پین و گوه قالب بندی

 • پین و گوه قالب بندی
 • پین و گوه قالب بندی
 • پین و گوه قالب بندی
 • پین و گوه قالب بندی
 • پین و گوه قالب بندی
 • پین و گوه قالب بندی
 • پین و گوه قالب بندی
 • پین و گوه قالب بندی

پین و گوه عمران مارکت قابل عرضه در کیفیت بالا و قیمت مناسب

عمران مارکت، عرضه و تامین کننده قالب بتن، اتصالات قالب بندی، داربست، جک سقفی، ماشین آلات و چوب ساختمانی با کیفیت بالا و قیمتی مناسب است. برای دریافت مشاوره رایگان، دریافت لیست قیمت روز محصولات و ثبت سفارش با کارشناسان ما در ارتباط باشید
۰۲۵ - ۳۳۵۵۸۸۸۸
تماس بگیرید Contact

پین و گوه یکی از مهم ترین و ساده ترین اتصالات قالب بندی هستند. این دو قطعه برای اتصال پانل های قالب بتنی و دیگر قطعات قالب به یکدیگر استفاده می شوند. پین و گوه در اصل دو قطعه نری و مادگی هستند که در  با در هم قرار گرفتن باعث اتصال قالب های بتن به یکدیگر می شوند.

پین و گوه هر دو از ورق فولادی 4 یا 5 میلی متر ساخته می شود. پین در اصل با رد شدن و قرار گرفتن در شیارهای پنل باعث اتصال دو قالب به هم می شود، همچنین پین دارای یک حفره است که برای رد شدن گوه از آن تعبیه شده است.گوه نیز قطعه ای کوچک مثلثی شکل و نوک تیز است که با فشار و ضربه با چکش به انتهای آن در  پین فرو رفته و باعث فیکس شدن پانل های قالب می شود.

از بین روش های مختلفی که برای اتصال قالب ها به یکدیگر وجود دارد، پین و گوه مونتاژ بسیار آسان و طول عمر بالایی داشته و برای پروژه های بسیاری به دفعات می توان از آن ها استفاده کرد.

در امتداد این مطلب، تمامی نکات در مورد ابعاد و مشخصات، مزایا و معایب، کاربرد، نحوه استفاده، قیمت گذاری و خرید پین و گوه بررسی شده است.

ابعاد و مشخصات پین و گوه

ابعاد و مشخصات پین و گوه

پین و گوه به دو مدل سبک و سنگین ساخته می شوند. مدل های سبک برای قالب های لبه 5 و مدل های سنگین برای قالب های لبه 6 طراحی شده اند. وزن پین و گوه های سنگین کمی بیشتر از پین و گوه های سبک است. ابعاد و وزن پین و گوه های سبک و سنگین به صورت تقریبی به شرح زیر است:

پین و گوه سبک (مخصوص قالب لبه 5)

طول گوه (نری) : 8.6 سانتی متر

طول پین (مادگی) : 7.1 سانتی متر

ضخامت پین و گوه سبک: 4 یا 5 میلی متر

وزن پین و گوه سبک: 90 گرم

پین و گوه سنگین (مخصوص قالب لبه 6 )

طول گوه (نری) : 10 سانتی متر

طول پین (مادگی) : 8 سانتی متر

ضخامت پین و گوه سبک: 4 یا 5 میلی متر

وزن پین و گوه سنگین: 125 گرم

نحوه استقاده از پین و گوه
پین و گوه
روش استفاده از پین و گوه

کاربرد و تولید پین و گوه

پین و گوه همانطور که گفته شده، ابزار و قطعه فلزی برای اتصال و نگهداری قالب ها در کنار یکدیگر به منظور بتن ریزی است. تولید پین و گوه با استفاده از ورق های فولادی و دستگاه پرس انجام می شود.

نحوه استفاده از پین و گوه

در قالب های و کنج های قالب، شیارها یا سوراخ هایی به فاصله 5 سانتی متر از یکدیگر قرار دارد که برای اتصال قالب های به همدیگر ایجاد شده است. ابتدا دو قالب را در کنار همدیگر قرار داده و  شیار قالب ها روبروی هم قرار می گیرد، سپس یکی از پین ها از  یکی از شیارها عبور داده و بعد برای فیکس شدن گوه را از داخل شیار پین رد کرده و با ضربه با چکش به انتهای گوه، پین و گوه در جای خود فیکس می شوند و با استفاده از چندین پین و گوه، پانل های قالب به یکدیگر متصل می شوند.

