قالب تیر پل بتنی

قالب تیر پل بتنی عمران مارکت عرضه شده با کیفیت بالا و قیمت مناسب

عمران مارکت، عرضه و تامین کننده قالب بتن، اتصالات قالب بندی، داربست، جک سقفی، ماشین آلات و چوب ساختمانی با کیفیت بالا و قیمتی مناسب است. برای دریافت مشاوره رایگان، دریافت لیست قیمت روز محصولات و ثبت سفارش با کارشناسان ما در ارتباط باشید
۰۲۵ - ۳۳۵۵۸۸۸۸
تماس بگیرید Contact

قالب تیر پل بتنی

قالب تیر پل نیز همانند قالب های دیگر تیر وظیفه انتقال نیروی وارده بر محور عمود خود به ستون را دارد. قالب تیر پل پیش ساخته به منظور ساخت تیر پل برای استفاده بر روی پل های آزادراه ها تولید می شود. این قالب از اجزای مختلفی مانند قالب دیواره، درپوش، کف(خیز منفی) و بولت تشکیل شده است.

تولید قالب تیر پل پیش ساخته

یکی از مهم ترین موضوعات در تولید تیر پل های بتنی، استحکام کافی آن است. قالب تیر پل که با در نظر گرفتن نکات ویژه تولید شود، می تواند استحکام کافی را برای تیر پل فراهم کند. علاوه بر اهمیت کیفیت تیر پل در استحکام نهایی تیر پل بتنی، نحوه بتن ریزی و عوامل دیگر نیز در کیفیت نهایی تیر پل پیش ساخته اثر گذار است.

عموما 2 الی 3 روز بعد از بتن ریزی درون قالب تیر پل، پانل یا قالب های دیوار را آزاد می کنند و با اضافه کردن یک قالب کف، تیر پل جدیدی را بتن ریزی می کنند. در نتیجه با استفاده از دو قالب دیواره و چندین قالب کف می شود، سرعت بتن ریزی را تا حدود زیادی افزایش داد. برای استحکام بیشتر تیر پل پیش ساخته باید آن ها را به مدت 20 روز در محل بتن ریزی نگهداری می کنند.

تیر های پل بعد از تولید (تیر پل آماده شده) بر روی ستون های پل قرار می گیرند. برای ساخت قالب تیر پل باید نکات زیادی همچون فاصله بین ستون ها، میزان فشار وارده بر تیرپل و … را در نظر گرفت. فاصله بین ستون ها برای اجرای هر پل با پل دیگری متفاوت است و باید محاسبات عمرانی برای ساخت تیر پل بتنی حتما در نظر گرفته شود.

به دلیل طول زیاد تیرهای پل، قالب آن به صورت چند سگمنت مجزا با قابلیت اتصال آسان به یکدیگر طراحی می شود،  درنتیجه اجزای قالب تیر پل به راحتی قابل مونتاژ است، این امر باعث حمل و نقل آسان تر با هزینه پایین تر می شود.

به علت طول زیاد تیر پل باید دارای خیز منفی باشد، این خیز منفی را می توان به دو روش ایجاد کرد:

  1. استفاده از سیمان: در برخی از پروژه ها و با نوع درخواست مشتری این خیز منفی یا شیب را می توان با استفاده از سیمان پر کرد. به این روش رامکا می گویند. برای خارج نشدن بتن از قالب نیز، درزها را با فوم سرد پر می کنند.
  2. استفاده از قالب: در برخی دیگر از پروژه ها برای ایجاد این شیب باید از قالب استفاده کرد، در نتیجه هر سگمنت باید با کمی قوس تولید شود. تولید قالب به این روش کمی سختتر از روش اجرا با سیمان است.

انواع قالب تیر پل پیش ساخته

قالب تیرپل دارای مقاطع مختلفی از جمله T شکل، L شکل و تخت می باشد.

قیمت قالب تیر پل پیش ساخته

قیمت تیر پل پیش ساخته با توجه روش های مختلف اجرا متفاوت است، همچنین قیمت متغیر مواد اولیه، قالب های دیوار، قالب کف و تجهیزات جانبی نیز بر قیمت نهایی قالب تیر پیش ساخته اثر گذار است.

علاوه بر این با توجه به روش های مختلف، در اجرای پروژه با توجه به باربری دهنه عرشه پل، فاصله بین ستون ها، نحوه اجرای سازه، نوع پل (پل های کابلی، قوسی، بتنی، مسلح و …) مدل های مختلفی قالب برای اجرای تیر پل وجود دارد. در نتیجه این روش های مختلف هزینه اجرای متفاوتی نیز دارند.

قالب های تیر پیش ساخته را می توان به دفعات و سالها بدون افت کیفیت استفاده کرد. در نتیجه هزینه این قالب نسبت به مزایا و طول عمری که دارد به صرفه است.

با توجه به متغیر بودن قیمت قالب تیرپل برای استعلام قیمت می توانید با شماره   02533558888 با کارشناسان ما تماس حاصل نمایید و سوالات خود را مطرح کنید.

خرید قالب تیر پل بتنی

برای خرید قالب تیر پل بتنی باید موارد مختلفی را در نظر گرفت. از مهم ترین موارد، توجه به کیفیت قالب، نام شرکت، تضمین قالب، نوع ورق های کارت شده در قالب های دیوار و کف، نحوه اجرای قالب و .. است. این قالب در پروژه های ساخت پل استفاده می شود که بالا بودن کیفت تیر پل بسیار مهم است، بنابراین انتخاب شرکتی که قالب را از آن تهیه می کنید، اهمیت بالایی دارد. قالب بی کیفیت می تواند خسارت های جبران ناپذیری در اجرای پروژه به بار آورد. شرکت عمران مارکت تضمین کننده قالب هایی با کیفیت با استفاده از بهترین مواد اولیه و اجرا را برای شما فراهم می کند.

سفارش تیر پل بتنی

این قالب جز دسته قالب های خاص به حساب می آید و ابعاد آن در پروژه های مختلف متفاوت است، در  نتیجه تولید آن بر اساس سفارش مشتری و پیمانکار طرح صورت می گیرد. به منظور سفارش خرید تیر پل پیش ساخته در ابعاد و طرح مورد نظر خود می توانید با شماره 02533558888  با کارشناسان عمران مارکت در ارتباط باشید. شما می توانید قالب تیر مورد نظر خود را به عمران مارکت سفارش داده و در کمترین زمان و با بالاترین کیفیت ممکن، سفارش خود را دریافت کنید.

مشاوره، سفارش و خرید فقط با یک تماس

تنها با یک تماس ساده با کارشناسان با تجربه ما در عمران مارکت ارتباط بگیرید و مشاوره، دریافت قیمت روزانه، سفارش و خرید را در سریع ترین و با کیفیت ترین روش ممکن تجربه کنید.

۰۲۵ - ۳۳۵۵۸۸۸۸

تماس بگیرید

دسته بندی محصولات عمران ماركت

مشاوره سریع خرید محصولات

برای خرید قالب، تجهیزات و اتصالات قالب بتنی مورد نیاز پروژه خود با ما در ارتباط باشید و از مشاوره رایگان کارشناسان ما بهره مند شوید.