رزوه جک سقفی

  • رزوه جک سقفی
  • رزوه جک سقفی
  • رزوه جک سقفی
  • رزوه جک سقفی
  • رزوه جک سقفی
  • رزوه جک سقفی

رزوه جک سقفی یا پیچ جک سقفی عمران مارکت عرضه شده با کیفیت بالا و قیمت مناسب

عمران مارکت، عرضه و تامین کننده قالب بتن، اتصالات قالب بندی، داربست، جک سقفی، ماشین آلات و چوب ساختمانی با کیفیت بالا و قیمتی مناسب است. برای دریافت مشاوره رایگان، دریافت لیست قیمت روز محصولات و ثبت سفارش با کارشناسان ما در ارتباط باشید
۰۲۵ - ۳۳۵۵۸۸۸۸
تماس بگیرید Contact
ردیف محصول گام جنس ضخامت (mm) قطر (cm) وزن (kg) محل بارگیری ثبت سفارش
رزوه جک 17 سانتی متری 6 چدن نشکن (داکتیل) 3 6 قم
رزوه جک 20 سانتی متری 8 چدن نشکن (داکتیل) 3 6 قم

رزوه جک سقفی که به اسم روزه جک ساختمانی، روزه جک قالب بندی (آرماتوربندی) نیز شناخته می شود، ابزاری برای کنترل و تنظیم ارتفاع جک های سقفی می باشد. علاوه بر این روزه جک سقفی را به پیچ و مهره جک سقفی نیز می شناسند.

محل قرارگیری رزوه جک انتهای لوله بیرونی یا لوله نری می باشد. رزوه جک در انتهای لوله بیرونی جوش داده می شود و سپس با استفاده از سوراخ های موجود بر روی بدنه لوله درونی (لوله مادگی) و استفاده از پیچ و مهره یا پین فنردار، لوله بیرونی و درونی به هم متصل می شوند. و عمل تنظیم ارتفاع به درستی انجام می شود.

ابعاد، گام و وزن رزوه جک سقفی

ابعاد، گام و وزن رزوه جک سقفی

روزه جک های سقفی از لوله قطر 6 سانتی متری با ضخامت 3 میلی متر و در ابعاد 17 و 20 سانتی متر تولید می شوند. این جک ها در گام های 6 و 8 و گاها در گام 9 نیز تولید می شوند. همچنین ابعاد 16 سانتی متری رزوه جک نیز برای برخی ازجک های ساختمانی ساخته می شود. عمران مارکت روزه جک ها را در دو گام 6 و 8 و با ابعاد 17 و 20 سانتی متری ارائه می کند. رزوه گام 6، 17 سانتی متر و روزه گام 8، 20 سانتی متر می باشد.

وزن رزوه در گام 6 و گام 8 تفاوتی با هم ندارد، تنها زمانی که روزه به اندازه های 17 و 20 سانتی متری برش داده می شود، تفاوت وزنی وجود دارد.

رزوه جک سقفی
اجزای رزوه جک سقفی
رزوه جک سقفی فله ای

اجزای رزوه جک سقفی

هر رزوه جک سقفی شامل یک پیچ و یک مهره می باشد.

پیچ روزه جک سقفی

بدنه اصلی رزوه را پیچ روزه می گویند و به صورت کلی منظور از رزوه، پیچ های ایجاد شده یا مارپیچ ایجاد شده بر روی لوله می باشد و گام اشاره به میزان فشردگی این پیچ ها و تعداد این پیچ یا رزوه ها درهر اینچ دارد.

رزوه گام 6 دندانه های ریزتری داشته و تعداد رزوه آن در هر اینچ کم می باشد، به همین علت آسان تر پیچ می خورد. در صورتی که رزوه گام 8 پیچ دنده های درشتی داشته و میزان پیچ یا رزوه آن در هر اینچ کمتر است، کار با رزوه گام 8 سرعت بالایی داشته و احتمال گیر کردن آن در حین کار بسیار پایین است. روزه گام 6 و گام 8 از نظر استحکام و مقاومت تفاوتی با هم ندارند و یکسان هستند.

مهره رزوه جک سقفی

مهره جک سقفی، قسمت مهمی در یک جک سقفی می باشد در صورتی که مهره کیفیت مناسبی نداشته باشد و لقی داشته باشد، بعد از بتن ریزی احتمال باز شدن پیچ و از هم باز شدن جک زیاد است. این اتفاق ممکن است باعث فروریختن سقف در هنگام بتن ریزی شود. برای جلوگیری از این مشکلات و افزایش کیفیت مهره جک سقف، این قطعه باید با دستگاه برش CNC تراش داده شود.

 روش ساخت رزوه جک سقفی

روش ساخت رزوه جک سقفی

پیچ و مهره جک سقفی را به دو روش رولینگ (نوردکاری) یا ماشینکاری تولید کرد. رزوه جک ها را با لوله ی چدنی یا فلزی به قطر 60 میلی متر با ضخامت 3 سانتی متر می سازند.

