میان بولت آب بند فلزی (فنری)

  • میان بولت آب بند فلزی (فنری)
  • میان بولت آب بند فلزی (فنری)
  • میان بولت آب بند فلزی (فنری)
  • میان بولت آب بند فلزی (فنری)

میان بولت آب بند فلزی (فنری) عمران مارکت عرضه شده با کیفیت بالا و قیمت مناسب

عمران مارکت، عرضه و تامین کننده قالب بتن، اتصالات قالب بندی، داربست، جک سقفی، ماشین آلات و چوب ساختمانی با کیفیت بالا و قیمتی مناسب است. برای دریافت مشاوره رایگان، دریافت لیست قیمت روز محصولات و ثبت سفارش با کارشناسان ما در ارتباط باشید
۰۲۵ - ۳۳۵۵۸۸۸۸
تماس بگیرید Contact

میان بولت آب بند فلزی – میان بولت آب بند فنری

میان بولت آب بند فنری (Coil tie) که به میان بولت فلزی نیز شناخته می شود، یکی از انواع میان بولت آب بند و اتصالات قالب بندی است که وظیفه آب بندی مقاطع و سازه های مختلف را بر عهده دارد.

در دو سمت میان بولت های آب بند فلزی، دو فنر قرار داده شده است که به وسیله آن ها، بولت ها به میان بولت متصل می شوند. در ادامه این محتوا با مشخصات، ابعاد، کاربرد و مزایا، روش استفاده، نحوه قیمت گذاری و سفارش خرید میان بولت آب بند پرداخته ایم.

اجزای میان بولت فلزی

مشخصات و اجزای میان بولت آب بند فنری

میان بولت آب بند فنری در دو مدل دنده ریز و دنده درشت تولید می شود و شامل بدنه تمام فلزی به همراه دو مخروطی پلاستیکی است. در انتهای بدنه هر دو سمت میان بولت فلزی، دو مهره فلزی که به فنر بولت معروف هستند، قرار دارد. این بولت های فنری وظیفه اتصال بولت به میان بولت را بر عهده دارند. همچنین دو مخروط پلاستیکی در انتهای دو سمت میان بولت قرار می گیرد، که در کنار میان بولت وظیفه حفظ فاصله ثابت میان دو قالب و تحمل فشار جانبی بتن ریزی را بر عهده دارد.

برای ساخت میان بولت فلزی از تسمه یا میلگرد استفاده می کنند. اگر طول میان بولت کمتر از 50 سانت باشد از تسمه و اگر بالاتر از 50 سانت باشد از میلگرد استفاده می شود. در اصل می توان گفت برای دیوارهای با ضخامت کم، میان بولت ها را از تسمه و برای دیوار های ضخیم تر از میان بولت ساخته شده با میلگرد استفاده می شود.

یک ورق دایره ای شکل در وسط میان بولت فنری قرار گرفته است که وظیفه آن جلوگیری از عبور قطره های آب است. این ورقه اجازه نفوذ آب به سمت دیگر دیوار را می گیرد.

میان بولت فلزی دنده ریز برای بولت های مخصوصی با دنده ریزی و میان بولت فلزی دنده درشت برای بولت ها معمولی استفاده می شود.

اجزای تشکیل دهنده میان بولت فنری عبارتند از:

فنر بولت (فنر میان بولت)

ورق دایره ای

تسمه یا میلگرد

ابعاد فنر های میان بولت از 5 سانت تا 10 سانت متغیر است (تعیین ابعاد فنرها بستگی به ضخامت دیوار و میزان فشار وارده از دیوارها و بتن ریزی دارد.)

ورق دایره ای شکل از جنس فولاد با ضخامت 3 میلی متر و قطر 7 سانت ساخته می شود و در وسط میان بولت قرار می گیرد.

میان بولت آب بند فلزی و تجهیزات جانبی
میان بولت آب بند فنری
ابعاد میان بولت آب بند فلزی- فنری

ابعاد میان بولت آب بند فلزی

این میان بولت در انواع ابعاد بسته به ابعاد عرض دیوار انتخاب می شود. عرض دیوار سازه به هر میزانی که باشد، طول میان بولت فلزی باید 6 سانت کمتر در نظر گرفته شود. این کسری به دلیل قرار گرفتن، دو عدد مخروطی در انتهای میان بولت می باشد. هر کدام از مخروطی های پلاستیکی 3 سانتی هستند و جمع ارتفاع دو مخروطی پلاستیکی باعث کاهش اندازه ابعاد میان بولت می شود.

برای مثال اگر عرض دیوار سازه، 40 سانتی مترباشد، میان بولت انتخابی باید 34 سانتی متر باشد. با قرار گرفتن مخروطی های پلاستیکی در انتهای میان بولت فنری، ابعاد کلی میان بولت 40 سانتی متر می شود و در نهایت آماده برای استفاده در قالب بندی است.

روش استفاده از میان بولت آب بند فلزی

روش استفاده از میان بولت فنری

برای اجرا و استفاده از میان بولت فنری در ابتدا باید میان بولت متناسب با عرض دیوار سازه انتخاب کرد. بعد از آن مخروطی های پلاستیکی بر روی انتهای دو فنر میان بولت پیچانده می شود. بولت های مورد استفاده برای میان بولت فلزی بولت های بیرونی هستند و دو عدد از آن برای اجرای میان بولت فنری مورد نیاز است. این بولت های بیرونی به انتهای میان بولت پیچانده می شود.

