سولجر قالب بندی بتن

  • سولجر قالب بندی بتن
  • سولجر قالب بندی بتن
  • سولجر قالب بندی بتن
  • سولجر قالب بندی بتن
  • سولجر قالب بندی بتن
  • سولجر قالب بندی بتن

سولجر عمران مارکت قابل عرضه در ابعاد و تعداد مورد نیاز با کیفیت بالا و قیمت مناسب

عمران مارکت، عرضه و تامین کننده قالب بتن، اتصالات قالب بندی، داربست، جک سقفی، ماشین آلات و چوب ساختمانی با کیفیت بالا و قیمتی مناسب است. برای دریافت مشاوره رایگان، دریافت لیست قیمت روز محصولات و ثبت سفارش با کارشناسان ما در ارتباط باشید
۰۲۵ - ۳۳۵۵۸۸۸۸
تماس بگیرید Contact
ردیف محصول جنس وزن (kg) ابعاد مقطع (cm) محل بارگیری
سولجر 1 متری فولاد مبارکه 14.5-16 15 قم
سولجر 1.5 متری فولاد مبارکه 20-22 15 قم
سولجر 2 متری فولاد مبارکه 26-28 15 قم
سولجر 2.5 متری فولاد مبارکه 33-35.5 15 قم
سولجر 3 متری فولاد مبارکه 38-43 15 قم

سولجر قالب بندی بتن (سولجر قالب فلزی) چیست؟

سولجر قالب بندی (Soldier formwork) در زبان انگلیسی به معنای سرباز است و علت این نامگذاری حمایت و حفاظت سولجر از قالب در برابر فشارهای وارده است.

این قطعه از ابزارهای پرکاربرد در صنعت ساخت و ساز است و در قالب بندی دیوارها و در کفراژ بندی تیر ودال به عنوان عضو عمودی یا افقی باربر استفاده می شود. سولجر وظیفه مهار فشار های جانبی و هیدرو استاتیکی سازه را بر عهده دارد یا به عبارتی تمام نیروهای وارد شده به قالب در هنگام بتن ریزی توسط سولجر مهار می شود.

از سولجر در سازه هایی استفاده می شود که دیوار ها ضخامت و ارتفاع زیادی دارند و قالب بندی در طول ساخت چندین بار اجرا می شود. در این قالب بندی ها استفاده از سولجر برای اجرای نهایی سازه به صورت درست، ضروری است.

به طور کلی با استفاده از سولجر قالب بتن به صورت عمودی در پشت بند قالب ها، قالب یکپارچه می شود و نیازی به باز و بسته کردن (مونتاژ) قالب نیست و تنها با استفاده  از جرثقیل می توان قالب های آماده را جابه جا کرد، در نهایت این کار باعث افزایش سرعت ساخت سازه و کاهش هزینه ها می شود.

سولجر در قالب بندی دیوار به عنوان پشت بند عمودی، در دیوارهای دو طرفه به عنوان شمع حمایتی و در کفراژ بندی تیر و دال به عنوان عضو باربر استفاده می شود.

ابعاد سولجر قالب بندی

ابعاد و مشخصات سولجر

سولجر های قالب بندی عموما از ورق فولادی st-37 با ضخامت 3 میلی متر تولید می شوند. حداقل ارتفاع در سولجر ها 1 متر با وزن 15 تا 16 کیلوگرم و حداکثر ارتفاع و وزن آن ها نیز 3 متر با وزن تقریبی 40 کیلوگرم است. شکل سولجر مانند دو ناوادنی ب هم چسبیده است.

سولجر های استاندارد با عرض 15 سانت و طول 1، 1.5، 2، 2.5 و 3 متر  برای قالب های لبه 5 و لبه 6  با وزن تقریبی 16، 22، 28، 35 و 43 کیلوگرم ساخته می شوند.

همچنین امکان افزایش طول سولجرها به وسیله سوراخ هایی موجود در انتهای سولجرها و با استفاده از پیچ و مهره وجود دارد. برای اتصال سولجرها عموما از  4 عدد پیچ و مهره 4 تا 14 سانتی متری، مهره خروسکی و بولت عصایی و … استفاده می شود. انتخاب نحوه اتصال بسته به نوع و شرایط سازه دارد.

در واقع سولجر قالب بندی با استفاده از قطعات دیگری همچون واشر کاس، بولت عصایی و مهره خروسکی و … در قالب استفاده می شود.

سولجر قالب بندی 3 متری
سولجر قالب بندی
کاربرد سولجر قالب بندی

کاربرد سولجر قالب بندی

سولجر همانطور که گفته شد عضوی باربر است که برای تحمل فشارهای وارده به صورت عمودی به عنوان پشت بند در قالب بندی دیوار و کفراژ بندی تیر و دال استفاده می شود. سولجر نه تنها به عنوان پشت بند عمودی بلکه به عنوان پشت بند افقی نیز در برخی از پروژه ها نیز استفاده می شود و به طور کلی می توان گفت سولجر را می توان به شکل ها و در اندازه های مختلفی در پروژه ها استفاده کرد.

