر تقسیم بندی می شود:

قالب H شکل

این قالب به نام های دیگری همچون (قالب پایه بتنی اچ- قالب دو قلو- قالب دو قلو پایه بتنی چهارگوش) نیز معروف است. این قالب ها در ابعاد طولی 9، 12 و 15 متری ساخته می شوند. قالب تیر H شکل در دو مدل تکی و دو قلو تولید می شود. هر کدام از این قالب تیر برق تکی و دو قلو نیز مدل های مختلفی دارند. مدل قالب تیر برق لولایی معروف تر و پرکاربردترین نوع قالب تیر برق است. قالب تیر برق لولایی روش تولید آسان تری داشته و برای تولید آن نیاز به نیروی کار کمتری وجود دارد. همچنین بعد از بتن ریزی، باز کردن اجزای قالب آسیبی به بتن وارد نمی کند.

قالب گرد

قالب گرد تیر برق، نسبت به قالب های مستطیلی و مربعی تنوع استفاده بالایی ندارد. این قالب های گرد علاوه بر استفاده به عنوان تیر برق، در پایه پل ها، ساختمان های با  ارتفاع زیاد و پارکینگ های مسقف با ارتفاع زیاد نیاز کاربرد دارد.

قالب گرد تیر برق از دو قسمت تشکیل شده و با پین و گوه و یا بست قورباغه ای به یکدیگر متصل می شوند. نحوه بتن ریزی در این قالب بدین صورت است که در ابتدا دو قسمت قالب گرد تیر برق را به هم متصل می کنند و بتن ریزی انجام می شود و بعد از خشک شدن بتن، بست های قالب را باز کرده و با برداشتن یک پانل نیم دایره ای، تیر برق گرد بتنی را از  قالب خارج می کنند.

کاربرد قالب تیر یرق بتنی

نکات قالب تیر برق بتنی

قالب های تیر برق عموما از جنس فولادی هستند.

برای ساخت قالب بتنی تیر برق باید مواردی همچون مقاومت در مقابل فشار و ضربه را در نظر گرفت.

قالب تیر برق، بخصوص قالب های گرد تیر برق باید قابلیت تمیز شدن به راحت ترین روش ممکن را داشته باشند.

بست ها و اتصالات قالب بندی باید محکم و مقاوم باشد تا از بیرون زدگی بتن از قالب جلوگیری کند. یکی از موارد قابل استفاده پخی است. این پخی می تواند یک ورق فولادی خم شده یا سه گوش پلاستیکی یا چوبی باشد.

خرید قالب تیر برق بتنی

قمیت و خرید قالب تیر برق بتنی

قیمت قالب تیر برق بتنی بر اساس عامل های مختلفی تعیین می شود. مهم ترین عامل در تعیین قیمت این قالب، وزن و نوع ورق استفاده در این قالب است. با توجه به متغیر و نوسانی بودن قمیت ورق ها، نیاز به استعلام قمیت روزانه وجود دارد. همچنین عوامل دیگری مانند مواد اولیه دیگر ، نوع نقشه و کاربری قالب نیز در قیمت نهایی تاثیر گذار است.

جهت اطلاع از استعلام قیمت و خرید قالب تیر برق بتنی می توانید با شماره 02533558888  با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

مشاوره، سفارش و خرید فقط با یک تماس

تنها با یک تماس ساده با کارشناسان با تجربه ما در عمران مارکت ارتباط بگیرید و مشاوره، دریافت قیمت روزانه، سفارش و خرید را در سریع ترین و با کیفیت ترین روش ممکن تجربه کنید.

۰۲۵ - ۳۳۵۵۸۸۸۸

تماس بگیرید

دسته بندی محصولات عمران ماركت

مشاوره سریع خرید محصولات

برای خرید قالب، تجهیزات و اتصالات قالب بتنی مورد نیاز پروژه خود با ما در ارتباط باشید و از مشاوره رایگان کارشناسان ما بهره مند شوید.