بعد از ثابت کردن قالب یک سمت دیوار، بولت را از میان سوراخ قالب رد کرده و  میان بولت را با استفاده از واشر و مهره خروسکی از پشت قالب فیکس می کنید. همه مراحل انجام شده برای یک پانل برای پانل دیگر نیز تکرار می شود. در نهایت بعد از ثابت کردن همه پانل ها، بتن ریزی انجام می شود، بعد از بتن ریزی، قالب ها دمونتاژ شده و میان بولت به عنوان آب بند در بتن مدفون می شود. بولت های بیرونی و مخروط های پلاستیکی نیز از میان بولت جدا می شود و بعد حفره های به جا مانده از مخروط های پلاستیکی با استفاده از گروت پایه سیمانی و چسب بتن ریزی پر می شود. ورق دایره ای که در وسط میان بولت قرار دازد مانع از  نفوذ آب به سمت دیگر دیوار می شود.

مزایای استفاده از میان بولت آب بند فنری

حفظ فاصله ثابت و ایمن میان دو قالب به منظور بتن ریزی

استفاده از انواع بولت با توجه به دو مدل میان بولت درشت و ریز دنده

آب بندی مناسب سازه

معایب استفاده از میان بولت آب بند فلزی

هزینه های بالاتر نسبت به میان بولت پلاستیکی

نصب پیچیده تر نسبت به میان بولت پلاستیکی

روش استفاده از میان بولت آب بند فلزی

کاربردهای میان بولت آب بند فلزی

کاربرد میان بولت آب بند فلزی در ایجاد فاصله بین قالب ها و در نهایت آب بندی کردن سازه های مختلف بتنی می باشد و از نفوذ رطوبت به دیوار و عبور از آن جلوگیری می کند. از  انواع کاربردهای میان بولت آب بندهای فنری، می توان به استفاده در انواع سازه های بتنی مانند، دیواره های غیر مسلح، برشی، کانال و استخر ، سدها و سازه های آبی، مخزن های آب و تصفیه آب و … استفاده کرد.

قیمت میان بولت آب بند فنری

از عوامل اساسی و تعیین کننده در قیمت میان بولت فنری، فلزی بودن جنس آن است. با توجه به اینکه قیمت فلزات اساسی هر روز در حال نواسانات شدید است، قیمت میان بولت آب بند فنری نیز دچار تغییرات مداوم است. علاوه بر این ابعاد، کیفیت و نحوه ساخت میان بولت فنری نیز در قیمت آن اثر گذار است، به هر میزانی که ابعاد، کیفیت و روش ساخت بهتر باشد، قمیت میان بولت نیز افزایش می باید. به همین دلایل در صورتی که قیمت میان بولت در سایت درج نشده باشد، برای دریافت لیست قیمت میان بولت فلزی با استفاده از شماره  02533558888 با کارشناسان عمران مارکت در ارتباط باشید.

خرید میان بولت آب بند فلزی

اجرای پروژه هایی که نیاز به آب بندی دارند، باید با حساسیت انجام شود. هر گونه اشتباهی می تواند در دراز مدت مشکلاتی را برای سازه ایجاد کند، که برای تعمیرات آن باید هزینه های گزافی را پرداخت کرد. میان بولت فلزی از مهم ترین اجزا برای آب بندی سازه های بتنی است. به همین دلیل باید خرید میان بولت فنری را با دقت کافی و با در نظر گرفتن فاکتورهای  مختلفی انجام دهید.

کیفیت مناسب بدنه میان بولت و مخروط های پلاستیکی در هنگام بتن ریزی بسیار اهمیت پیدا می کند. اگر کیفیت این قطعات پایین باشد، امکان شکست و خمیدگی آن در هنگام قالب بندی و بتن ریزی بالاست.

عمران مارکت از جمله بهترین و معتبرترین عرضه کنندگان تجهیزات بتنی در سرتاسر ایران است و تمام اقلام با بالاترین کیفیت و مناسب ترین قیمت عرضه می شود.

برای خرید میان بولت آب بند فلزی با کیفیت بالا و قیمت مناسب می توانید با تماس با کارشناسان ما سفارش خود را ثبت نمایید. از طریق شماره 02533558888 با کارشناسان عمران مارکت تماس بگیرید و با اعلام ابعاد و تعداد مورد نیاز میان بولت آب بند فنری، سفارش خود را ثبت کنید.

مشاوره، سفارش و خرید فقط با یک تماس

تنها با یک تماس ساده با کارشناسان با تجربه ما در عمران مارکت ارتباط بگیرید و مشاوره، دریافت قیمت روزانه، سفارش و خرید را در سریع ترین و با کیفیت ترین روش ممکن تجربه کنید.

۰۲۵ - ۳۳۵۵۸۸۸۸

تماس بگیرید

دسته بندی محصولات عمران ماركت

مشاوره سریع خرید محصولات

برای خرید قالب، تجهیزات و اتصالات قالب بتنی مورد نیاز پروژه خود با ما در ارتباط باشید و از مشاوره رایگان کارشناسان ما بهره مند شوید.