از سولجر عموما برای سازه هایی با دیوار های بلند و با ضخامت زیاد (عرض بتن بیشتر از 20 سانتی متر) استفاده می شود. در پروژه های بزرگ مانند پروژه های تونل، ساخت پل های شهری و ساختمان های بزرگ از این ابزار استفاده می شود.

با افزایش ارتفاع دیوار، نیروی های هیدرواستاتیک افزایش پیدا می کند، به همین دلیل قالب باید استحکام بالاتری داشته باشد، برای استحکام بیشتر قالب بندی برای ارتفاع های بالاتر از 2.5 متر از از 2 شاخه لوله داربستی با قطر 5 سانتی متر در کنار هم در حالت افقی و برای ارتفاع های بالاتر 3 متر از سولجر استفاده می شود. پشت بند عمودی (سولجر) پشت سر پشت بند های افقی (لوله داربست) استفاده می شود.

نحوه اجرای سولجر قالب بندی

نحوه اجرای سولجر

برای اجرای سولجر بر روی قالب باید از اتصالات قالب بندی مانند بولت عصایی، واشر کاس و مهره خروسکی استفاده کرد. سولجر ها بر روی قالب های مدولار و لوله های پشت بند به صورت عمودی وصل می شود و بعد از پایان بتن ریزی نیازی به دمونتاژ کردن یا باز کردن آن از قالب وجود ندارد و به همان صورت در قالب بندی قسمت بعدی پروژه قابل استفاده است.

مزیت های سولجر قالب بندی

مزیت های سولجر قالب بندی

سولجرها یکی از ابزارهای مهم قالب بندی به خصوص در پروژه های بزرگ می باشد، امروزه ساخت سازه های با ارتفاع زیاد با بتن نسبت به سازه های تیر آهنی افزایش پیدا کرده است، در نتیجه برای مقاومت هر چه بیشتر این پروژه ها استفاده از سولجر ضروری می باشد. در ادامه مزیت های سولجر را شرح داده ایم.

مونتاژ آسان :

باز و بسته کردن یا به عبارتی مونتاژ سولجر نیاز به مهارت ویژه ای یا ابزار خاصی ندارد و این کار به راحتی توسط کارگران قابل اجرا است.

قیمت مناسب:

همچنین این ابزار هزینه بالایی نداشته و استفاده از آن در اجرای پروژه کاملا اقصادی و مقرون به صرفه است.

افزایش سرعت اجرای پروژه :

سولجر را با استفاده از بولت ، واشر کاس و مهره خروسکی و… به قالب متصل می کنند و بعد از اتصال و بتن ریزی نیازی به باز کردن و مونتاژ دوباره ندارد و می توان قالب یکپارچه را به وسیله جرثقیل جابه جا کرده و دوباره از آن استفاده کرد. در نتیجه سرعت اجرای پروژه با حذف مونتاژ و دمونتاژ قطعات تا حدود بسیار زیادی افزایش می یابد.

قسمت های مختلف قالب بندی دیوار و استفاده از سولجر در قالب بندی

ایجاد ایمنی و امنیت در ارتفاع :

استفاده از سولجر به دلیل مهار کامل فشار و نیروی وارده از قالب در هنگام بتن ریزی، ایمنی و امنیت کافی برای اجرای سازه در ارتفاع را فراهم می کند.

قابلیت تکرارپذیری در قالب بندی:

همانطور که توضیح داده شد، به دلیل اینکه استفاده از سولجر باعث یکپارچه شدن قالب می شود، می توان از آن قالب بندی آماده به دفعات در اجرای پروژه استفاده کرد. همچنین به دلیل کیفیت و روش ساخت سولجر می توان از آن به دفعات در اجرای پروژه ها استفاده کرد و به عبارتی قابلیت تکرار پذیری بالایی دارد.

صرفه جویی در هزینه های ساخت:

با توجه به اینکه احتیاجی به مونتاژ و دمونتاژ چند باره قالب ها وجود ندارد، در هزینه های استفاده از نیروی کار کاهش بسیاری را شاهد خواهید بود، همچنین از خرابی ها و مشکلات در حین کار نیز جلوگیری می شود.

طول عمر بالا و قابل استفاده به دفعات:

در صورتی که سولجر از ورق فولاد مبارکه st-37 و توسط نیروی ماهر تولید شده باشد، عمر بالایی داشته و می توان در پروژه های زیادی از آن استفاده کرد.

