تخته زیر پایی (تخته بنایی)

تخته بنایی یا تخته زیرپایی عمران مارکت عرضه شده با کیفیت بالا و قیمت مناسب

عمران مارکت، عرضه و تامین کننده قالب بتن، اتصالات قالب بندی، داربست، جک سقفی، ماشین آلات و چوب ساختمانی با کیفیت بالا و قیمتی مناسب است. برای دریافت مشاوره رایگان، دریافت لیست قیمت روز محصولات و ثبت سفارش با کارشناسان ما در ارتباط باشید
۰۲۵ - ۳۳۵۵۸۸۸۸
تماس بگیرید Contact
ردیف محصول قطر (cm) عرض (cm) طول (cm) جنس محل بارگیری قیمت
تخته بنایی روسی 4*20 5 20 400 روسی قم تماس بگیرید
تخته ریر پایی روسی 4*22 5 22 400 روسی قم تماس بگیرید
تخته داربست روسی 4*25 5 25 400 روسی قم تماس بگیرید
تخته زیرپایی روسی 4*28 5 28 400 روسی قم تماس بگیرید
تخته بنایی روسی 4*30 5 30 400 روسی قم تماس بگیرید
تخته داربست روسی 6*20 5 20 600 روسی قم تماس بگیرید
تخته بنایی روسی 6*22 5 22 600 روسی قم تماس بگیرید
تخته زیرپایی روسی 6*25 5 25 600 روسی قم تماس بگیرید
تخته داربست روسی 6*28 5 28 600 روسی قم تماس بگیرید
تخته زیرپایی روسی 6*30 5 30 600 روسی قم تماس بگیرید

تخته بنایی (تخته زیرپایی) چیست؟

تخته بنایی، تخته زیر پایی یا تخته داربست الوارهایی مقاوم، پرکاربرد و پرمصرف در صنعت ساختمان سازی هستند و از اجزای اصلی و مهم در ساخت و ساز ساختمان ها می باشند. این محصول را به عنوان یک محافظ و فضایی برای رفت و آمد و ایستادن کارگران در ارتفاع استفاده می کنند. در اصل از تخته بنایی برای ایجاد تکیه گاهی مطمئن برای استقرار کارگران برای کارهایی مانند تعمیرات یا ایجاد نمای ساختمان، نقاشی، برقکاری و … استفاده می شود. این تخته ها در ابعاد، اندازه های مختلف و در جنس های روسی، ایرانی، چینی و غیره در بازار وجود دارند. علاوه بر این از این تخته ها در ساخت دکوراسیون داخلی و خارجی ساختمان، سازه های پیش ساخته چوبی و … نیز استفاده می شوند و استفاده آن ها تنها محدود به استفاده در داربست برای تردد و محل استقرار کارگران نیست.

تخته داربست چیست؟

تخته داربست نیز  همان تخته بنایی است. کار کردن در ارتفاع به اندازه کافی سخت و دشوار است. به همین دلیل بعد از اجرای داربست، برای تامین امنیت و راحت‌تر شدن کار نیروی انسانی، لازم است که از تخته داربست استفاده کنید. این تخته روی لوله‌های افقی داربست که با نام لدر شناخته می‌شوند، قرار می‌گیرد. به این ترتیب نیروی انسانی می‌تواند خیلی راحت‌تر در ارتفاع روی تخته تردد کند. این موضوع علاوه بر کمک به حفظ امنیت جانی نیروی انسانی با حفظ تعادل راحت‌تر در ارتفاع، سرعت انجام کارها را نیز بیشتر می‌کند. این موضوعی است که باید هر کارفرمایی در اجرای پروژه‌های خود در ارتفاع بیش از 2 متر از سطح زمین مد نظر قرار دهد.

