قالب میز پرنده (قالب نیم تونل)

قالب میز پرنده یا قالب عرشه پرنده عمران مارکت عرضه شده با کیفیت بالا و قیمت مناسب

عمران مارکت، عرضه و تامین کننده قالب بتن، اتصالات قالب بندی، داربست، جک سقفی، ماشین آلات و چوب ساختمانی با کیفیت بالا و قیمتی مناسب است. برای دریافت مشاوره رایگان، دریافت لیست قیمت روز محصولات و ثبت سفارش با کارشناسان ما در ارتباط باشید
۰۲۵ - ۳۳۵۵۸۸۸۸
تماس بگیرید Contact

قالب پرنده یا قالب میز پرنده یا قالب عرشه پرنده، سیستم قالب بندی است که با مونتاژ اجزای مختلف یک قالب واحد را تشکیل داده که به آن عرشه می گویند. قالب پرنده به سیستم نیمه تونلی نیز شناخته می شود. این قالب بندی برای قالب بندی دال بتنی در ساختمان های مرتفع و آسمان خراش ها به کار می رود. سیستم قالب میز پرنده باعث سرعت بالا و اجرای آسان تر سقف های دال بتنی می شود.

شیوه اجرای قالب میز پرنده

برای اجرای سازه در حداقل ترین زمان ممکن باید از روش های مختلفی بهره برد. یکی از قسمت های درگیر در اجرای سازه، استفاده از قالب بتنی است. قالب میز پرنده برای اجرای سقف یا دال بتنی استفاده می شود و امکان اجرای سقف و دیوار ها را به صورت همزمان فراهم آورده است. سقف یا دال بتن مسلح در قالب میز پرنده می تواند به دو روش دال تخت یا تیرچه بلوک اجرا شود.

در این قالب بندی دیوارها با استفاده از قالب دیواری انجام می شود و برای اجرای سقف از قالب میز پرنده استفاده می شود. برای اجرای دال بتنی مسلح، میز پرنده به صورت افقی حرکت کرده و در طبقه مورد نظر قرار می گیرد و بتن ریزی دال بتنی انجام می شود، بعد از بتن ریزی کامل یک طبقه، قالب به وسیله جرثقیل از سطح بتن جدا شده و به صورت افقی از زیر دال بتنی طبقه خارج شده و به وسلیه شاهین و تاور کرین به طبقه بالایی برده شده و برای بتن ریزی دال بتنی جدید آماده می شود. دلیل نام گذاری قالب عرشه پرنده بر روی این قالب، به دلیل بالا بردن و حرکت کردن قالب در خارج از ساختمان می باشد.

قالب میز پرنده قابلیت انعطاف برای پلان های متفاوت را ندارد و تنها برای ساختمان هایی کاربرد دارد که نقشه طبقات یکسان باشد.

سازه های اجرا شده با این قالب بندی دارای استانداردهای ملی و بین المللی است و با توجه به مقاومت بالا در برابر لرزه، بسیار برای مناطق زلزله خیز مناسب است. این سیستم قالب بندی با توجه به ویژگی های مفید مانند هزینه به صرفه و وزن کم  طرفداران بسیاری دارد و در بسیاری از پروژه ها قابل استفاده است.

روش اجرایی قالب بندی میز پرنده مشابه سیستم تونلی می باشد، برای عملکرد مناسب باربری جانبی ، بهتر از دیوارهای برشی در دو جهت اصلی به اندازه کافی استفاده شود. در سیستم قالب بندی میز پرنده ، امکان تعیین مسیرهای پخش تاسیسات برقی و مکانیکی قبل از بتن ریزی و هنگام میلگردگذاری وجود دارد.

اجزای قالب میز پرنده

قالب پرنده از قسمت ها مختلفی تشکیل و مونتاژ شده است که عبارتند از:

خرپاها

تیرها

تبرچه ها

رویه فلزی(پلاستیکی)

کاربرد قالب میز پرنده

قالب میز پرنده به منظور اجرای سقف و دال بتنی مسلح در ساختمان بلند (هتل ها، بیمارستان ها، ساختمان های تجاری) و برج ها استفاده می شود.