ایجاد سطح صاف و اکسپوزه در سطح بتن:

به دلیل مهار حداکثری فشار و مقاومت و استحکام بالای قالب بندی اجرا شده توسط سولجر، بعد از بتن ریزی سطح بتن اکسپوزه و صاف می شود.

افزایش استحکام قالب بتن در مقابل فشارهای جانبی و هیدرو استاتیک :

سولجرها قابلیت تحمل وزن های بسیار سنگین بتن ریزی را  دارند. و با پوشش دهی کامل قالب می توانند در مقابل فشارهای زیاد قالب در هنگام بتن ریزی به راحتی مقاومت کرده و این فشار ها را مهار کنند.

ساخت سولجر قالب بتن

ساخت سولجر قالب بندی

قیمت سولجر

قیمت سولجر با در نظر گرفتن عواملی، همچون نوع و ضخامت ورق مورد استفاده، نحوه ساخت، ابعاد و قیمت روز مواد اولیه آن تعیین می شود. با توجه به اینکه سولجر نیز مانند دیگر تجهیزات قالب بندی در بیشتر موارد نیاز به سفارش دهی دارد و از قبل موجود نیست، قیمت آن نیز تحت تاثیر قیمت روز فولاد و دستمزد نیروی کار قرار می گیرد. به همین دلیل قیمت سولجر نیز تحت نوسانات قیمتی قرار می گیرد. از جمله موارد دیگری که در قیمت سولجر قالب بندی موثر است، نوع ورق و ضخامت آن است، باید حتما توجه داشته باشید که سولجر باید از فولاد مبارکه  37 تولید شده باشد تا کیفیت مناسب را داشته باشد، با این حال، برخی از شرکت ها دست به تولید سولجر با ورق st33 می زنند، که کیفیت پایین تری داشته و ممکن است باعث ایجاد مشکل در هنگام بتن ریزی شود. بنابراین گاهی قیمت پایین تر برخی از فروشندگان شما را در خرید سولجر ارزان وسوسه می کند، اما بعد برای شما دردسرآفرین خواهد شد.

شما می توانید سولجر مورد نیاز خود را با بالاترین کیفیت و قیمتی منصفانه از عمران مارکت تهیه کنید. برای اطلاع و دریافت لیست قیمت سولجر قالب بتن با شماره  02533558888 با کارشناسان ما در عمران مارکت در ارتباط باشید.

پشت بند قائم با سولجر برای دیوار برشی

خرید سولجر

در خرید سولجر باید موارد متعددی را در نظر گرفت، یکی از مهم ترین این موارد، کیفیت سولجر می باشد. با توجه به اینکه سولجر یکی از ابزارهای مهار کننده فشار در هنگام بتن ریزی می باشد، در صورت  نداشتن کیفیت مناسب ممکن است منجر به خرابی قالب بندی و ایجاد ضرر شود. همچنین یگی دیگر از موارد مهم در خرید سولجر، انتخاب سولجر می باشد، با توجه به اینکه در هر پروژه با فشار وارده  از دیوارها، نوع قالب بندی و … متفاوت است، انتخاب سولجر باید با در نظر گرفتن موارد زیادی انتخاب شود تا در نهایت برای اجرای سازه مشکلی ایجاد نشود. به همین دلیل انتخاب سولجر با ابعاد مناسب گاهی برای اجرا کنندگان پروژه ها دشوار است، به همین جهت مشاوره رایگان با کارشناسان عمران مارکت را پیشنهاد می کنیم. دریافت مشاوره رایگان و ثبت سفارش با تماس با شماره  02533558888 امکان پذیر است. شما می توانید  نیازمندی های خود را برای اجرای پروژه مورد نظر با کارشناسان ما در میان گذاشته و انتخاب مناسبی برای خرید سولجر قالب بندی و قطعات مورد نیاز خود داشته باشید.

برای خرید سولجر می توانید از طریق شماره  02533558888 با کارشناسان عمران مارکت تماس بگیرید و با اعلام تعداد سولجر مورد نیاز، سفارش خود را ثبت کنید.

مشاوره، سفارش و خرید فقط با یک تماس

تنها با یک تماس ساده با کارشناسان با تجربه ما در عمران مارکت ارتباط بگیرید و مشاوره، دریافت قیمت روزانه، سفارش و خرید را در سریع ترین و با کیفیت ترین روش ممکن تجربه کنید.

۰۲۵ - ۳۳۵۵۸۸۸۸

تماس بگیرید

دسته بندی محصولات عمران ماركت

مشاوره سریع خرید محصولات

برای خرید قالب، تجهیزات و اتصالات قالب بتنی مورد نیاز پروژه خود با ما در ارتباط باشید و از مشاوره رایگان کارشناسان ما بهره مند شوید.