انواع تخته بنایی (تخته زیرپایی)

تخته بنایی یا تخته زیر پایی با توجه به جنس آن ها به چند دسته تقسیم می شوند. تخته بنایی روسی از معروفترین انواع تخته زیرپایی است و به دلیل کیفیت بالا، امنیت زیادی برای کارگران ایجاد می کند، همچین از این تخته ها برای کاربردهای دیگری همچون دکوراسیون، ساخت خانه های پیش ساخته چوبی و … استفاده می شوند. تخته های زیرپایی ایرانی نیز، کیفیت مناسبی دارند و درخواست برای تهیه این محصول زیاد است. در ادامه با انواع این تخته های زیر پایی بهتر آشنا می شوید:

تخته داربست روسی (تخته بنایی روسی)

تخته بنایی های روسی از چوب درچه یک روسی(چوب درختان سوزنی برگ) که سطح کاملا صاف و یکدستی دارند، ساخته می شوند. این تخته در ابعاد مختلف 3،4 و 6 متری تولید می شوند، ضخامت تخته زیر پایی روسی بین 5 تا 5.2 سانتی متر است و در عرض های 10، 12 و 20 سانتی متر تولید می شود. تخته بنایی روسی قیمت بالایی دارد، اما نسبت به کیفیتی که ارائه می دهد و ایمنی بالایی که دارد، این قیمت به صرفه است.

تخته زیر پایی ایرانی (تخته بنایی ایرانی)

بعد از تخته بنایی روسی، بهترین تخته بنایی موجود در بازار تخته های زیرپایی ایرانی است که عموما با طول 4 متر، ضخامت 5 سانتی متری و عرض 10، 12 و 15 سانتی متر تولید می شود. با اینکه تخته بنایی ایرانی در بین پیمانکاران شناخته شده نیست، اما برخی از تخته های بنایی ایران، مانند تخته بنایی تولید تبریز  و تهران، کیفیت مناسب و فروش بالایی دارند. مورد مهم دیگر قیمت مناسب و ارزان تخته بنایی های ایرانی است که نرخ ارز بر روی آن تاثیر زیادی ندارد. بنابراین می توان تخته زیرپایی ایرانی را با قیمت مناسبتری تهیه کرد.

ویژگی‌های تخته داربست (تخته بنایی)

تخته‌های چوبی که برای قرار گرفتن روی لوله‌های داربست انتخاب می‌کنید، باید چند ویژگی مهم داشته باشند. در غیر این صورت نمی‌توان روی آن‌ها برای تامین امنیت جانی نیروی انسانی در ارتفاع حساب باز کرد. از جمله مهم‌ترین ویژگی‌های این تخته‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تحمل وزن بالایی داشته باشند و امکان تردد همزمان دو یا چند نفر روی آن‌ها وجود داشته باشد.
 • پهنای مناسب داشته باشند تا افراد و تجهیزات به‌راحتی روی آن‌ها قرار بگیرند.
 • وزن خیلی زیادی نداشته باشند تا امکان جابه‌جا کردن آن به‌خصوص در ارتفاع وجود داشته باشد.
 • به دلیل استفاده در فضای آزاد در برابر رطوبت و تغییر دما مقاومت مناسبی از خود نشان دهند.

کاربردها و موارد استفاده تخته بنایی (تخته داربست)

تخته بنایی یا تخته داربست در ساخت وساز پروژه های عمرانی، پتروشیمی، ساختمانی، تجاری، تفریحی و اداری و تعمیرات ساختمانی کاربردهای بالایی دارد. عموما از تخته های بنایی برای دسترسی راحت تر و رفت آمدن و استقرار کارگران برای اجام عملیات هایی مانند، نقاشی، تعمیرات، برقکاری، رنگ کاری،گچ کاری، سیمان کاری، آجرکاری و اجرای نمای ساختمان است. این ابزار دسترسی به نقاط با دسترسی سخت در داربست ها را آسان تر می کند.