در ایران این قالب برای اجرای ساختمان های حداکثر 15 طبقه (50 متر) مجاز است.

قالب بندی میز پرنده عموما برای پروژه هایی که دارای نقشه منظم و یکسان در طبقات دارند، قابل استفاده است.

مزایای استفاده از قالب میز پرنده

کاهش میزان درزگیری

ساخت و اجرای سقف و دال بتنی های وسیع

استحکام بالا و لرزه گیر بودن سازه به منظور استفاده از مناطق زلزله خیز

وزن این قالب بندی با توجه به سیستم های قالب بندی دیگر پایین تر بوده و سطح پوشش بالاتری دارد.

قالب میز پرنده را می توان در کنار قالب های مدولار و تونل برای اجرای دیوارهای برشی، ستون، تیر و بتن دال استفاده کرد.

قالب بندی میز پرنده نیاز به نیروی کار را به حداقل رسانده است؛ به همین دلیل هزینه ها کلی در این روش کاهش پیدا می کند.

همه اجزای قالب میزپرنده به صورت پیش ساخته است و ابعاد و اندازه قالب میز پرنده را می توان با توجه به نوع پروژه به دفعات تغییر داد. همچنین با استفاده از جک های سقفی می توان ارتفاع قالب را نیز تغییر داد.

اجرا و مونتاژ قالب میز پرنده بسیار آسان و سریع است و می توان این کار را با نیروی 2 الی 3 نفر به راحتی انجام داد.

قالب بندی میز پرنده را می توان به دفعات استفاده کرد و بسیار هزینه اقتصادی دارد.

ایمنی این قالب بندی نیز مطلوب است و پرداخت بتن در این روش نیز آسان و در دسترس است.

معایب قالب میز پرنده

اجرای قالب بندی میز پرنده نیازمند جرثقیل های سنگین و ظرفیت بالا می باشد.

این قالب بندی برای انبوه سازی و بتن ریزی در حجم زیاد کاربرد دارد.

ابعاد استاندارد سیستم قالب بندی میز پرنده

قالب میز پرنده را می توان در ابعاد متفاوتی ایجاد کرد، اما این قالب ها نیز ابعاد استانداردی دارند که در ادامه به آن پرداخته ایم:

ارتفاع: 250-400 سانتی متر

عرض: 250-400 سانتی متر

طول (برای 4 عدد پایه): 300-750 سانتی متر

قیمت قالب میز پرنده

سیستم قالب بندی میز پرنده با توجه به هزینه منطقی، کیفیت و سرعت بالایی که دارد، نسبت به سایر سیستم های قالب بندی کاربرد بیشتری دارد.

سفارش خرید قالب میز پرنده

شرکت عمران مارکت با توجه به درخواست شما، قادر است انواع مختلف میز پرنده را با توجه به نوع پروژه و نیاز شما تولید کند. برای اطلاع از نحوه سفارش و خرید قالب میز پرنده با شماره    با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

مشاوره، سفارش و خرید فقط با یک تماس

تنها با یک تماس ساده با کارشناسان با تجربه ما در عمران مارکت ارتباط بگیرید و مشاوره، دریافت قیمت روزانه، سفارش و خرید را در سریع ترین و با کیفیت ترین روش ممکن تجربه کنید.

۰۲۵ - ۳۳۵۵۸۸۸۸

تماس بگیرید

لطفا دیدگاهتان را با ما درمیان بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره سریع خرید محصولات

برای خرید قالب، تجهیزات و اتصالات قالب بتنی مورد نیاز پروژه خود با ما در ارتباط باشید و از مشاوره رایگان کارشناسان ما بهره مند شوید.

محصولات عمران مارکت

دسته بندی محصولات عمران ماركت