ساخت رزوه جک به روش رولینگ (نورد)

در روش رولینگ (نورد)، رزوه توسط دستگاه رولینگ ساخته می شود در این روش قطعه یا لوله مورد نظر در جایگاه مخصوصی در دستگاه قرار می گیرد و دو غلتک با حرکت دورانی حول محور خود، به پیچ فشار آورده و رزوه گام 6 یا 8 را بر روی لوله ایجاد می کنند. برای رزوه بهتر باید حتما به نکته توجه داشت که قطعه یا لوله باید کیفیت و مقامت مناسبی داشته باشد تا در حین نوردکاری دچار خمش نشود. رزوه های ایجاد شده به روش رولینگ یا نورد مقاومت و کیفیت بهتر، سطح صاف و ابعاد دقیق تری نسبت به روش های تراشکاری و سنگ زنی دارند. روش رولینگ برای تولید تعداد پایین روزه جک مناسب نیست و صرفه اقتصادی ندارد.

ساخت رزوه جک با استفاده از روش برش

استفاده از دستگاه برش یا روش ماشینکاری برای ساخت روزه جک، یکی از روش های کم هزینه است. دستگاه های مورد استفاده برای ماشینکاری، دستگاه مته پیچشی، گریندر (سنگ زنی) و دستگاه فرز است. اگر برای ساخت رزوه از مته پیچشی استفاده شود، لوله توسط این دستگاه برش داده می شود تا در نهایت شکل نهایی رزوه ایجاد شود. اما با دستگاه فرز می توان با سرعت و دقت بیشتری رزوه ساخت.

در نهایت بیشتر رزوه جک های سقفی به روش رولینگ و به دستگاه CNC تولید می شوند. مهر جک نیز به همین روش تولید می شود.در تمام رزوه ها یک شکاف وجود دارد که برای عبور پین فنردار طراحی شده است. استفاده از چدن نشکن (داکتیل) برای ساخت رزوه جک سقفی باعث افزایش استحکام و مقاومت آن می شود. رزوه جک سقفی چدنی قابلیت تحمل وزن های زیاد را دارد و در هنگام بارگیری و جابه جایی با ضربه و سقوط نمی شکند.

قیمت رزوه جک سقفی

قیمت رزوه جک سقفی با توجه به نوع آن مشخص می شود. رزوه جک سقفی در ابعاد 16، 17 و 20 سانتی تولید می شود، قیمت جک سقفی 20 سانتی نسبت به مدل 16 و 17 سانتی بیشتر است. دلیل این امر واضح است که به دلیل ابعاد بزرگتر رزوه 20سانتی، قیمت بالاتری دارد.

علاوه بر این قیمت جک سقفی تولید شده در کارخانه های مختلف متفاوت است، همچنین به دلیل اینکه رزوه جک نیز از محصولات فلزی محسوب می شود، قیمت این محصول نیز به دلیل نوسانات بازار فلزات اساسی دچار تغییر روزانه است. برای اطلاع دقیق از قیمت روزه جک های سقفی می توانید با  شماره*   با کارشناس عمران مارکت تماس حاصل نمایید. ما در عمران مارکت انواع رزوه جک را با کیفیتی بالا و قیمتی بسیار مناسب ارائه می دهیم.

خرید رزوه جک سقفی

در خرید رزوه جک سقفی توجه به چندین فاکتور بسیار مهم است. رزوه جک را باید متناسب با جک سقفی انتخاب کرد. جک های سقفی با کیفیت مناسب توسط دستگاه CNC تراش داده می شوند و مقاومت بالایی دارند. همچنین باید توجه داشت که برای جک های سقفی ایرانی (ساده و صیلبی) از رزوه جک 20 سانتی و برای جک های سقفی عراقی از رزوه جک های 17 سانتی استفاده می شود.

برای سفارش یا خرید رزوه جک ساختمانی می توانید از روش زیر اقدام کنید:

تماس با کارشناسان:

شما می توانید به منظور مشاوره و ثبت سفارش خرید رزوه جک با تماس با شماره  با کارشناس عمران مارکت ارتباط برقرار کنید.

مشاوره، سفارش و خرید فقط با یک تماس

تنها با یک تماس ساده با کارشناسان با تجربه ما در عمران مارکت ارتباط بگیرید و مشاوره، دریافت قیمت روزانه، سفارش و خرید را در سریع ترین و با کیفیت ترین روش ممکن تجربه کنید.

۰۲۵ - ۳۳۵۵۸۸۸۸

تماس بگیرید

دسته بندی محصولات عمران ماركت

مشاوره سریع خرید محصولات

برای خرید قالب، تجهیزات و اتصالات قالب بتنی مورد نیاز پروژه خود با ما در ارتباط باشید و از مشاوره رایگان کارشناسان ما بهره مند شوید.