به صورت کلی، تخته داربست در هر پروژه‌ای که نیروی انسانی باید در ارتفاع بیش از 2 متر از سطح زمین انجام دهد، مورد استفاده قرار می‌گیرد

برای گچ کاری، سیمان کاری دیوار، رنگ کاری دیوار و سقف های در ساختمان های کوچک از تخته های زیربنایی با ابعاد کوچکتر استفاده می شود. در صورتی که برای عملیات هایی مانند سنگ کاری و نمای ساختمان باید از تخته زیرپایی های بلندتر برای کار بر روی داربست استفاده کرد. در ادامه تمام موارد استفاده از تخته بنایی نام برده شده است:

 • سنگ کاری و نماکاری ساختمان
 • بنایی، سیمان کاری و گچ کاری ساختمان
 • اجرای دیوار چینی
 • تعمیرات نمای ساختمان ها
 • قالب بندی
 • رنگ کاری و نقاشی دیوار و سقف ساختمان های کوتاه و بلند

ابعاد تخته زیر پایی (ابعاد تخته داربست)

تخته های بنایی معمولا ابعاد و اندازه های استانداردی دارند. قطر و عرض این تخته ها سایزهای استانداردی دارد، ضخامت تخته های بنایی 5 سانتی متر و در عرض 20، 22، 25، 28 و 30 سانتی متر و  طول آن ها نیز در ابعاد مختلف 3، 4 و 6 متری در بازار موجود است. علت تنوع در عرض تخته های زیرپایی، به دلیل متنوع بودن ابعاد داربست هاست و برای هر داربستی از یک مدل تخته بنایی استفاده می شود. در ادامه نیز برخی ابعاد متداول تخته های زیر پایی نامبرده شده است:

 • تخته بنایی 3 متری(3متر*22 سانتی متر)
 • تخته زیرپایی بنایی 3 متری (3متر*25 سانتی متر)
 • تخته بنایی4 متری (4متر*22 سانتی متر)
 • تخته زیرپایی بنایی 4 متری (4متر*25 سانتی متر)
 • تخته زیرپایی بنایی 6 متری (6متر*22 سانتی متر)
 • تخته بنایی 6 متری (6متر*25 سانتی متر)

برای تولید تخته داربست از چوب‌های ایرانی یا روسی استفاده می‌شود. معمولا چوب‌های ایرانی از ضخامت بیشتری برخوردار هستند. به‌همین دلیل تخته‌های داربست تولید شده با چوب ایرانی را در ضخامت 4 تا 5 سانتی متر می‌سازند. این در حالی است که تخته‌های روسی نهایتا 4 سانتی متر ضخامت دارند.

همان طور که اشاره کردیم، عرض تخته‌های داربست برای تردد راحت نیروی انسانی و قرارگیری تجهیزات روی آن‌ها اهمیت زیادی دارد. تخته‌های ایرانی معمولا از چوب با عرض بین 10 تا 15 سانتی متر تولید می‌شوند. این در حالی است که عرض استاندارد تخته‌های روسی ممکن است تا حدود 20 سانتی متر برسد.

طول چوب‌های تخته داربست نیز بین 4 تا 6 متر متغیر است. البته این اعداد معمولا بر اساس عرف رایج در بازار اعلام می‌شوند. شما در صورت نیاز به تخته‌های چوبی با ضخامت، طول و عرض متفاوت می‌توانید سفارش خود را به‌صورت جداگانه ثبت کنید

قیمت تخته زیرپایی (قیمت تخته بنایی)

با توجه به اینکه تخته زیرپایی (تخته داربست) استفاده فراگیری در بین افراد و پیمانکاران دارد، انواع مختلفی از این محصول در بازار موجود است، به همین علت دارای قیمت های مختلفی است. همچنین با توجه به نوسانات شدید نرخ ارز، قیمت تخته زیرپایی نیز تحت تاثیر است و نمی توان قیمت دقیق برای آن اعلام کرد. قیمت تخته بنایی روسی، نسبت به مابقی تخته بنایی های موجود در ایران بالاتر است. اما در کنار قیمت بالا، کیفیت این تخته بنایی نیز حرف اول را می زند و نسبت به دوام و تکرار پذیری بالای این محصول، قیمت تخته زیر پایی روسی مناسب به نظر می رسد.