مزایای استفاده از پین و گوه

 1. هزینه پایین و مناسب
 2. مونتاژ آسان
 3. جلوگیری از نشت بتن
 4. ایجاد استحکام و مقاومت کافی در اتصال پانل ها
 5. طول عمر بالا

معایب استفاده از پین و گوه

 1. نیاز به تعداد زیاد برای اجرای پروژه
 2. گم شدن قطعات در حین قالب بندی به دلیل کوچک بودن

کاربرد پین و گوه

تعداد مورد نیاز پین و گوه در هر متر مربع

بسته به نوع قالب و نحوه قرار گیری پانل ها در کنار یکدیگر تعداد مورد استفاده از پین و گوه برای اتصال قالب ها متفاوت است و به طور متوسط برای هر قالب مدولار نیاز به 5 تا 6 جفت پین و گوه وجود دارد. به صورت نسبی برای هر متر مربع قالب بندی نیاز به 16 جفت پین و گوه وجود دارد.

قیمت پین و گوه

قیمت پین و گوه نسبت به بسیاری از تجهیزات و اتصالات قالب بندی ، قیمت پایین و مقرون به صرفه ای دارد. قیمت این قطعات با توجه به چند عامل، نوع و ضخامت ورق، ابعاد و کیفیت ساخت آن مشخص می شود. همانند تمام تجهیزات و قطعات قالب بندی، پین و گوه نیز  از فولاد ساخته شده و تحت تاثیر نوسانات قیمتی بازار فلزات است. شرکت ها نیز هر کدام قیمت گذاری متفاوتی برای پین وگوه دارند.

عمران مارکت، پین  و گوه را با قیمت مناسب و کیفیت مطلبوب ارائه می دهد. با توجه به این موارد در صورتی که قیمت پین گوه در سایت درج نشده باشد، می توانید برای دریافت قیمت پین و گوه ،خرید و  ارسال سفارش با شماره  02533558888 با واحد فروش عمران مارکت تماس بگیرید.

پین و گوه- خرید پین و گوه- قیمت پین و گوه

خرید پین و گوه

پین و گوه از اتصالات قالب بندی مهم به شمار می آید به همین دلیل برای خرید آن باید فاکتورهایی را در نظر گرفت. مهم ترین فاکتور در خرید پین و گوه و چه بسا هر قطعه دیگری در قالب بندی ضخامت و کیفیت قطعه است.

می توان گفت که به هر میزان که ضخامت بالاتر باشد کیفیت پین و گوه نیز افزایش می یابد. به دلیل اینکه برای اتصال قالب ها و اجرای قالب بندی نیاز به تعداد زیادی از پین و گوه وجود دارد، کیفیت مناسب و طول عمر آن حرف اول را می زند، در نتیجه به هر میزان که بتوان از این ابزار بیشتر استفاده کرد، سود بیشتری نیز به همراه دارد .

از طرفی کیفیت پایین پین و گوه می تواند باعث نشتی بتن یا شکستن آن در حین بتن ریزی شود و در نهایت باعث خسارت به پروژه می شود. با توجه به اینکه برای اجرای هر پروژه نیاز به تعداد زیادی پین و گوه وجود دارد، قیمت آن نیز فاکتوری بسیار مهم است. به هر میزان که بتوانید پین و گوه را با قیمتی مناسب تر تهیه کنید، به سود پروژه تمام خواهد شد. البته باید به این نکته توجه داشته باشید که تهیه پین و گوه ارزان و بی کیفیت تنها به ضرر شما خواهد شد.

یکی دیگر از نکات مهم در خرید پین و گوه، توجه به ابعاد قالب و لبه قالب است، هر کدام از قالب های لبه 5 و لبه 6 نیاز به پین گوه مخصوص خود را دارند و همچنین باید نسبت به ابعاد پروژه تخمین دقیقی از تعداد پین و گوه های مورد نیاز داشته باشید. همیشه از میزان تخمین تخمین زده شده تعداد بیشتری پین وگوه تهیه کنید تا در طول پروژه با کسری مواجه نشوید.

علاوه بر این به این نکته توجه داشته باشید که هر کیسه پین و گوه شامل 500 جفت پین و گوه یعنی 500 عدد پین و 500 عدد گوه می باشد.

تیم عمران مارکت، این مشکل را به صورت کامل برطرف کرده است و  با ارائه پین و گوه با کیفیت بالا و قیمت رقابتی خیال شما را بابت استحکام قالب بندی و هزینه ها راحت کرده است. شما برای خرید پین و گوه به هر تعداد می توانید از طریق یکی از طریق شماره 02533558888  با کارشناسان عمران مارکت تماس بگیرید و با اعلام تعداد پین و گوه مورد نیاز، سفارش خود را ثبت کنید.

مشاوره، سفارش و خرید فقط با یک تماس

تنها با یک تماس ساده با کارشناسان با تجربه ما در عمران مارکت ارتباط بگیرید و مشاوره، دریافت قیمت روزانه، سفارش و خرید را در سریع ترین و با کیفیت ترین روش ممکن تجربه کنید.

۰۲۵ - ۳۳۵۵۸۸۸۸

تماس بگیرید

دسته بندی محصولات عمران ماركت

مشاوره سریع خرید محصولات

برای خرید قالب، تجهیزات و اتصالات قالب بتنی مورد نیاز پروژه خود با ما در ارتباط باشید و از مشاوره رایگان کارشناسان ما بهره مند شوید.