به طور کلی، جنس چوب مورد استفاده، مهم‌ترین عامل تعیین کننده قیمت تخته داربست است. علاوه بر آن معمولا تعداد سفارش شما نیز روی قیمت نهایی اثرگذار است. به‌طور کلی فروشندگان در ازای سفارش عمده تخفیف بیشتری به مشتری می‌دهند. عامل دیگری که باید در تعیین قیمت تخته‌ داربست مد نظر قرار دهید، ابعاد و اندازه این محصول است. هر چه ابعاد چوب بزرگ‌تر باشد، قیمت این محصول نیز بالاتر می‌رود.

شرکت عمران مارکت، انواع تخته های داربست و تخته های بنایی (زیرپایی) را در ابعاد و اندازه های متنوع با کیفیت و قیمتی مناسب ارائه می دهد. برای دریافت لیست قیمت انواع تخته زیرپایی می توانید باتماس با شماره 02533558888 با کارشناسان ما در عمران مارکت در تماس باشید.

خرید تخته بنایی (قیمت تخته زیرپایی)

برای خرید تخته بنایی باید به برخی نکات دقت کنید. یکی از موارد مهم در خرید تخته داربست کیفت چوب است. همانطور که می دانید. این تخته ها عموما برای تردد کارگران در ارتفاع کاربرد دارد، در صورتی که کیفیت تخته زیرپایی مناسب نباشد، امکان ایجاد حادثه برای کارگران و مصالح بالا می رود. بنابراین تخته های بنایی با کیفیت مناسب را تهیه کنید. علاوه بر این اگر شما نیاز به تخته بنایی دارید که مدت زمانی زیادی بدون افت کیفیت کار کند، باید تخته زیرپایی با طول عمر بالا تهیه کنید. عموما تخته بنایی های روسی عمر بالایی دارند و بدون افت کیفیت می توان از آن ها در پروژه های زیادی استفاده کرد.

بنابراین حتما در زمان تحویل گرفتن سفارش وضعیت فیزیکی الوارهای چوبی را مد نظر قرار دهید. خرید تخته‌های داربست از مراکز معتبر تصمیم درستی است که می‌تواند خاطر شما را در تهیه محصولات با کیفیت تا حد زیادی آسوده کند.

قبل از خرید تخته بنایی باید به ابعاد تخته ها نیز توجه کنید. این که شیوه داربست بندی به چه صورتی باشد در تعیین ابعاد تخته بنایی تاثیر دارد. بنابراین قبل از خرید، از ابعاد مورد نیاز خود تخته بنایی را مشخص کنید تا بعدا با مشکل مواجه نشوید.

ما در عمران مارکت، بهترین و با کیفیت ترین تخته های بنایی از جنس چوب روسی را ارائه می دهیم. در صورتی که قصد خرید تخته بنایی با کیفیت بالا و قیمت مناسب را دارید، با شماره 02533558888 با کارشناسان ما در بخش فروش و پشتیبانی عمران مارکت در تماس باشید.

مشاوره، سفارش و خرید فقط با یک تماس

تنها با یک تماس ساده با کارشناسان با تجربه ما در عمران مارکت ارتباط بگیرید و مشاوره، دریافت قیمت روزانه، سفارش و خرید را در سریع ترین و با کیفیت ترین روش ممکن تجربه کنید.

۰۲۵ - ۳۳۵۵۸۸۸۸

تماس بگیرید

دسته بندی محصولات عمران ماركت

مشاوره سریع خرید محصولات

برای خرید قالب، تجهیزات و اتصالات قالب بتنی مورد نیاز پروژه خود با ما در ارتباط باشید و از مشاوره رایگان کارشناسان ما بهره مند شوید.